bugün

(bkz: siluetler)
1944'te, istanbul'da dogdu. tip fakultesini ucuncu siniftayken birakti ve gazetecilik yuksek okulu'ndan mezun oldu. muzik hayatina 1958 senesinde, gokcen kaynatan orkestrasi'nda bas gitarist olarak basladi.

1966'da, lorke lorke turkusunu hayrani oldugu surf rock tarzina uyarlayarak, grubu siluetler ile altin mikrofon'a katildi ve kazandilar. siluetler grubunun kadrosu cok sik degisti, bir uzuncalar cikardilar ve ezilis / leb-u leb plagindan sonra, 1970'te dagildilar. 1972'de solo bir plak cikardi ve plak sirketi kurdu. 1974'te muzigi birakti. 1976'da, arkadasinin tarlabasi'ndaki garsoniyerinde olduruldu.

hani surekli birilerini anariz ya, cem karaca, baris manco falan, bu adam olmasa biz sac uzatamazdik. adamin omzuna bile gelmeyen saclarina beyoglu'nda teyzeler bile laf atiyolarmis, hatta bir defasinda abla bile demisler, mesut abi'nin yalancisiyim. escinsel oldugu icin cevresindekiler bir bir onu birakti ve yapayalniz kaldi. oysa bir roportajinda kizlarin sahneye ic camasiri atmalarindan falan bahsediyodu. cok neseli bir adammis, ama yanlis ulkede dogmus. yetenekli insan yok diye aglariz, olani da oldururuz. mesut aytunca benim icin turkiye tarihinin, hatta dunya muzik tarihinin en trajik kisiliklerinden biri, ne zaman sarkilarini dinlesem gencecik olusunu dusunup urperirim, sololarinin tinisinda huzursuz hayaletini hissederim. ben seni unutmadim, unutmayacagim.

http://www.heydergileri.c...esut_aytunca_siletler.jpg