bugün

merhameti aptallık ya da enayilik olarak değerlendirenlere inat, var olmasından dolayı mutlu olduğumuz en insan yanımız...
fragmanında hande altaylı'nın adının neden hiç geçmediğini merak ettiğim yeni dizi. (bkz: kahperengi)
Adalet gibi soğuk ve acımasız olan bir kavramın en büyük rakibidir. Sıcacık bir kavramdır. Büyük kardeşe
- bırak kardeşin biraz daha oynasın diyebilmektir. Büyük kardeş o gün hiç oynamamıştır Telli araba ile ve sıra ondadır. Adil değildir merhamet, böyle de bir derdi yoktur. Onun için asıl olan adil olabilmek değil insan olmaktır.

Önemli not : masumiyet ( bakire Meryem ) üstüne kurulan bir din olan hıristiyanlığın tersine, bizim dinimiz islam merhamet üstüne kurulmuş. Tövbe edin, o kabul edecektir. Sonsuz merhamet sadece o'ndadır.
bizim ülkemizde bir semt adıdır..
insana ait en yüce duygulardan biridir..
erkan oğur'un iki kekliğini kullanmışlar dizinin tanıtımında gördüm. aferin. umarım hakkını verirler.
yaşlanmaz denen özgü namalın da yaşlandığını göreceğimiz kahperengi adlı romandan uyarlama olacak kanal d dizisi.
Güzel olacağına inandığım dizi. "Hayat bu sefer bana merhamet et." diyor fragmanda,türküyü de koymuşlar vallahi tadından yenmiyor. Özgü Namal'ı da Hanımın Çiftliği'nden beri dizilerde göremiyorduk merakla bekliyoruz. Ancak muhteşem yüzyıl yanında eriyip gitmesinden de feci,fena korkuyoruz. (bkz: hayırlısı be gülüm)
pür sevgidir. bazi insanlar merhamet duymadiklari kisileri sevemezler. örnek; bi arkadas.
tutmayacak dizi.
uyumaktır, gözlerimize. susunca cahile kendimize merhamet ederiz..

merhamet inceliktir.

merhamet herkes de vardır ancak bazılarımız kullanmayı unutur ya da kullanmaya yeterliliği yoktur..

merhamet elimiz kolumuz gözümüz kulağımız ayaklarımız gibidir. herkes farklı bir şekilde gösterir merhameti.

varılacak yerdir, yetişmeli.

yanılacak histir tutuşmalı.
kanal d'de yeni başlayan gördüğüm en orospu çocuğu dizi.

toplumumuzun zaten kanayan bir yarası olan aile içi şiddeti kimse bilmiyormuş gibi son 20 dakikada adamın biri ailesinde çocuklarını karısını dövmekte, bağırmakta.

lan bu diziyi düşünenlerin, ekrana koyanların ben ağzına sıçayım. kitaptan uyarlamaymış, eyvallah kitaptır, yazar isteyen okur, isteyen okumaz. diceksin dizi bu isteyen izler isteyen izlemez diye. ama ulusal kanalda, benim zap yaparken ilk sıralarda başladığım kanalda, reklamını izlediğim kanalda bunu yapamaz. adamın amına koyarlar.

bu ne lan. biz bilmiyor muyuz orospu çocuğu olan babalar çocuklarını, karılarını nasıl dövüyorlar.

allah topunun belasını versin.
bir dönem star tvnin gına getirdiği kemalettin tuğcu hikayelerinin senaryolaştırıldığı dizilere benzeyen dizi. bol bol dayak, bol bol zalimlik, ya melek gibi insanlar ya da hayvanlaşmış insanlar. ortası yok.
tüm marazların kaynağıdır.
en son braveheart izlerken duyduğum kelime. (bkz: ironi)
az önce erkan oğur'un sesini duydum. yapmayacaktın bunu usta.
Bir zamanların çıtır hatunu özgü namal'ı yaşlanmış daha doğrusu olgunlaşmış gördüğüm dizi.
o değilde küçük kızın sesi çok güzeldi türküyü söylerken büyüyünce nasıl olurda bu kart sesli özgü namalın sesine döner.
zamane insanlarında bulunamayan özellik. ayrıca kanal d'nin yeni dizisinin adıdır.
begendigim dizi. artik mahalle serserisi kuzeyin butun mahalleyi " bitek kendisi namuslu ahlakli oldugu icin" delikanli ayaginda dovdugunu izlemeyiz umarim carsamba 20.00de.
Kanal D'de an itibari ile ilk bölümünün tekrarını bitirmeye yakın olduğum dizi.

Özgü Namal ve onun küçüklüğünü oynayan kız alıp yürüyor bu dizide, ben klasik bir Türk dizisi bekliyordum, beklediğim gibi ancak beklediğimden daha iyi gibi, iyice bozan Kuzey Güney yerine izleyebileceğim bir yapım en azından bir kaç bölüm daha, ayrıca baba rolündeki adam türk televizyon tarihinin en kötü babası olabilir. karısını, çocuklarını dövüyor, epey zaman sonra kızını tanımıyor, göğüslerine bakıyor, yeni eşinden çocukları var, köydeki kadınlara bakıyor filan, çok küfür yemiştir kendileri.
sinegi oldurmeyip yasama sansi vermektir.
kanald'de yeni yayınlanan şimdilik konusu iyi gibi görünen bir dizi.
acıtasyonun dozunu biraz azaltması gereken dizi. fazla olunca emanet duruyor. öyle daha iyi olacak.
çok büyük hata yapılmış dizi. adamın kızı kuaföre bırakıp gittiği sahnede yeni bir sokak tabelası vardı. kırmızı böyle. sırıtıyordu. olmamış.