bugün

bu orrangutan çocuğu ve tff'nin Avrupa Şampiyonası için türkiye'de ilk 10 stat arasına almadığı Tüpraş Stadyumu'na UEFA, 2026 Avrupa Ligi finalini, 2027 konferans ligi finalini verdi...
Sana da geçmiş olsun kanka.
benim gözümde eskiden oldukça vasat bir adamken son 1-2 ayda inanılmaz stratejist, makyavelist, şeytani zeka sahibi bir adama evrilmiştir.

adam yabancı hakemle bile değil, yabancı varla fener'i perperişan etti. hem de ali koç kendisi yabancı hakem diye tutturmuşken.

düşün ki o yabancı hakem konya maçında fener'in son umudu oldu, yoksa toptan bitmişti. kötü niyet olsa ndao'nun golünü verdirtidi ama sistem otomatik artık. (ne hikmetse bi icardi'ye penaltı vermiyor sistem tabi, bir bize hayrı yok)

kılını bile kıpırdatmadan hem erdoğan'a yarandı, hem hakem sorununu çok kısa vadede gözle görülür biçimde düzeltti, hem de fener'in bugüne kadar aldığı puanları fenerlilere bile sorgulattı; takkeyi düşürdü, dedi ki buyrun size kel. Seyreyleyin şimdi gümbürtüyü.

valla helal olsun. korkulur böylesinden.
tff başına kimi getirelim ki bir maç organizasyonu bile yapamayacak kapasitede olsun diye kendilerine sormuş olmalılar.
öyle ya, en son yaşanan fb-gs arasında maçı arabistan'a almak ve istiklal marşı, forma vs rezilliklerini düşünürseniz yaşananları benim gibi geri zekalı cahil bile bunların olacağını bilir-öngörürdü.
böyle vizyon misyon yoksunu ve liyakatsiz insanları nereden buluyorlar?

hele ki tff başkanı olan mehmet büyükekşi için basında ve savcılıkta yer alan 2008-2018 yıları arasında 10 yıl boyunca Türkiye ihracatçılar Meclisi (TiM) Başkanlığı yapan Mehmet Büyükekşi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanması olan kapatılan Türkiye iş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile de uzun yıllar dirsek temasında olması...

Mehmet Büyükekşi'nin kardeşi Aykut Büyükekşi hakkında ise ‘Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olmak’ suçundan 2020 yılında dava açıldı.

istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Aykut Büyükekşi'nin örgütün kontrolünde kurulduğu ve yönetildiği tespit edilerek KHK ile kapatılan ihracatçı ve Sanayici iş Adamları Derneği'nin (iHSANDER) kurucularından olduğu, derneğin 29 Aralık 2013 tarihinde yapılan genel kurul toplantısına yönetim kurulu başkanı olarak katıldığı ve derneğin Genel Kurul Sonuç Bildirimi'ni 19 Ocak 2014 tarihinde istanbul Valiliği'ne teslim ettiği bilgileri yanında...

akp tarafında içinde görev yapmış kişilerce yine sosyal medyada mehmet büyükekşi için başkanlık söylentileri çıktığında "15 Temmuz sonrası hakkında kırmızı ByLock listesinde olduğu iddiası bulunanlara birilerinin ilgi ve alâkası yoğunlaşmış. TFF seçimlerini FETÖ'nün mağdur ettiği tüm kulüpleri dikkatle takip etmeye ve süreci olumlu şekilde yönetmeye davet ediyorum. Kim, kimler adına TFF Başkanlığına adaylık hazırlığı yapıyor? FETÖ kendisi için dev bir kaynak gördüğü Türk sporunu ele geçirmek için hareketli. TFF üzerinden Cumhur ittifakı'na ve Sayın Cumhurbaşkanımıza zarar verme peşinde olanlar kimler dikkatle takip etmeliyiz." gibi paylaşımlar akla gelince...

hele ki kamuda atamalara bakınca bırakın liyakati, bu fetö iddialar-durumlar-yaşananları ben yaşasam tff'ye veya bir kamu kurumuna çaycı olamam.
şu an kamuda bazı liyakatsiz atamalar ve bu bazı liyakatsiz insanların neden olduğu rezaletler, zamanında bu bazı liyakatsiz insanların fetö yapıları ve bizzat fetö ile yan yana resimleri, fetö yapılanmaları içinde dahil olması, destekleri olduğu düşünülürse...
değişen hiçbir şey yok. sadece fetö açısından aktörler değişti ama oyun devam ediyor.
gs'nin gizli başkanı türk futbolunun cellatı.
Ahmet Çakar:

“TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye ‘Bylockçu ve yalancı’ dediğim için çıktığım mahkemenin ilk duruşmasında beraat ettim. Şimdi tekrar haykırıyorum. Mehmet Büyükekşi, sen hem Bylockçusun hem de ağır bir yalancısın.”
birine çok benziyo.
Ali Koç: "(Mehmet Büyükekşi) Aday olmayacağım demişti şimdi mayıs ayında bakacağım diyor".
Peki benim kurt'da şeref var, bunda yok desem ceza yer miyim? Eğer ceza yiyeceksem kurt'umun bundan daha şerefli ve haysiyetli olduğunu söylemim..
birisi Allah senin belanı versin derse suç teşkil edebilir, bilginize...

Mehmet Büyükekşi hakemlere "18 Temmuz’da yeniden başkan olacağını" söyledi.

https://twitter.com/yirmi...Zl5QLH6FvglvdFhA&s=19
tff nin web sitesinde süper kupa maçının yarıda kalmasına ilişkin herhangi bir başlık yer almamakla birlikte tff yöneticisi veya başkanı olan malum şahıstan konuyla ilgili tek açıklama dahi yapılmamıştır.

büyük ihtimalle istediği olmuş ve kongre üyesi olduğu çok sevgili kulübüne bir kupa kazandırmış olmanın verdiği mutlulukla açıklama yapma gereği duymamıştır. tıpkı trabzonspor maçından sonra çıkan olaylara ilişkin açıklama yapmaması gibi, tıpkı riyad'daki maç ertelendiğinde sıcağı sıcağına açıklama yapmamış olması gibi.

yazık ya, eskiden bi futbol vardı keyif almak için izlediğimiz, onu da aldılar elimizden. başrolde mehmet büyükekşi ve federasyonu ve malum camia.
görsel
futbolun katili, cimbomun köpeği...
gs amigosudur. aylardır "federasyon istifa etmeli" diye yalandan ağlayan gs camiası istifa etmesi için kulüpler birliği vasıtası ile imza toplanırken bir anda allahın hikmeti olarak gs 7 delegesi ile imzasını geri çekiyor..

biz buraya aylardır gs - büyükekşi danışıklı dövüşüyor diye boşuna yazmadık. gs taraftarı aynı zamanda akp seçmeni olduğu için tıpkı siyasetteki gibi ayakta uyutuluyor. bunu çözebilecek kapasiteleri de olmadığı için burada sanki kendi yönetimleri federasyondan rahatsızmış algısını yutup milletle kavga ediyorlar yok yere. ak g.t kara g.t ortaya çıktı dün işte gs "zaten 18 temmuzda seçim var yaeaea imzaya gerenk yok ki" diyerek kıvırdı. büyükekşinin gitmesi bir tek gs nin işine gelmiyor çünkü. daha önceden de liderliğe yükselene kadar federasyona sallayıp yalandan istifaya davet edip liderliğe yükselince "federasyonu biz seçtik zaten sıkıntımız yok" diye kıvırmışlardı.

18 temmuzda seçim olacak diyelim ki yeni federasyon başkanı gelecek. ağustos başında ligler başlıyor hani arada mhk başkanı atanacak fikstür çekilecek hakemler tayin edilecek ? gs bunları bilmiyor mu ? eşşek gibi de biliyor o yüzden bu sezon sonuna kadar kendi kongre üyesi olan büyükekşi kalsın şampiyon olsunlar seneye de kendi yüzlerinden çok geç yapılacak olan seçim üstünden gene mağduru oynayacaklar. sanki imzalarını çeken kendileri değilmiş gibi gene fb yi bjk yi suçlayacaklar.
Hala anlamadınız mı?Bunlar hep kumanda edilen kişiler, Asıl sorunlu kişi tepedeki şahıs.O değişmedikçe hiç bir şey değişmez.Ülkede keyifle hiç bir şey takip edilmez.Açın bundesliga’yı yada Norveç ligini takip edin daha zevklidir.
#nihat özdemir tff başkanıyken bile kavga ettiler. düşünün bu zihniyeti.#

Bir Fenerli başkan TFF başkanı iken neler olabileceğinin kanıtı bu ve bir de M. Ali Aydınlar örneklerinde kanlı canlı görülmüştür. Aramızdaki fark da tam olarak budur. Bize en çok zararı kendimiz veririz. Sırf "kolluyor" demesinler diye içimizden geçtiler; oysa Haluk Ulusoy öyle miydi? Bu ve bunun gibi nice örnekler var. Lobisi en güçlü olan takım cincon'dur. Sineğin gözünü çalarlar, belini incitmezler. Düne kadar belge açıklayacağını söyleyen ağlakımsılar, şimdi federasyoncu oldular. Neymiş efendim; Temmuz'da zati seçime gidiliyormuş. Bak sen!
inşallah haluk Ulusoy gelir aq.
adalet değil ayrıcalık isteyen şark kurnazı fenerbahçe'nin yeni stres topu.
bugün bunu linç ediyorlar.
yarın yeni gelecek tff başkanını da linç edecekler.

nihat özdemir tff başkanıyken bile kavga ettiler. düşünün bu zihniyeti.
Fenerlilerin eleştirmekte haklı olduğu kişi. Bir galatasaraylı olarak ben bile rahatsızlık duymaya başladım lehimize verilen kayırma içerikli kararlar karşısında.
Bir baltaya sap olamazsınız ama tff’ye başkan olabilirsiniz sözü söylenebilecek şahıs.
Fenerlilerin neden şikayet ettiği anlaşılamayan federasyon başkanı.
Tamam, masum rolü oynayıp algı yaptığınızın farkındayız da daha bu sezon ofsayttan golle maç kazandınız, ceza sahası dışında faulle, kimsenin elle dokunmadığı pozisyonda penaltı elde ettiniz, kaleye giden şutu kolla çıkardınız, öncesinde faul olan gol attınız, ceza sahasında rakip oyuncuya dirseği basan stoperinize yaptırım uygulanmadı, üç defa bileğe basan oyuncunuz hiç kırmızı kart görmedi. Dolayısıyla neden şikayet ettiğinizi anlamıyorum.
Herkes sizi sevsin istiyorsanız da bu kibrinizle olmaz. Siz algı kasmaya devam edin !
Bu adam hem kötü niyetli hem beceriksiz.

Hem de yüzsüz.

Hem de utanmaz.
birilerinin maşası; kan döhülecek bak diye tehdit etmiş.
Ahmet Çakar: “Sayın Spor Bakanı ve Sayın Cumhurbaşkanıma sesleniyorum.

Bu adamın kaldığı süre boyunca daha 8 hafta var, lig bitimine kan dökülecek.”
ikinci başkanları tff başkanı oldu onunla bile kavga ettiler.
şimdi bunun üstünde tepiniyorlar.