bugün

yerine göre değişkenlik gösteren sorulsaldır; efenim şimdi çok büyükse uzatırsın, mesafe engel olmaz, küçükse eğer engel olabilir. özetlersek; tamamen aşkın büyüklüğü ile ilgilidir.
engeldir, elbet problem çıkar kanimca ama bu bir varsayimdir engel olmayadabilir, teşekkürler.
mesafeler değil; dünya görüşü, değerler, inançlar, karakter engeldir. yoksa mesafe aşılır o büyük bir sorun değil.
Engeldir dedi önce ayrılmak istedi, olmuyor böyle dedi. Ne diyebilirdim bitirdiyse bir taraf. Bir ilişkinin başlaması ya da bitmesi benim sevmeme engel değildi ki. istemeye istemeye kabul ettim. Mesafeleri de kabul etmiştim zaten. Şimdi ise yanıldığını engel olamayacağını söylüyor. Mesafeler kafasını karıştıran gerçekten sözlük.
samimiyete bağlıdır.

"kalpten kalbe bir yol vardır görünmez."
engeldir. tartışmaya gerek yok.
Anasını bile ağlatandır.
eger birlikte bir şeyleri paylaştiktan sonra aranıza mesafe giriyorsa engel degildir. aranızda mesafe varken bir iliskiye basliyorsaniz gecmis olsun boku yediniz. kendimden biliyorum da konusuyorum arkadaslar goz temasinda, ten temasinda bulunmadiginiz kokusunu icine cekmediginiz huyunu suyunu iyice öğrenmediginiz insanlarla uzak mesafe iliskilerine girip kendinizi de, karsinizdakini de yipratmayin. ikinize de yazik.
mesafeler...

aşk; bir kedinin yalaya yalaya süt içmesi gibidir. umut taşırsın geleceğe dair bu sevimliliği izlerken. kavuşmanın hayalini kurarak herşeyin sona ereceği ve nihayet sevdiğini kucaklayacağın günün gelişini beklersin...

fakat yalaya yalaya da olsa o kaptaki süt zamanla biter!!!
Değildir, olamaz. Eğer engelse o şey aşk değildir zaten.
Valla bilmiyorum.
Aşka engel değildir fakat aşk diye bir şey olmadığından dolayı o senin dediğine engeldir dostum evet.
Edit. Tamam biraz çelişti ama aşk yok be kaybedince aşk oluyor esasında. Mesafeyle alakası yok.
değildir, bazen o mesafeler ilişkiyi daha özlenilesi kılar. bazen fazla tartışmalara kıskançlıklara yol açar. ama yinede aşka engel değildir.
Daha başta bu mesafe varsa birbirini tanıma mavzusunda sıkıntı olur ve en küçük olaylarda bile verilmesi gereken tepkiler verilemeyebilir. Ama eğer ilişkinin en başında birbirlerine yeterince vakit ayırıp tanıyabildiyseler sonradan araya giren mesafe kesinlikle engel değildir.
bir şey derdim ama sözlükte kızancıklar var daha yaşları küçük.
iki kafadan,iki kalpten başka Hiçbir şey aşka engel değildir.
Aşkta mesafe olmaz falan filan ama sarılmak koklamak diye de bisey var.
(bkz: coraplikiz) çaylak oldum mesaja cevap veremiyorum .
Neyi düşünürse onu yaşar insan. Olsa da olmasa da.

görsel
Uzaklık dediğin nedir ki sevgili biz yaradanıda görmeden sevmedik mi /Mevlana.
engeldir. kimse bol keseden atmasın. gerçek aşka engel değildir falan demesin. kavga edersin, normalde 2 saat sürecek olan küslük 2 gün sürer. yorar, yıpratır. ve bir süre sonra maalesef incelip kopar. arkadaş çevresi olur, tanımazsın. geçtiği yollara yabancısın. gittiği mekanları bilmezsin. arkadaşını her gün görürken, sevdiğini 2-3 ayda bir görürsün. yeni açılan bir yere gider sensiz, beraber gitseniz güzel olacak konsere arkadaşlarıyla gider, ihtiyacın olduğunda yanında olamaz. zor abi zor. başlamadıysanız yapmayın. ha eğer zaten başladıysanız kesenizin de dengesi şaşacak benden demesi.
degdildir tabiki ama zamanla ona karşı hissettiğiniz herşey azalır.
Gözden uzak olan gönülden de uzak olur diye boşuna dememişlerdir belkide eskiler.
Alttan almalarin hat safhaya ciktigi iliski turu.
El ele göz göze gelebilmenin mücadelesini verirsiniz fena mı yani..

Mesafeler hep vardır ancak engelleri insanlar yaratır.