bugün

ismini duyunca bile bi taraflarım ağrıyor. Allah yardımcıları olsun.
Şuan durup dururken başladı.
Gözümü açamıyorum perdeleri kapattım gözümü kırptıkça doğru orantılı başımada bir ağrı girip çıkıyor resmen.
5 yıl önce yakalandığım hastalık türü. Bizde genetik. Bu ağrıyı çekmeyen bilemez. Mide bulantısı, baş dönmesi her illeti vardır migrenin. Gerçekten ne ellerimi yıkayıp titizlenirim ne hastalıklı insanı öpmeyip titizlenirim umrumda olmaz önlemler ama bunun bilmeyerek yaptığım bi hatadan kaynaklandığını bilsem asla yapmam o hataları.
Seslerin frekansından tut ışığın parlaklığında aşırı hassasiyet yapıyor. Bu illetin tek iyi getirisi küçükken ışıksız yerde yatamazdım baş ağrılarım yüzünden alıştım kapkaranlık odada uyumalara. Artık ışıklı yerde yatamaz oldum.

Edit: yakalandım derken baya hastanelik olmuştum sinüzit getirisi olarak birsürü tomografi bilmemne çekilmişti resmen baş ağrısından baygınlık geçirmiştim hastaneye kaldırmışlardı. Yani abartmıyorum başım ağrımaz kolay kolay ama ağrıdığında yatak döşek olurum.
Geceden beri belamı zikerten rahatsızlık. Genelde hep uyku zamanlarıma denk gelmesi de ayrı bir sinir bozucu tarafı. Şimdi bu kafayla işe git, 10 saat çalış bilmem ne. Of
Karanlık bir odada uyumadan geçmiyor bu meret.
en ufak başı ağrıyanın kendine koyduğu tanıdır. oysaki baş ağrısının bir sürü nedeni vardır.
çok kısa bir süre önce ilacını duyurduğum hastalıktır. entry biraz uzun diye okumayan arkadaşlar bir okusun yardımı olacaktır. bu lanet ağrıları ben çok uzun yıllar çektim sizler çekmeyin..

(#32200099)
(bkz: geldi yine tipini siktiğim)
Delirtir.
Puşt gibim bişeydir.

Ay pardon yoksa bir yemek adı mıydı?
Bende de var mı acaba diye düşündürendir.

Başım ağrıyor sözlük, git bana dolorex neyin getir.
avmigranın bir halta yaramadığını gösteren illet bir baş ağrısı. limonlu su için , söğüt yaprağı yiyin iyi geliyor.
açlığı, uykusuzluğu, ışığı, rüzgarı anlıyorum tamam da parfüm sıkınca bile uyarı veren çılgın baş ağrısı.

bıktırdı bıktırdı !
öldürmez,süründürür.
keşke öldürse.
birde auralıysa hiç çekilmiyor.
Allah düşmanımın başına vermesin dediğimdir. Bir de başım ağrıyo deyince hangisi diye soran arkadaşlar ya da şunu yap geçer falan diye tavsiyede bulunanlar olmasa...
50 damla novalginle hafifleyen sorun.
Ara ara çektiğim azap.
(#32428269) arkadaş kimse sırf şifa bulmak adına bile olsa önceki entirileri okumuyor mu * çözüm oldu diyorum herhangi bir şeyin reklamını yapmak içinde yazmadım şans eseri buldum kullandım kurtuldum dertten alıp bir denesenize lan üzülüyorum oğlum okudukça.. yıllarca çektim bu lanet hastalığı hem de en ağır şekilde.
ilaçların kesmediği gecelerde hastanede eli iğneli hemşirelere kaba etinizi büyük bir keyifle deldirten illet bir hastalık çeşidi.
krizleri geçirebilmem için yapılan iğnelerden, kaba etimi kevgire döndüren hastalık.

bir ara, gözlerim dışa fırlamasın diye ellerimle gözlerimi tutmaya çalıştım. bu seferde fazla bastırırsam eğer içeri kaçar mı diye korkumdan, çok sıkı olmamak koşuluyla bağladım gözlerimi.
dün en son, kafamı mı kırsam diye düşündüğümü hatırlıyorum. zonklaması çok kötü, sanki beynimin içine zorla kan pompalıyor vücudum.

iğrenç, tedavisi daha bulunamayan hastalık.
bir ara botoksun işe yaradığını duymuş idim ancak, herkeste sonuç vermemiş.

kriz esnasında herhangi bir yöntem deneyip, kurtulan var ise yeşillendirsin lütfen.
Ne zaman banyo yapıp üstüne nargile içsem sonrada sinir bozucu olaylar yaşasam direk meraba diyen şey. Hayır ilaç içiyorum bu sefer ilaç mideme dokunuyo midem yanıyo midemin üstünde gaz birikiyo bu sefer mide ilacı içiyorum. Resmen sinirlerim bozuldu.
yaşamı azaba çeviren baş belası. dünden beri çekiyorum. keşke biri vursa öldürse. hayattan bezdim bezdim.
Sabah sabah kendisini yoklatmaktadır.
Bütün günü bok edecek anlaşıldı.
baş ağrılarının bir türüdür.

yakın zamana kadar oluş mekanizması tam olarak bilinememekteydi.
yapılan çalışmalar neticesinde beyinde yer alan bazı damarların bu ağrıya sebep oldukları görülmüştür.

öyle ki, beyin damarlarında ani bir genişleme (vazodilatasyon) meydana geliyor. bu genişleme ile beyne gelen kan miktarı artıyor ve beyin içerisinde bir baskıya sebep oluyor. bu baskı ile beyin zarlarında gerginlik oluşuyor. işte migren denilen baş ağrısı, beyin zarlarının gerilmesi ile meydana geliyor. migren tedavisi ise hali hazırda şöyle olmaktadır:

öncelikle migrene non-spesifik analjezikler kullanılır. bunlar bildiğiniz ağrı kesici grubudur.
fayda görülmez ise migren spesifik ilaçlara geçilir. bunlar ise triptanlar ve ergotamin türevi ilaçlardır.

bu ilaçlara ek olarak bulgulara yönelik ilaç gruplarıda ilave edilmektedir. örneğin bulantı kusmalar için anti-emetik grubu.

migren tedavisi kişiye özel olarak düzenlenir. bir çok ilaç kombinasyonu mevcuttur. o yüzden hekim kontrolü önem arz eder.
bazen sadece bir kişinin bir cümlesiyle tetiklenen ve insana katlanılmaz ağrı veren, küfür ettiren, lanet okutan meret.
-merhaba acil servis karanlık odan ne taraftaydı. bu gece seninleyim de. gelirken iğneyi getirmeyi unutma hemşire. amınakoyim.