bugün

kusunca geçen bir durumdur.
bir yeriniz kanadığında oluşan his.

kulağımın arkası kanıyor, midem bulandı başım döndü.
Çok kötü hissettiriyor. Bi saattir garip bi bulantım var. Hastane cafesinde kahve içmiştim o mu yaptı anlamadım. Ne yapsam geçer acaba? Off kusucam sanırım. Üpüzgün surat..
gecenin bu saatinde uyutmayan... ansızın çöktü üstüme, kaldırdı yataktan. ne yapsam da geçse, dediğim sırada, buz dolabındaki yoğurt 'hey dostum, denemelisin bence' deyince, açtım kapağını. üç-dört kaşık aldım, bekliyorum... fena bir şey bu bulantı. kötü hissettiriyor...
kusmaktan korktuğum için ekstra iğrençleşen durum.
dişi kişinin hamile olduğunun göstergesi olduğu durumlar mevcuttur.
Psikolojik olabilir. Bir insan sinirliyse, stresliyse, üzgünse, aşıksa Vs. mideye vurur. Mide bulantısı, iştahsızlık vb. Birçok mide rahatsızlığı yaşayabilir.
geçirince sanki tüm gücümü de beraberinde dışarıya atmış gibi oluyorum .
ülkemizde gıda zehirlenmesinden, soğuk algınlığından çok hamileliği akıllara getiriyor ne hikmetse.
Ülkede herkes 7/24 sevişiyormuş gibi enteresan sekilde herkesin aklina ilk olarak hamilelik ihtimalini getiren olay.

Halbuki klasik bir anne sözüyle açıklaması basit:

(bkz: Üşütmüşsündür)
şu an rahatsız eden durumdur.

kussam da geçse dedirtir.
Bulantı, sancı. Geçmiyor. Üstüne bir de soğuk.

Ansızın kapımda. Hiç ayrılmadığı kapımda. Benimle sabahlayacak. Terk etmeyecek.
sıcacık yatağında yalnızlığına sarılarak üşü sayın yazar. zira başka çare yok, herkes gider.
Gerçekten çok kötü bir histir. insanı bayılsam da şunu çekmesem diye düşündürür.
Tuz mide bulantısını geçirir. En tuzlu besinlerden birisi ise peynirdir. Peynir yenir ise mide bulantısı geçecektir.
limon önerisinde bulunayım üzerine tuz dökmeyi unutmayın, geçmiş olsun.
son günlerde gerek internetten gerek tvden gördüğüm,duyduğum haberler yüzünden yaşadığım psikolojik durum. hayır bu yediklerin yüzünden bulanan mideye de benzemediği için kusamıyorsun da, her duyduğun ahlaksız ve de vicdansız olayda nüksediveriyor.
içki ise sorunu çözemezsin.
Ama peynir yersen geçer.
dişini fırçalarken gırtlağına kadar fırça sokan adamlar var. sonra kusuyolar lavaboya. birde lavabodan su gitmezmi abbooooooow
Beş altı saat sürünce insanı hayattan soğutan durum.
Hay amk. iki gün sürer mi lan.
(bkz: Allah analı babalı büyütsün)
(bkz: allah analı babalı büyütsün kardeş)
evliyseniz tebrik ederiz.bekarsanız teessüf ederiz.
not -selia hanımdan özür dilerim.hakkınızı helal edin.
benim de ankara soğuğunda battaniyeyle yatma gafleti gösterdiğimden dolayı gark olduğum rahatsızlık. sabahtan beri tuzlu çubuk kraker yemekten ağzım yara oldu.