bugün

Çok sempatik bulduğum (bkz: CBS)'in yeni gözdesi ve başlık açılmamış olmamasına gerçekten şaşırdığım dizi.Diziyi izlememi sağlayan (bkz: Katy Mixon) ise beni baştan çıkarıyor, Türk versiyonu çekilse kesinlikle tutar, katy mixon'un yerinede yıldız kaplan tam oturur, hatta devam ettirmek gerekirse,

Molly yerine (bkz: Çiçek Dilligil)
Mike yerine (bkz: Ata Demirer)
Victoria yerine (bkz: Yıldız Kaplan)
Joyce yerine (bkz: Hümeyra) *
vs vs
Buyurun benim görüşüme:

CBS nin 2010 yılı gözde yapımı 20 dakikalık sevimli, sempatik bir komedi dizisi: Mike & Molly.

Dizinin yapımcılığını Mark Roberts üstlenirken, senaryosunu ise The Big Band Theory ve Two and a Half Men gibi tanıdığımız müthiş eserlere imza atmış olan Chuck Lorre hazırlıyor.

Mike & Molly ilk başlarda sık sık güldürmese de daha sonra 1. sezonun son bölümlerine doğru açılıyor ve izleyiciyi adeta kendine bağlıyor diyebilirim.

Konusu ise; Bu iki tatlı oyuncumuz: Mike Biggs Polis (Billy Gardell) ve Molly Flynn Sınıf öğretmeni (Melissa McCarthy) ile tebessüm etmeye hazırlanın. ikisinin hali ortada ama yine aynı şekilde ikisi de azimle gittikleri sağlık psikoloji kliniğinde kilo vermek istiyorlar.

Mike mesleğine son derece saygılı ve kendi evinde tek başına yaşıyor. Kilo verme işleminde zaman zaman yorulsa ve pes eder gibi olduğu vakit, en yakın arkadaşı, espri makinesi, kız peşinde ve aynı zamanda Polis Departmanından da ortağı olan Carl (Reno Wilson) anında olaya müdahale ediyor ve izin vermiyor. Ayrıca Carl Büyükannesi ile beraber yaşıyor ve hatta bu konuda Mike kendisine esprili bir şekilde takılıyor.

Molly ise zayıflama konusunda çok zorlanıyor ama işi elden bırakmıyor. Özellikle zaman zaman ailesinin ona bu konuda esprili bir şekilde pek de yardımcı olmadıklarını görüyoruz.

Molly kız kardeşi ve annesi ile aynı evde yaşıyor. Molly nin annesi Joyce Flynn (Swoosie Kurtz) yaşlı ve dul. Ama hala erkek düşünmekten geri kalmayan bir karakterdir.

Kız kardeşi ise Victoria Flynn (Katy Mixon) Aşk hayatını hep evli erkeklerden yana kuran ve kendisini terk eden erkeklere, felaket derecede psikopata bağlayan bir karakter. Ayrıca ot bağımlısı ve kafası güzelken sizleri kahkahaya boğabilir.

Birde Jamaika lı bir karakterimiz var: Samuel (Nyambi Nyambi) Samuel iş bulma ve ülkesinin rejiminden dolayı kaçıp Amerika ya gelmiş ve bunda da başarılı olup bir kafede garsonluk yapmaya başlamıştır. Samuel in kendine has bir şekilde ingilizceyi konuşması ve fırsat bulduğu sürece her defasında Mike a takılması izleyiciyi güldürebiliyor ve dizide önemli bir komedi unsuru oluşturuyor.

Dizinin tanıtım videosunu ise şuradan izleyebilirsiniz; http://www.youtube.com/watch?v=rx4pX6nmHO0&feature=player_embedded

Dizinin ilk sezonu 24 bölüm sürmüş ve sürek olarak da 20 dakikadan oluşuyor. CBS tarafından 2. sezon onayı da olan Mike & Molly 26 Eylül 2011 de tekrar bizlerle.
varlığı diğer diziler kadar kendi belli etmeyen dizi. izlenme oranlarına baktığımızda kafadan ilk 5' e girebilecek bir dizi. ama konu obezite olunca benim türk insanımın izlememesi gayet doğal.
obez insanların sesini yansıttığını düşündüğüm dizi.
Güldüren dizi. mike'in polis arkadaşı carl ve büyükannesi bayağı güldürüyor.
başrol oyuncularının illa yakışıklı, güzel ve iyi bir vücuda sahip olması gerekmektediğini çok iyi anlatan bir dizi.
gece gece can sikintisi gidermek icin acilan.
Can sıkıntısından zapping yaparken cnbc-e de görülür genellikle.

Vaktinizi geçirir en azından.
Şişmanlara umut olan dizidir.

(bkz: molly ye benzemek)
Her malzemeden dizi çıkarılmaya çalıştığını düşünmeme sebep olan dizidir. Pek gülemedim. Genelde gülme işini seyirciye değilde arkadn gelen klasik kahkaha seslerine veren diziler pek komik olmuyor. Ha komik olanı yok mu? Var. Ancak bu onlardan değil bence.