bugün

eşcinsellerin siyasi ve toplumsal mücadelesini anlatan, özelde eşcinsellerin genelde ise tüm azınlıkların önemini vurgulayan bir film. yaşanmış bir hikaye. homofobik değilim tabi verilen mesajlar çok iyi ama itiraf etmeliyim ki çok çok sıkıldım. (sean penn sevgilisi rolündeki scott smith ne yakışıklıydı öle anam)
sean penn in özellikle doğumgünü sırasındaki herkesin o malum doğum günü şarkısını söylerken "thank you,thank you" derkenki hal ve tavırları rolüne ne kadar iyi hazırlandığının ve ödüllleri ne kadar hakkettiğinin göstergesidir.
harvey'in ilk toplum içindeki anonsunda şu sözleri sarf etmesiyle bir daha bir daha beğendiğim filmdir.

"Let's let our tax money go to our protection, not our persecution. worry about gun control, not marijuana control."

çeviri: vergilerimizin bizi korumak için harcanmasını sağlayalım, bize zulüm edilmesi için değil. silahların denetlenmesi konusunda kaygı duyalım, marijuananın değil.
sean penn in üstün bir performans sergilediği, bir eşcinseli konu alan film.
(bkz: harvey milk)in hayatından esinlenilmiş, başrolünde (bkz: sean penn)in olduğu yabancı film.

şimdiye kadar neden izlemedim bilmiyorum, belki de homoseksüel kişilere karşı duruşum nedeniyledir. emin değilim. ama rastgele izlediğim ve Sean Penn'e bir kere daha hayranlık duymama neden olmuş olan film oldu.

homoseksüel kişilere ABD tarafından yapılan son derece baskıcı tutum ve ona karşı çıkan; üstelik de bunu 40lı yaşların ortasında yapan bir adamın hikayesi. çok etkileyici idi. mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.
(bkz: milky boobs)
Nickime benziyor.