bugün

dave mustaine metallica tarafından aforoz edildikten sonra yeni kurduğu gurubuna bu adı vermiştir. metallica ismi ise, lars ın bir arkadaşının metallica adında bir metal dergisi çıkarmak istemesiyle başlar. lars bu ismin iyi olmayacağını söyler ve bu ismi çalıp grubuna james le bu ismi koymayı uygun bulur. metallica öyle bir kelimedir ki, çoğu bi haber insanlar metal müzik denince sen metallicacı mısın der. hayır bebeğim ben gorilim diyesi gelir insanın ama artık metal müzik dinlemiyorum (aaaa). biliyorum üzülüyorsunuz ama üzülmeniz umrumda değil.
bu gun sahne performansi ile hayal kirikligi yaratmis grup.zaten gec cikmalarini soylemiyorum bile.
30 senelik guruptur. boku çıkmıştır.
bugün adına yakışmayacak bi ses problemine maruz kalmış grup. neyse ki symphony of destruction çaldığında biraz düzelmişti ses. zaten ondan sonra bitirdiler konseri. dave'i yalnızca müzik durduğunda bizimle konuşurken duyabildim. sokayım böyle ses düzenine!
En iyi Trash Metal grublarından . '' Rust in Peace '' ve '' Countdown to Extinction '' albümleri son derece ünlüdür .
trash metalin hakkını sonuna kadar veren,grubun bütün işleyişi dave mustaine'e bağlı olan heavy/trash metal grubudur.grubun gelmiş geçmiş en iyi gitaristi marty friedmandır.özellikle rust in peace ve countdown to extinction albümlerinde sololarıyla bütün megadeth hayranlarının gönlünü kazanmıştır.grubun esas basçısı david ellefsondur.dave mustaine'ni uyuşturucudan ve alkolden kurtarmış bugünkü megadethin oluşmasında büyük rol oynamıştır.grupta 4 tane davulcu değişmiştir.ama bunların arasında en iyisi bu kendi görüşüm nick menzadır.kendisini tekrar görmek isterdik ama eskisi kadar iyi olmadığı için dave mustaine tarafında grup dağıldıktan sonra tekrar kurulurken alınmamıştır.şu andaki davulcusu shawn droverdir.gruba kardeşi glen drover sayesinde gelmiştir.çalarken bitsin de gidelim gibi bir havası vardır.genellikle fanlar tarafından beğenilmez.zaten kaç yılları kaldi ki bir 10 yıl sonra ne megadeth kalacak ne metallica.ikisinin kıyaslanmasını da anlamsız buluyorum.zira heavy metal tarihinde ne bir master of puppets ne de rust in peace gibi aşmış albümler gelecek.değerini bilmek gerekir.
a tout le monde şarkısı enfes olan thrash metal grubu.
kesinlikle metallicadan iyi bi gruptur gerek riffleri soloları dave mustainenin o sarı saçları hayvansal sololara da sahiptir efenim.ayrıca marty friedman gibi bi virtiöze sahiptir kendileri.
dave mustaine'in metallica'dan atılmasıyla kurduğu müthiş trash metal grubu.

edit: eksileyen arkadaşa selamlar. beğensende beğenmesende bu bir gerçek. Gerçek acı koyuyorsa kendinde suç ara gerçeği söyleyende değil.
http://www.megadeth.com/band.php

arkadaki inönü stadyumudur.
o kadar değişen grup elemanlarına rağmen dave mustaine'in liderliğinde uyumu bozulmayan grup.
şöyle ilginç bir davulcu sırası vardır;

gar samuelson'ın drum teknisyeni chuck behler onun yerine davulcu olur. behler'in teknisyeni olan nick menza ise daha sonra behlerin yerini alır.

suyunun suyu da olsa, nick fanların gönlünde öyle bir edinir ki sormayın.
neredeyse 10 yıl kadar sonra ilk kez bu akşam (şu anda da) dinlemekte olduğum gençliğimizin enerji kaynaklarından olan gruptur.
kesinlikle metallicadan daha derin ve zengin bir müziği vardır, tüm yapıtları dinlenmeden yorum yapılmaması gerekir, candır can.
şu anda da taktım kulaklığı, pek keyifli bir müziği var kendilerinin, sağolsunlar...

edit: yanlış anlaşılmasın, metallicaya tabii ki saygımız büyük.
(bkz: #10514349)
gaylerin dinlediği bir grup olduğu öne falan sürülmedi.
yazar arkadaşımız bu linki başka entrylerine de giriyor.
ben daha doğmadan rust in peace gibi bir albüm çıkartan gruptur.
Megadeth, Dave Mustaine' in liderlik ettiği ABD'li Thrash Metal grubu. 1983 yılında kurulmuş, 2002 yılında dağılmış ve 2004 yılında tekrar kurulmuştur.

1988'de yayınlanan So Far So Good So What ile grup elemanları yine değişir. Jeff Young gitara, Chuck Behler davullara alınır. Bu albümde Dave Mustaine'in eski grubu Metallica'dan arkadaşı olan Cliff Burton'a yazdığı "In My Darkest Hour" bulunmaktadır.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/megadeth/
tornado of souls , holy wars , she wolf gibi şarkılarıyla beni kendilerine bağlayan grup.
bu grup hakkında yazılacak çok şey var.nereden başlanır bilinmez.çok severim kendilerini metallica ile yarıştıranlara da nefretimi savururum.dave mustaine'in yaptığı iş çok zordur,o riffleri hem çalıp hem söylemek...
mehmet tez'in bugünkü yazısında rockn coke'a geliceklerini haber verdiği gruptur. rockn coke ve megadeth.. hmm..
rock n coke ta megadeth ın işi ne lan diyordum ta kiii
(bkz: 16 temmuz 2011 rock n coke motörhead konseri)

iki sene ard arda izlemenin güzelliğini yaşıcağımızı bildirdiler bize ya başka ne isteriz.
rock'n coke'a gelmesi çok zor olan grup. zira o tarihlerde abd turnesinde gözüküyorlar.

http://www.megadeth.com/killingroad.php
gelmeleri dahilinde geçen sene sonisphere'da olamamam nedeniyle uçacağım gruptur. bir tornado of souls, into the lungs of hell için bile gidilir.
hala kendilerine megadeath diyenlerin olduğu grup.*
sürekli metallica ile karşılaştırılan metal grup. "trust" en çok dinlenen şarkılarıdır.
metallica'dan atılan dave mustaine isimli dahi, yetenekli, büyük bir adamın kurduğu, thrash metal tarihinin en kaliteli müziğini yapan gruplardan biridir.