bugün

Bugecedir, hayırlısı.
tüm islam aleminin ve müslümanların mevlit kandilini tebrik eder,hayırlara vesile olmasını dilerim.
kandilimiz mübarek olsun.

allah bu gecenin hatrına bizleri affetsin, fazla birşey istemiyorum sadece affetsin yeter.
bu kadar abartilmasina anlam verilemeyen, alelade bir gecedir.
en azından bir kez olsun, şu mevlid okuma ve tekerleme muhabbet dinleme garabetinden sıyrılın.

aynı ezber muhabbetler...

bir kez olsun kendi duanızı edin. içinizden nasıl geliyorsa. sessizce ağlar gibi mi yoksa aşık olduğun kadına açılır gibi mi ya da kelimelerin yetmediği anlardaki gibi mi...

sen olduğun sürece sorun yok...

işte sırf bu yüzden gidin allah rasulünden duyduklarınızı uygulayın.

gidip yetim sevindir, sadaka ver, lösev 'e bağışta bulun, aile büyüklerini ziyaret et, evsizìn birine mont al, başı boş bir hayvanın aşılarını yaptır, gönülleri hoş tut, bugün yalan söyleme, eve giderken anneni babanı eşini mutlu edecek bir şeylerle git ve sair...
görsel
Tum akrabalari aksamleyin aramak zorunda oldugumuz kandil.

artik tek anlami bu.
islamiyette kandil yoktur ve kandil şaman adetidir diye duymuştum. bir bakayım dedim çocukluğumdan beri neyi kutluyoruz sahiden biz diye. hakikaten yokmuş.

--spoiler--

Kandil geceleri islam'ın ilk zamanlarında var olan bir âdet olmayıp, hicrî 3. asırdan itibaren kutlanmaya başlanmıştır. Türkiye'de Osmanlı Devleti padişahı II. Selim'den itibaren bu kutlama gün ve gecelerinde, minarelerde kandil yakılmasıyla birlikte kandil adını almıştır.
--spoiler--

(bkz: mevlid gecesi)
(bkz: Regaib gecesi)
(bkz: Mirac gecesi)
(bkz: Beraat gecesi)
(bkz: Kadir gecesi)

--spoiler--
“işlerin en kötüsü sonradan ihdas edilenler / ortaya çıkarılanlardır.” [ Müslim, Cuma, 43.]
“Sonradan ihdas edilen her şey bid’attir” [ Nesâi, Îdeyn, 22; ibn Mâce, Mukaddime, 7]
“Her bidat dalalettir, her dalalet de ateştedir.” [ Müslim, Cuma, 43; Ebu Davud, Sünnet, 6]
Bidat hakkındaki bu hadislerden sonra Bidatın tarifi ve kapsamı hakkındaki açıklamaları kavramamız gerekmektedir.

Bidat ; Hz. Peygamber ve Ashâb-ı Kirâm dönemlerinde görülmeyip onunla amel edilmeyen, hattâ bir benzeri olmayan ve islâm'dan olmadığı halde sonradan ortaya çıkan , din ile alâkalı olup bir ilâve veya eksiltme mahiyetinde olarak ibâdet kabûl edilen , göze ve akla hoş gelen dua ,kuran okuma , namaz kılma , zikretme , düşünce görüş ve ameller , sünnete aykırı davranışların adet haline getirilmesidir.
--spoiler--
2015 yılının son kandilidir. bu gecedir. kutlu olsundur.
Tüm türk-islâm aleminin mevlid kandili mübârek ve hayırlara vesile olsun inşallah. bol bol dua ve tevbe etmeyi unutmayın.
Suudi Arabistan zevzeklerinin yıktığı bu evde meydana gelen doğum sonrası dünyamızın aydınlanmasıdır.
içinde bulunduğumuz mübarek kandildir. Kandiliniz mübarek olsun sayın yazarlar. Rabbim hepimizi duaları ve ibadetleri kabul olanlardan eylesin.
Bidattır.
Herkesin mevlit Kandil'i mübarek olsun.Herkese hayırlara vesile olmasını dilerim.
dünyanın en güzel doğum günü senin doğduğun gündür efendim. kandiliniz mübarek olsun.
Mutlaka bundan önceki 1234 mevlit kandilinde kabul edilmemiş dualar bu sefer kabul edilecek ve dünyada ne kötülük, ne yoksulluk, ne adaletsizlik ne sağlık sorunu kalmayacaktır.

Çünkü herkesin bildiği gibi bütün bunların üstesinden gelme yöntemi duadır.

Yeterince dua edersek IŞiD bile bir caz kulübüne dönüşebilir.
(bkz:
Işid brothers)
Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp, rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede, düşen damlaların sizi sırılsıklam etmesi dileğiyle, kandiliniz mübarek olsun.
mübarek olsun.
seven sevmeyen, inanan inanmayan herkesin.
bugün kahvaltı yapamamış bir şekilde koştururken zorla verilen kandil simidiyle sevindirendir. bugün de doyduk çok şükür. kandil pidesi ve aşure beklentilerim sürmekte.
bid'attir. sonradan icat çıkarmadır.

(bkz: mevlid kandili/#30656508)

üstlerine vazife olmadığı halde milletin yılbaşı kutlamalarına karışanlar şimdi diyecektir ki "sana ne?"... ya yılbaşı kutlamalarından sana ne?
bütün sözlüğün mevlüt kandilini kutlarım.
Bugünun yarına bağlandığı gece.
Tüm islam âleminin mevlid kandili mübarek olsun. Allah bu mübarek gecede eda edilen ibadet ve dualarınıZı kabul eylesin inşallah.
inanan sözlük yazarlarından hayır duası istediğim kandil. okuyunca bana etsinler. *

okuyup bana dua edenin de allah hayırlı dileklerini nasip etsin ona.
herkesin kandili mübarek olsun ve bu gece de istenilen bir şey olur dilerseniz çünkü mevlid kandili isteyin..