bugün

Patenti bana ait yeni bir zeka sorusu. Asagidaki reklam metninde yanlis yerde olan bir kelime var. Hangisi oldugunu sebebiyle birlikte bulabilir misiniz?

"sayın müşterilerimiz. Birikimlerinizi güçlendirmeniz için dört dörtlük bir teklifimiz var. Konuttan arabaya, beşikten oyuncağa, altından pırlantaya neye ihtiyacınız varsa kredisi bizden. Hem de faizsiz."
neredeyimben.
Güçlendirmek.

Edit: "sayın müşterilerimiz. birikiminizi arttırmanız için dört dörtlük bir teklifimiz var. konuttan arabaya, beşikten oyuncağa, altından pırlantaya neye ihtiyacınız varsa kredisi bizden. hem de faizsiz."

Böyle değilse ben küser gider kumda oynarım valla.
beşik kelimesidir.
arabadan konuta olsaydı daha iyi olurdu bence.
Sebebiyle birlikte lütfen. Sebebi söylenmeyen cevaplar kabul edilmeyecektir. Bu arada, "neredeyimben" cevabi yaraticiymis.
Mantık hatası olan yanlis.arabadan konuta olmalı.
"Bırak patates dogramayı,yemek bile yapamaz" da ki gibi bir yanlıs var.
müşterilerimiz kelimesindeki "-ler" eki. sayın müşterilerimiz biraz saçma olmuş gibi. sırıtmıyor mu olm?
(bkz: Uludağ sözlük forum)

Türkçem yetmedi benim *
Onlar cevap veriyo sen sebebi olmadigi icin kabul etmiyosun bir de hasbam ya da haspam bak bilemedim sence peki bunlarin hangisi yanlis?

Edit: bu arada bulabilir misiniz diye yazilir hani soru edati ayri yani bil istedim.

Edit2: misinizi ayri yazdin ama yukardaki sorumu yanitlamadin sayin yazar ask olsun.
hangi metin.
Beşik ve oyuncağın birikim güçlendirmekle ilgisi yok.o yüzden beşik ve oyuncak diyorum.
dört dörtlük demiş ama üç teklif var.

konu kilit.
üye ban.
başlık çöp.

hayırlı forumlar.
küçükten büyüğe ilişkisi var gibi. o yüzden arabadan konuta olması gerek. beşik oyuncaktan küçük ve pırlanta altından daha değerlidir.
öncelikle başlik ile entry arasında kalibrasyon sorunu var.
yanlış(fazla)olan kelime mi var?
yeri değiştirilmesi gereken kelime mi var?
Ayri yazilan soru eki klavye azizligiydi. Duzeltildi.

Ayrica soruda mantiksiz olan şeyi ariyor herkes. Ben yanliş olan kelimeyi soruyorum.

Cevabi sebebiyle birlikte istememin sebebi haspalik degil, sallamalarin onune gecmek.
Faizsiz olmasi kesinlikle..
Yanlış olan kelime' yanlış' kelimesidir.
sayın müşterilerimiz derken anlatım bozuklugu var gibi ama asıl cevap burda, birikimlerini çoğaltırsın, arttırırsın ama güçlendirmezsin kendini felan güçlendirirsin.
neye ihtiyacınız varsa yerine ihtiyacınız neye varsa.
Hala õss sorusu gibi anlatım bozukluğu aranıyor. Başka bakış açıları gerekiyor cevaba ulaşmak için. Ogleden sonra önemli bir ipucu vereceğim. Cevabı da bulunamamışsa gece sahura doğru açıklayacagim.
eğer birikimim varsa ancak bunu güçlendirip arttırabilirim. olmayan bir şeyi güçlendiremem. eğer bir şeye ihtiyacım varsa, bu ona sahip olmadığımı gösterir!
bu durumda yapılacak olan ilk eylem onları temin etme, onlara sahip olmadır. benim 5 adet arabam varsa, banka bana ilave 1 arabaya daha sahip olmak için kredi veriyorsa ben birikim yapıyorum demektir. araba, oyuncak, altın gibi farklı araçlara sahip olmam çeşitlendirme yapmış olduğumu gösterir.
Soru başlığı ve soruş şeklinin arasında uyum sorunu olduğuyla ilgili eleştiriler alıyorum.

Açıklayayım. Bir kelime yanlış yerde. O kelimenin yerinin degismesi gerekiyor diye bir durum yok. Sadece o kelime olmaması gereken bir yerde duruyor.
Bu zeka sorusuysa benim zekam yok.
Birikimlerinizi güçlendirmeniz için.

Güçlendirmek olabilir mi hem harca diyorsun hem de nasıl güçlenecek benim birikimim.