bugün

En son oynadığı milli maçta pek de sakatlıktan eser kalmamış gibiydi. Beşiktaş adına en doğru transferdir. Orta sahada yük pres yapmayan adamların üstüne biniyordu. Haliyle kimsenin üstüne binmiyordu. Bir tek garibim ERnst ve Necip (o da oynarsa) prese kurban gidiyordu. Üstüne üstlük de "presi yapın, alın, oyunu da biraz kurun, ya da Guti'ye falan atın, o kursun oyunu" diyerek adamları futboldan soğutuyorduk. "Sen bu kulübün hamalısın" demediğimiz kalan Ernst'e oyun arkadaşı geldi. Necip ile Ernst aynı tarz oyuncu değil. Sadece oyun stilleri birbirine yakınlıklar gösteriyor. Ayrıca, Aurelio'yu alırsın sahada hızlı kanat oyunculuğu gerektirmeyen her noktasına, her sistemde oynatırsın. Hele hele Schuster'in oynatmaya çalıştığı ofsayt taktiğini çok da iyi uygulayabilecek bir şekilde ön libero değil, harbici libero olarak bile kullanabilirsin. Burada dikkat çekici olay, Beşiktaş'ın artık eksik yerlerini tespit edebilmesi ve alabilsin ya da alamasın, o eksik yerlere yönelik adamlara yönelmesi ve dediğimiz gibi alamasa bile doğru adam tipleriyle ilgili dedikodu çıkarmasıdır. Arkadaşlar, kim nasıl eleştirirse eleştirsin, Aurelio milli takımın en formda adamı olarak hep göze çarpmıştır. Sülük gibi yapışır, oyun bozar, oyun kurar, gol atar, pozisyona girer. Benim nacizane görüşüm, Beşiktaş'ın eksiğinin amaral tarzı bir adam olduğu yönündeydi. Olabilecek en iyi Amaral tipinde adamı aldık, hem de Türk.

Gel gelelim Ricardinho ile olan olaya. Yok şöyle, yok böyle... Arkadaşlar, o olayı tam anlamıyla hatırlamıyoruz galiba. Ricardinho'ya saldıranların arasında bir de tetikçi yavrusu tipli bir adam vardı. Bu adam kulübü tarafından kınanmalıyken, bir sonraki görüntüde gidip başkan Aziz Yıldırım'a durum raporu veriyordu. Aziz Yıldırım da onu dinliyordu. Belli ki bu görüntü herkesin aklından çıkmış. Biz Aurelio ile Ricardinho arasındaki o dönemde hepimizi sinirlendirse de olmuş olan bir olaydan dolayı "vay efendim aurelio şöyle, böyle özür dilesin de bilmem ne de" diyeceğimize hala azmettirici adamı pohpohlayan başkanla aynı havayı solumuyor muyuz? Asıl kınanması gereken kişi odur. Yoksa aurelio gitmiş ricardinho'ya girişmiş, bu olay o dönemin tepkisini verdiğimiz bir olaydır. Daha uzuna yayarsak fenerbahçe taraftarı yiyorsa kendi başkanını kınasın. Biz beşiktaşlılar da bu tip olayları unutmayalım.

Biraz daha yırtıcı forvet tek eksiğimizdir. Böyle darth vader kadar kararlı ama luke skywalker kadar da hareketli. Bakalım, delgado bu kadar hızlı gittiğine, Fink'e de "geçmiş olsun kardeş" bile demeden hemen askıya alınan bir anlaşma itelediğimize göre bir adam daha yolda. Bilemedim ki şimdi.
necip'e yazık edecek olan futbolcudur.
kesinlikle necip'in geleceğini etkileyecek bir transferdir. iyi transferdir o ayrı. beşiktaş'a hayırlı olsun. iyi bir alternatiftir.
ernst'e binen ortasahanın yükünü yabancı kontenjanını da göz önünde bulundurarak hafifletmek amacıyla yapıldığı ortada iyi bir transferdir fakat 32 yaşındaki adamdan fenerbahçedeki verimli günlerini beklemek ölüden am istemekle aynı iştir.
bunca sene fenerbahce de oynadıktan sonra besiktasa alısması pek kolay olmayacagını dusunuyorum acıkcası. ama izleyip gorecegiz tabi. adam gidipte yardırırsa sagda solda işte o zaman bi edit çekeriz entrye. ee baska yapacak bisi yok cunku.
beşiktaş'ın fenerbahçeli oyunculara olan ilgisini gözler önüne seren isim. rüştü ve nobre'den sonra sıra Aurelio'daymış.

yaşlandı gerçi. 32 yaşında.

ikinci baharını mı yaşayacak nedir?
bonservis bedeli ödenmeden yıllık 1,1 milyon euro karşılığında beşiktaşlı olmuştur.
beşiktaşıma transferini duyduğumda durup düşündüğüm, ama biraz daha durup biraz daha düşündükten sonra iyi transfer olduğuna kanaat getirdiğim futbolcudur.

evet artık yabancı kontenjanı sayesinde kendine yer bulabilen nihata kulube yolu gözükmüşür.

şöyle ki: lig maçlarında ön liberoda aurello-necip olsa nihatın yerine hilbert ya da holosko ya da yeni bir yabancı yıldız... neden olmasın...
beşiktaş'ın ispanya 2. liginden transfer ettiği futbolcudur.
esasında galatasaraya lazımken beşiktaşın transfer başarısı gösterip kadrosuna kattığı futbolcu.
hayırlı uğurlu olsun.adnangillere de selamlar olsun.
bonservis bedeli ödemeden gelmesi bizim için gerçekten çok iyi.eğer transfer çalışmaları geçen sene gibi olsaydı en az 4.5 milyon euro bayılırdık. sadece yıldız getirmekle olmuyor bu sene gerçekten iş var bizim yönetimde.
(bkz: serdal adalı)
beşiktaşın çerez fiyatına aldığı yetenekli futbolcu.

edit:beşiktaş milli futbolcuya yıllık 750 bin euro garanti para artı maç başı 25 bin euro ödeyecek.Bunun yanı sıra kulübe herhangi bir bonservis bedeli ödenmedi...
mevkisine göre yaşlıdır. bence necip'in yedeği olarak düşünülmelidir.
son maçlarına bakıldığında ölmüş eşek statüsüne düşmüş topçu. cristian baroni'nin brezilya asıllı türk versiyonu gibi aynen, yan pas geri pas yapmaktan başka bir şey yapamıyor ne yazık ki.
(bkz: tc 1881)
eski bir mevzu ama dile getirmek istedim. türklüğü ve türkçülüğü bi nebze hatırlaması gerekenlere selamlar olsun.
ölüsü baroni'den iyi futbolcu. hayallere dalmayalım gençler. baroni'den iyi necip'imiz, fink'imiz, ernst'imiz, aurelio'muz oldu.

sizin de emre'niz var, selçuk'unuz var. üzülmeyin.
türk futboluna yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederiz ama artık zamanı geçmiştir.

adam kendini o kadar şartlamış ki topu alır almaz geriye sağ sola yönelip paslar atıyo tamam ön liberosun ama adamlar 10 kişi kalmış önün açık topu bi stop et kafanı kaldır ilerle insiyatif kullan şut çek gol olmasa bile çek arkadaşım futbolcusun.

neyse yine de teşekkür ederiz kendisine.
malın tekidir.
çarşıdan aldım robinho, eve geldim aurelio.*
yazık olmuştur, beşiktaş'ın bir ası daha gitti.
porto maçında yokluğu çok hissedilecek adam.

şansımızı s.keyim.
necip'e artık 11 yolu açılmıştır, geçmiş olsun mehmet.
artık milli takıma veda ederek yerine genç yetenek necip ve bu konuda tecrübeli olan mehmet topal alınmalıdır. Ama işin ucunda oğuz abileri varsa bu adam sakat sakat bile çağırılır benden söylemesi.
en az 1,5 ay sahalardan uzak kalacak futbolcu.
sergen yalçın'ın sürekli "5 metrekarede oynuyor yeaaa" dediği adam.
dünkü maçta 11.5 km koşmuş.
5 metrekarede kaç tur atması gerekiyor acaba benim matematik biraz zayıf da.