bugün

tek korkum senaristlerin kavak yellerine döndürmesi.ha bir de : (bkz: selin şekerci)
fevzinin dairesinde ki posterler çok arabesktir ama 1 poster varki helal olsun demişimdir o da alfred hitchcock'un north by northwest'te ki uçağın cary grant'i kovaladığı sahnenin posteridir.
oyuncuları arasında en güzel kızın 29 yaşında olmasına rağmen en fazla 24 gösteren rojda demirer olması ve başroldeki özge özpirinççi nin 17 yaşındaki bir genç kızı oynayamayacak kadar büyük göstermesi nedeni ile yanlış seçimler yapmış senaristlere sahip dizidir. selin şekerci 20 yaşındadır ve ipeği o oynasa daha mantıklı olurdu düşüncesini akla getiren dizidir.
ipek'in tacizimsi edilmesiyle (taciz bile değil), kızın bir anda on aslanın tecavüzüne uğramış gibi davrandığı dizi. ulan, o tacizse, barış'ın bir önceki bölümde yaptığı daniskalı tecavüz. vay anasını ya.

edit: sanki ben tacavüz ettim mk.
edit 2: bu kadar duygusal olmayın. dizi o dizi. kurgu...
toplasanız en fazla 5 bölümünü izlediğim dizidir.bugun izledim,acıdım.dizideki ipek'e, esin'e.yazık yahu.öyle annem olsa,öyle abim olsa öldürürüm kendimi.hiç düşünmem.süt nine denilen kadına bir şey söylemeye bile gerek duymuyorum.ağlayasım,çığlık atasım geldi.
(bkz: ayıp denen bir şey var)
her pazartesi belki bu sefer güzelleşir dediğim; ancak bir türlü ilerlemeyen dizi.
çocuklarının hayatlarının içine sıçmayı amaçlamış aileleri(!) konu alan dizi.

esin'in annesi ve moron abisi, ipek'in kafadan çatlak annesi ve ninesi, özgür'ün vurdumduymazlığın da ötesinde bulunan ebeveynleri.

şu dizide bir tane bile sağlıklı aile yok sanırım. e bu sağlıksız ailelerden de sağlıksız çocuklar yetişmiş demek ki. zira, bana böyle (esin ve ipek'inki gibi) baskı yapılıyor olsaydı, aileme çoktan resti çekmiştim.

ipek kızımız bekaret kontrölüne bile gitti. ne şaşkınlık yahu!

bu arada dizinin en süper şüphesiz ki mualla'dır.
kimse tarafından ciddiye alınmaması insanda anneyi, nineyi bazen de ipek i öldürme isteği uyandırıyor ya neyse.
ilk bölümlerdeki yarı eğlenceli yarı hüzünlü, izleyeni sürükleyen havasını abartılmış dram ile tiksintiye bırakmış dizi. safi sinirlerini oynatıyor adamın.

(bkz: yazık oldu)
esin karakterinin abisini bağlayıp + ıslatıp döveceksin. dinlenip dinlenip tekrar döveceksin. adam kıllıkta son nokta.
sezon finaliyle en fazla bu kadar batırabilirdi bi dizi kendini diye tanımlayabileceğimiz dizi. tamam hani çok laylaylom bi dizi değilsin eyvallah da dramı trajediyi abartmana gerek yok. birini okuldan alırsın biri hamile ama memlekete gider biri tam aşık olmuşken çocuk çantasını karıştırır falan. birini mutlu bitirseydin bari de diğer sezon izleyesim gelseydi. dizi bittiği an "bir dahaki sezon izlemeyeceğim bir dizi daha" diye noktayı koymuşluğum vardır. *
sezon finaliyle hepsinin çoğunun sevişme isteğinin açığa çıktığı ve bazılarının daha önceden sevişmiş olduğunu öğrendiğimiz dizi..son bölümümü beklediniz be insan aralara serpiştirirdi sevişmeleri,böyle bi anda çok heyecanlı olmadı.
ev kirasını ödeyecek paraları olmayıp, her yere taksi ile giden öğrencilerin oynadığı dizi.*
annemin en başından beri melekler korusu' diye izlediği dizi.

''aa melekler korusu bu akşam mıymış?''

hadi körsün göremiyosun be kadın sağır mısın da? çok gülmüştük de sonra allah beni bi çarpar gibi oldu, toparladım kendimi. amin dinimiz.
bütün ekibin balıkesir'e taşındığı dizi. birkaç bölüm sonra güle oynaya istanbul'a gelmelerini bekliyoruz.
birol'la yanındaki tipin paket halinde yamultulduğunu gördüğüm an zevkin doruklarına ulaşacağım dizi. ağzını burnunu kana boşayın şunun ya.
jenerik müziği güzel olan dizidir.
birol esinin anası ve babasıyla nallı esin ve meleğin tartıştığı sahne bu sene benim için en iyi sahnelerden biridir izlediğim diziler arasında. evet oldukça öfkeli ve bağırış çığırış dolu bir sahneydi ama nallının kapıdan bir hışım çıkarken ki kapıya çarpması bile sanki o sahneyi gerçekten o öfkeyle çekmişler hissine kapılmamamı sağlamışlardır.tebrik ediorum.ayrıca sırf hümeyranın oyunculuğu ipek böceğinin tatlılığı muallanın saflığı ve selin şekerci nin replikleri için bile izlenebilir.
heyecan yaratan dizi. adrenalin, birol sayesinde tavan yapmıştır. özgür karakteri olmasa yaprak dökümü tadında olacak dizi. kız sayesinde canlanıyo ortam.
diğer bir çok dizi gibi gereksiz olup senaryo vasattır.*
bir an önce ana karakter olan ipek kızımıza bebek gibi konuşmayı bırakması söylenmeli. kulak tırmaliyor, bir de kiz oldu üniversite öğrencisi hala mıymıy konuşuyor olmuyor.
son üç bölümdür Melek rolündeki hümeyra nın rahatsız edici şekilde bağırarak konuştuğu dizi.
ipek'in barısla olan munasebeti yuzunden memleketlerine geri donmus taskır ailesinin halbuki parasızlıktan geri dondukleri asikardır.ancak soyle bir durum var onca parasızlıgın var neden bogaz manzaralı haydarpasayı goren evde oturursun ki , ac kalmak istemiyorsan git daha ucuz insan gibi evlerde otur degil mi ama.

(bkz: türk dizilerindeki saçmalıklar)
son bölümlerinin hepsi otogarda geçiyo lan hep ayırılık, veda saplantısal hale gelmiş hüzün var.
reklamlarını takip ederek olay örgüsünün anlaşılabildiği dizi.
ne hale geldiğini anlayamadığım dizi. başlarda konusu neydi ne oldu? sonra da niye yabancı dizi izliyorsun diyorlar! niye acaba? illaki değiştireceksin değil mi konuyu?! saptıracaksın aşk meşk konularına çıkamayacak kadar. * *