bugün

2007 genel secimleri nin kaderini belirlemi$ siyasetcilerdendir.anap ve dp yi birle$tirelim demi$tir. sonra arada kari$iklik cikarmi$tir. anap'in secime girememesini demokrat partinin de secimi tam bir fiyasko ile bitirmesini saglami$tir. meclise girip anap'in ba$ina gecerek tekrar kurmaya calisacaktir. insanmidir bilinmez.
sağı kendi liderliğinde birleştireceğini iddia ederken espri yapıyordur inşallah, yoksa akli dengesinden şüphe edilebilir.
(bkz: sağını solunu şaşırmak)
tek becerdiği iş soyadının hakkını vermesidir.
ciddi bir iş başarmış olan adamdır. neyi başarmıştır bir bakalım?

bu adamın şeceresini buraya aktarmak yürek ister zira ceza kanunumuz beni al aşşağı edebilir. herşeyin belgesi yok ama geçmişi ve bilhassa gençliği ile ilgili birinci ağızlardan duyulanlar insanı dehşet içinde bırakmaya yeterdir.

bu adam zamanında, basit tabirle daha akp ortalarda yok iken, sağ seçmene ciddi bir kazık atmıştır. yıllarca dyp+anap birleşmesini sürüncemede bırakan iki kişiden birisidir. taşrada anap ve dyp görüşleri aynı kahvehanede aynı masada çay içebilirken kendisi kedi-köpek kavgası gibi bir görüntü altında medya önünde dyp ile birleşmek bir yana yakınlaşmamak için her yolu denemiştir.

sağ kesimde oluşan bu boşluğu doldurmak erbakan hoca'ya nasip olamayacağı belli iken elbette bu boşluğu dolduracak bir kasımpaşalı çıkacaktı. çıktı da!

devamında parti başkanlığından istifa etti ve mavi akım vb. davalardan beraati bekledi. ama bu amcamız anlaşılan odur ki siyasetten değil sadece anaptan istifa etti. zira kendisi düzenli olarak 6 ayda bir almanya gezilerine devam etmiştir. avrupa birliğinin türk siyasal yaşamındaki eli kulağı gözüdür bu amca.

ne oldu o yokken? sağ seçmen dağıldı. bir kısmı merkez sola bile geçti. birleşmemiş anap ve dyp toplam % 5 lere kadar düştüler.

ve birden dyp ağar ile, anap da erkan mumcu ile birlikte bu partileri birleştirme çabasına giriştiler. öyleki dyp liderini kırsalda karşılayan anap teşkilatları olduğu gibi, erkan mumcuyu karşılan dyp bayrakları hiç de az değildi.

zamanında başka partilere kayan seçmen ve hatta kararsız sıfatına bürünen vatandaş bu birleşme olayını dörtgözle izler oldular. tam birleştiler protokol imzalandı ha bügün ha yarın derken bu mesut amca olağandışı bir zamanlama ile almanya ve ingiltere ziyaretlerinde bulundu.

daha havaalanında bekleyin geleceğim siyasetin yeni açılımlara ihtiyacı var dedi. dönüşünde ise ilk iş medya önünde ben bu birleşen dyp+anap= dp olayında varım dedi. olabilir miyim de demedi. varım dedi. taban bana gereken teveccühü gösterir diyerek de postasını attı. ağar olaya olumlu bakarken erkan mumcu bu adamı şiddetle eleştirdi. restini çekti ve o varsa anap yok dedi. ağar değişen parti ismi ile de açıklamayı yaptı " anap istemese bile dp artık siyasal yaşamda vardır" dedi. bunu derken muhtemelen de mesut bey ile birleşen bir gücü hayal etmişti. erkan mumcu köprüleri yaktı ve mesut amcada eş zamanlı olarak bağımsız adaylığını rize'de açıkladı.

ortada adı neden dp olduğu anlaşılamamış bir ağar kaldı. ha bu kazığı yedik ama belli etmeyelim acısını diyerek belki de seçim döneminin en çalışkan lideri oldu bu ağar.

22 temmuz akşamı ise gerçek tablo şu şekildeydi;

- seçimlere girme hakkını katbetmiş bir anap ve onun bu hakkını birkaç vaat uğruna engelleyen erkan mumcu.

- yedi kocalı hürmüz rolüne bürünen ama ne erkan mumcu ne de mesut yılmaz ile birleşemeyerek meclis dışı kalmış bir mehmet ağar.

- tbmm çatısı altında bulunmayı garantilemiş bir bağımsız milletvekili mesut yılmaz.

entrynin ilk cümlesinde bahsedilen başarı budur. tek başına iki partiyi meclis dışında bırakmıştır.

ama ben bu adamı tanıyorsam bunun oyunu bitmez. özellikle akp nin merkez görüşlü milletvekillerine, chp nin yeni simalardan oluşan milletvekili grubuna ve mhp nin de merkeze geçme gayreti ile aday gösterip milletvekili yaptığı kişilere sahip çıkması gerekmekte.

ben diyorum ki bu mesut bu mecliste grup kuracak sayıyı da bulur başka rollere de soyunur.

aha bu dediklerim olmazsa bu entry bana kapak olsundur.
bu akşam röportajlarını dinledim de o kadar zaman sonra konuşması mı hızlanmış ne ?
yeni dönemde; demokrat parti'nin liderliğini üstlenmeye hazırlandığı söylenen; bu hususta eski kanlı bıçaklısı eski dyp lideri tansu çiller'e partiye meclis dışında sen, mecliste ben liderlik yapacağız dediği söylenen eski anap lideri.
yeter yahu mesut yılmaz emekli ol artık yıllardır iyi sömürdün bu ülkeyi dediğim şahıstır.
belki alakalıdır; (bkz: yilmak)
sagda yeni bir olusum icin adım atacakmıs,kendisi zaten eski olusumu yeni olsa kac yazar.
kaç yıl ülkeyi yiyen ve doymayıp tekrar * milletvekili olan şahıs.
tam adı ahmet mesut yılmaz'dır.
(bkz: #2054598)
rize dışında her yerde nefret edilen eski başbakan yeni bağımsız vekil.
kendisi ile ilgili değişik bir tespit ;

(#2313521)
secimlerde alasagi olup sonraki secimlerde tekrar aday olabilcek kadar hayasizdir..anlamadigim tekrar nasil olur da milletvekili secilir???
siyasetten "geçici" olarak silinmesinin ardından, geri dönüşüyle beraber konuşmasına ciddi derecede hız vermiş siyasetçidir. (an itibariyle neden programında kendini anbean aşmaktadır.) belli ki o boşlukta kimse kendisine mikrofon uzatmadığı için sözleri biriktirmiş, şimdi de bonkörce kullanmakta.
kenan evren'in ricasıyla anap'a alınan; partisinin bugünkü durumuyla, özal'ın kemiklerini sızlatan iki kişiden biri...

diğeri için; (bkz: erkan mumcu)
bir cümlesinin içine bir reklam arası sığdırılabilecek kadar yavaş konuşmasıyla insanı sinir eden siyasetçi.
Ahmet Mesut Yılmaz Karadeniz sahil yolunu yaptırdığı için yüce divanda yargılanmıştır.
Rize'ye yaptığı yatırımlar ve kalkındırma çabaları ile Rizelilerin ggönlünde taht kurmuştur.
Yüce Divan'da yargılanırken 3 -4 hakim karşısında durduğu ve Turgut Özal'ın ruhunun gelip " asıl benim de bir sorum var: partime ne yaptın böyle" dediğini anlatan karikatürü Salih Memecan tarafından çizilen ve 2002 seçim sonrasında iyi ayar verilen siyasetçik adamı.
başbakan yardımcılığı sırasında suriye'deki şerefsize suikast yapılacağını söyleyip yeşil kod adlı mahmut yıldırım'ın elinden kurtaran kişi.
kendileri aynı zamanda; kurtlar vadisi pusu'nun şener korkmaz'ıdır...
türk siyasetindeki pek çok kötü siyasetçiden en kötü olanı.
üniversite yıllarında çayeli dergisinde serzeniş şiiri yayınlanan devlet adamı. şiir dediysek öyle ahım şahım birşey değil fakat içerik açısından günümüz mesut yılmaz' ına ışık tutuyor.

--spoiler--
lakin artık eskisi gibi sevmezsem seni
bil ki ey sevgili
çağıma uymak zorundayım
elimde değil.
--spoiler--