bugün

Olmek istiyorsaniz binin.

Yillar once en iyi diye almistik saclarimi koltuk yolmustu.

Gecen yilda yapilan kazalari bilmeme ragmen bu turizme bindik.

Sofor muhabbet ede ede keskin makaslar (?) Ala ala gidiyordu. Yolda 3 tane kaza gordugum için korkmama neden olmustu
Ölüm seni çağırıyor.
alternatif intihar yöntemleri başlığına yönlendirilmelidir.
nam-ı diğer musalla turizm. uzak durun.

ankara'dan izmir'e ve antalya'ya giderken kullanmışlığım var. anlamsız bir şekilde durup, saatlerce nevşehir'de mal gibi bekletmişlikleri vardır. bir de can güvenliği diye bir şey yok. ne zaman ne olacağı belli olmuyor.

taşradaki küçük otobüs firmaları kat kat daha iyi.
Yerel firmaları seçin ekonomiye can katın.
Bir kere bindim . Bir daha asla bilet almayacağım veyahut almamaya çaba göstereceğim firma . Unutmam bundan 4 yıl önce Ankara'ya bilet aldık . otogara geldiğimizde aynı koltuğa 2 kere bilet kesildiğini gördük , kavga kargaşadan sonra muavin bir yer ayarlardı en arka beşliden . yolculuk başladı ve 10 dakikasından sonra kıçımdan sırtıma doğru bir ısı akışının olduğunu fark ettim . Meğersem birkaç tane öküz arkadaş motor yalıtımını sökmüşler ve arka da oturan babam ben ve diğer 3 kişi 12 saat boyunca motorun kıçımızı nasıl haşladığına şahitlik ettik .
bu kadar entriyi görünce (gerçi hiç birini okumadım)

aklıma gelen tek şey oldu

gene kaç kişiyi ölmüşlerine kavuşturdular.
maganda turizm.
En çok kaza yapan otobüs firmasıdır. Geçenlerde mecburiyetten binmek zorunda kaldım da tünel girişi sağındaki kamil koça giriyodu nerdeyse, üç buçuk attım korkudan.
tüm seferlerinde yolcularına kaza korkusu yaşamasına neden olan firmadır. Samsun çıkışlı bir firmadır. bu kadar çok kazayla anılmasına rağmen halen tercih ediliyor olması sorgulanmalıdır.
Bir hafta önce alanyadan yalovaya bu şitketle yolculuk yapmak zorunda kaldım. Bileti alırken adam bana otobüs suit biraz daha pahalı olur dedi bende uzun yol diye aldım bileti ancak saat 10.00 da gelmesi gereken araç saat 10.30 da geldi üstüne suit değil class sınıfı araç geldi. Tvlerin hiç biri çalılmıyordu. Muavin otobüsü sibiryaya cevirmeye niyetlenmiş ki benim kapattığım klimayı inatla tekrar tekrar Açtı.
Valizimi kaybeden vasat firma. Kestikleri bagaj kuponu sadece gösterişten ibarettir. Otobüsten inerken kuponu özenle elinizde hazır bulundurup kontrol edilmesini umarsınız ,muavinin 'ne vereyim abime' tavrıyla karsılasırsınız. Kayboldugunu farkettiginizde ise imzalattıkları biletin arkasında ' kaybolan valizlerin içerisindeki degerli esyaların tüm sorumlulugu yolcuya aittir. Firmanın tüm yükümlülüğü bilet ücreti kadardır' yazdıgını ögrenirsiniz. Elinize tutusturdukları bilet ücretiyle yeni bir valiz dahi alamadıgınızı anlayıp giden kıyafetlerin de ardından buz gibi su içersiniz.
bu firmanın başlığını canlandıranın amacı göt yalamaktan başka bi şey değildir. yoksa herkes biliyor ne bok olduklarını. bu şekilde pr çalışmasıyla prestij kurtarılmaz maalesef.
Hitlerin nazi kampından bir farkı yok.
Ben daha bir sorunla karşılaşmadım.
kesinlikle şiddetle kınadığım firma, bizim 2 tane kıl akraba var

özellikle biletlerini buradan alıyorum daha öldüremediler ayıp, kınıyorum.
(bkz: allah korusun dedirten seyler)
bu sabah yine 5 kişiyi canından eden katil firma. bir kaç kez binmek zorunda kaldığım bolu tünelinde yaptığı hızla eşdeğer olarak tünel çıkışı sisten göz gözü görmediği bir gecede önceki aracı biçmemek için zar zor fren yapmış, müdahale eden yolcuları şoför tarafından azarlanmış dangalak insanlarla dolu olan otobüs firması.
bu kadar şikayet edilip de hala biniliyorsa bizde de bir mallık var arkadaş. ömrümde bir defa kullandım metro turizmi o da yetti zaten bana. ondan sonra hiç yanından dahi geçmedim. her şehirde en az 3 4 tane otobüs firması var ( öz bilmemne, has bilmemne) ve çoğu yere bunlarla gidebiliyorsunuz. en kötü ihtimal belli bir noktadan aktarma yaparsınız.
tamam biraz zor bir süreç olur ama en azından bu kan emicilere para yedirmemiş olursunuz.
Müslümansanız şehadet getirip binin :-)
Servis yapan muavinleri "bir yolcuya en kaba nasil davranılir?" Dusuncesini benimsemis,ciddi anlamda kalifiye eleman eksikligi olan,şöförü ayri problemli,muavini ayri problemli, yazihanesinde duran elemanlari da ayri problemli olan, 10 uzerinden 1 puan dahi vermeyecegim firmadir.
Bileti son dakikaya bırakma malligini yapip tekrar mecbur kaldığım firma..ben böyle avan böyle ucuz bi hizmet gormedim arkadas..güya 5 aracına bincez otobüs yok ortada..servis desen bütün izmiri turladi tam 1 saat..diğer firmalar 35 dakikada getirirken hemde
Sike sike bineceğiniz otobüs firması. Alternatifi yok amk madrabazları.
5 lira,10 lira fazla verip diger firmalari tercih edin. Ruh ve akil sagliginiz,psikolojiniz acisindan daha mantikli bir hareket olacaktir. Yolcuya hayvan gibi davranmak bunlarda, surekli durup mola vermek bunlarda, ayni koltuga 2 bilet kesmek bunlarda...
şoförün çocuklu bir kadını terslediğine.
muavin görünümlü barzonun su istediğimde bardak yerine 1.5lt pet şişeyi önüme koyduğuna.
istanbul izmir yolculuğunda kaptanın direksiyonu bırakıp çiğdem çitlediğine şahit olduğum firma.