bugün

görsel

abdurrahim karslı tarafında kurulan partidir.
rastgele.
gelecek seçimlerde iktidar olacaktır muhtemelen.
yeni sağcı parti.

not: aradan biraz zaman geçsin de editleriz.
yakında tadilat nedeniyle kapalıyız diye yazarlar camlarına.
bugün düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulan partidir.
yeni bir "ne sağcıyım ne solcu" partisi. en azından "merkez" adını ve eşit ölçüdeki kefeli terazi logosunu kullanmakla bunu ifade etmek istediklerini düşünüyorum.
Fetullah gülen Cemaatinin akp den ayrılması sonucu kurulan parti.

cemil çiçek, Bülent Arınç, hakan şükür gibi isimleri yeni sezonda kadrosunda bulunduracaktır.

birazda onlar yesin efendim ne var bunda. (!)
hakan şükür dışında Ertuğrul Günay, idris Bal ve Haluk Özdalga gibi isimlerin de katılması beklenen yeni partidir.
parti binasi balgattadir.
almanya'daki zentrum benzeri bir parti.
cemo mu kurmuş partiyi?
Yeni kurulan siyasi partimiz.
çok kıymetli hocam prof.dr.abdurrahim karslı beyefendinin başkanlığını yaptığı partidir. abdurrahim karslı hocam'la dünya görüşlerimiz belki taban tabana zıttır ancak benim istanbul hukuk fakültesinde ders aldığım en iyi 3 hoca varsa biri abdurrahim karslı'dır. yolunuz açık olsun hocam seçimlerde oyum sizindir. bu ülkeye sizin gibi dürüst ve namuslu insanlar lazımdır. tek korkum dürüstlüğü ve mütevazılığı ile gönlümüzde taht kurmuş hocamızın siyaset denilen kurtlar sofrasında zarar görme ihtimali.
başarılı olamayacak parti zannımca.
popi olmayan bir kadro ile işe girerlerse %1.75'te kalcak olanların partisidir...
cemaatin kurdurduğu parti ise hiç şansı olmayacak partidir.
bu aralar istanbulun gittiğim her ilçesinde, ilçe binaları gözüme çarpan parti. tabela partisi olmadıkları izlenimi uyandırıyor. en azından emine ülker tarhanın anadolu partisinden daha fazla oy alacaklarına dair bir his oluşturdular.
parti kurucusunun çocukluktan beri risale-i nur okuduğuna dair beyanı var. ayrıca fetullah güleni sevip hürmet ettiğinide söylemiş. fetullah ile iletişim halinde olduğunu düşündüğüm parti.

parti programını okudum. klişe söylemlere sahip. kimsenin red edemeyeceği etmek istemeyeceği beyanlar yoğunlukta. bazı kritik noktalar olmasına karşın.

parti programında dine iki sayfa sanata yarım sayfa ayırmış olması endişe vericimidir bilinmez ancak işlerine asılırlarsa akp den çok oy çalacakları kesindir. parti kurucusu profesörlüğü bulunan bir hukukçudur ki önemli bir noktadır bu. gerçi bülent arınç' ta hukukçu burhan kuzu da.

bakalım önümüzdeki süreçte neler olacak. takibim altında olduğundan ilerleyen süreçte editleyeceğim.
Kurucularından biri yakın arkadaşımın babasıymış. Bu vesileyle dün haberim oldu.

Öyle de bilinen bir partiymiş.
finlandiya'da merkezci bir siyasi partidir.