bugün

sonuç olarak artık cevap atmamanız gerekmektedir.
istenmeyen bir mesajda hoşnutsuzluğun ifade edilme biçimi.
(bkz: peki peki anladık)...
bunun diğer benzeri "hmm"'dır. bu daha da kötüdür sen destan yazarsın o sadece "hmm" der ve susar sen de "ne yazacam şimdi amk" diye düşünürsün.
sırf sinir etmek amacıyla yaparım arada. *
kafasında telefon kırılması için güzel bir sebep oluşturur.
"çokda sikimdeydi mesajın istersen roman yaz " mesajını 4 harfe sığdırabilmesi olayına denir.
"ok,peki,hm,k,tm" gibi trip atma cevapları insanı çıldırtır öyle ki sırf bu mesajlar yüzünden küfürleşen kavga eden bile vardır. (bkz: önce kendimi sonra seni öldürürüm)
açıkcası seni tınlamıyorum demenin en basit yolu.
bunun bir de "hmm" diyen versiyonu vardır ki, vardır yani. öldürmeyelim de besleyelim mi bu tipleri?
tercih ettiğim cevaplama yöntemlerinden biri. yani her zaman trip atıldığı anlamına gelmez.
O kadar şey yazınca -he diyen kadar öküz degildir. ama -he yazan öküzdür.
günün geniş özetini anlatan mesajdır.
(bkz: bi ara yanıma ugra)
(bkz: hımmm ok)
zorla mesajlaştığın durumlarda işe yarayan sevgi nefret övgüyü kapsayan kelime.
karsidaki insanin sıkıldiginin belirtisidir. Yeni ve farkli konular acilmali.
trip yumaklarının vazgeçemedikleri kelimedir.
'Mesajlaşacağına ara da konuşalım' demek isteyen kişidir.
trip bildirir. ondan sonra güzel söz vb gelmezse bir bahaneyle konuşmaya ara verilir. bir süre sonra kızın attığı 'hey geldim' gibi bir mesajla konuşma yeniden başlar.
benden size tavsiye : tekrar konuşma anında kızın gönlünü alın.
Bir de şey var "hmm.." insan bunu görünce çıldırmasın da ne yapsın?
Siz onu güldürmek için tüm yaratıcılığınızı kullanıp espri yaparsınız, o bunun karşılığı olarak sadece gülücük atar, işte bu ikisi aynı şey, mesaj sahibinin kulakları belki gün boyu çınlatılır.
O an aşırı sinirlenmiş olup bir anda patlamak istemeyen kişinin tepki kelimesidir.
Vardır elbet bir sebebi boşuna değildir efendim.
anan cevabı verilecek sualler sıralamasında ilk 5de olması muhtemel olaydır.
bir başka hali pekala olan cevaplama stili. pekala daha iyi.
genellikle trip atma evresinde bayanlar tarafından tercih edilen cevaplama yöntemidir. kısa bir cevap olmasına karşın ihtiva ettiği içerik oldukça zengindir. o kısa cevapla aslında bana yeteri kadar ilgi göstermiyosun kendine gel demek isteniyordur. bir başka ihtimal ise bayanın sırf güzel şeyler duymak istemesinden kaynaklanan gereksiz bir kriz çıkarma isteğidir. erkekler bu yöntemi neredeyse hiç kullanmazlar. erkekler "peki" yerine "tamam olum uzatma" "anladık öküz değiliz ya" tarzında cevapları yeğlerler.