bugün

metallica nın ilk yıllarıyla kıyaslandımı metallicanın altında kalabilir ama (bkz: metallica bozdu) vede son albümü çok iyi olduğu için şu an metallica nın önünde olan grup.
habire metallica ile kıyaslanmalarına uyuz olunması mümkün gruptur.

- metallica hiçbir zaman speed metal tekniğine ulaşamadı.
- metallica hiçbir zaman rust in peace gibi psikopat bir albüm yapamadı (hiçbir thrash metal grubu yapamadı ki onlar da yapsın).
- dave mustaine gitar konusunda james hetfield ve kirk hammett'ın eline verir.
- genellikle günümüz metallica dinleyicilerinin önemli bir kısmı ortam olsun, piyasa olsun diye dinlerken megadeth dinleyicileri thrash metal ruhunu daha iyi bilen kimselerdir.

kısacası metallica thrash'i doğurmuş ancak megadeth kadar iyi devamını getirememiştir.
sözlükte bile metallica ile kıyaslanan grup.Sınırsız Dave Mustaine tarafından kurulan amerikalı thrash grubu.Son albümü risk ile thrash müzik seven hayranlarını üzmüşlerdir*.Rust in peace çok sevilir
Tornoda of soul,Kill the King,Dread & The fugıtıve mınd,trust,holy wars,skin o my theeth,1000 times goodbye,ballad sevenlere promises ve a tout le monde,Moto Physco,victory tarafımdan tavsiye edilen şarkılara sahip grup
dave mustaine grubu diye adlandırılır hep metallica ile kıyaslanır ama benim gönlüm ikisini de ayırt etmez
metallica ile kıyaslanmaması gereken benim hiç bir zaman ayrı ayrı düşünemediğim thrash yapan süper ötesi gruptur . dave abimizi sadece iki konuda eleştiriyorum ;birincisi çok konuşuyor . ikincisi ise diğer grup elemanlarını her zaman dışarıda tutuyor . james hetfield için mustain ' benim kadar iyi ritim gitar çalan birkaç kişiden biri . ' demiş benim duyduğum saygıyı daha da arttıran tapılası gruplardan birisidir .
metallica reklam olayını iyi becerdiği için bu gün megadeth'den daha fazla tanınıyor.şahsen ben,metal müziğin m'sinden anlamayan diyarbakırlı birisinin ağzından şöyle bir laf duymuştum;
- aabi anforgivın çok güzel biliyon mu ?
e yuh...ha bir de metallica t-shirt'leriyle dolaşıp etrafa pis pis bakış atanları da vardır böyle tiplerin.ulan özenti herifler! sorsam size dave mustaine kimdir diye,cevap bile veremezsiniz.kalırsınız öyle
(bkz: dave mustaine is a god)*
ancak tabii ki en sevilen şarkılar metallica'dan çıkacak.tabi ki ben bu gün öğle saatlerinde dream tv'yi açtığım vakit st.anger'dan klipleri dönecek.çünkü koduğumun sistemi böyle...güzel olan,orjinal olan reklamını daha iyi yapanın altında kalıyor hep.kapitalist düzendir bu.ikisi de amerikalı grup zaten.
teknik olayına girersek çok şey bilmenize gerek yok.bilgisayarınıza "guitar pro 5" programını kurun.ve iki grubun da eskilerden guitar pro tablarını indirin.aralarındaki farkı anlarsınız zaten.
megadeth,thrash metalin tanrısıdır.speed tekniğini slayer la beraber dünya'ya yaymıştır."rust in peace" de bu camia'nın -en- mükemmel albümüdür.
artık baydı bu "metalika" özentilerinin çıkardığı yaygara...
speed trash vokalin 3 devinden * * * birisi dave mustaine'nin grubudur. tom arayalı slayerla kıyaslarsak daha temiz tom angelripperlı sodomla kıyaslarsak daha sade bir müziğe sahip trash metal grubudur. en kötü yanı dave mustaine'in grubu lüzumsuz yere dağıtmasıdır daha kötüsü sonra aynı kalitede bir kadro toparlayamamasıdır.
metallica ile karşılastırılmasına anlam veremedigim ayrıca a secret place i defalarca üstüste dinleyip bıkmadığım muhteşem grup..*
kim daha iyi gitar çalıyor diye metallica yla karşılarştırılırsa karşılarştırma yapmadan önce tornado of souls un dinlenmesi gereklidir.
yakın zamana kadar son albümleri için londrada stüdyoda bulunan, yeni işleri büyük merakla beklenen dehşet grup.
dave mustaine in elindeki problem nedeniyle dağılmışlardı. ama neyse ki geri döndüler.
metallicayla karşılarştırmanın yengeç burgerle planktonu karşılaştırmaktan farksız olduğu grup.**
bazıları en iyi şarkılarının duke nukem için yaptıkları şarkı olduğunu söyler.*
rust in peace gibi bi trash metal şahaserine imza atmış tapılası grup.
hayatın anlamı.
rust in peace albümü metallica'nın çıkardığı ve çıkaracağı, çıkarabileceği bütün albümlerden çok daha güzel olan gruptur. marty friedman gibi dünyanın sayılı gitar virtüözlerinden birini zamanında kadrosunda bulunduran muhte$em grup.
a tout le monde, promises ve tornado of souls için önünde eğildiğim grup.
ayrıca; (bkz: dave mustaine is god)
dave mustaine'in kolunu kırmasıyla dağılan ama daha sonra tekrar bi araya gelen bir grupdur. şu saatden sonra dave'in bu halde düzgün bişeyler yapabileceğine inanılmamakdatır.
Bir nükleer patlamada ölebilecek milyonlarca insanı tanımlayan bir terim.
3 temmuz 2001' de verdikleri konserleri takdire şayandır. ayrıca satanizm olayları o dönem henüz türkiye' de hala gündemde olduğu için, pek çok sorun da olmuştu konser öncesi, cahil polislerimizin(evet cahil)konser afişine abalak abalak bakarken çekilmiş fotoğrafları gazetelerde "satanistleri gören polisler şok oldu" gibi gerzek bir başlıkla yayımlanmıştı.

(anılar şimdi gözümde canlandılar ahaha)
Dave Mustaine'in liderlik ettiği Amerikalı speed/trash metal grubu. 1983 yılında kurulmuş, 2002 yılında dağılmış ve 2004 yılında tekrar kurulmuştur.

Metallica grubundan grup elemanları ile yaşadığı problemler yüzünden kovulan Dave Mustaine, bas gitara Dave Ellefson, gitara Kerry King ve bateriye Gar Samuelson'u alarak Megadeth'i kurar. Albüm çıkmadan Kerry King gruptan ayrılır ve başka bir önemli metal grubu Slayer'ı kurar. Onun yerine Chris Poland gruba katılır. Bu kadro ile 1985 'te Killing Is My Business... And Business Is Good! ve 1986 'da Peace Sells...But Who's Buying? albümleri yayınlanır.

1988 'de yayınlanan So Far So Good So What ile grup elemanları yine değişir. Jeff Young gitara, Chuck Behler davullara alınır. Bu albümde Mustaine'in arkadaşı Cliff Burton'a yazdığı In My Darkest Hour bulunmaktadır.

Ancak bu kadro da fazla dayanmaz ve gitara Marty Friedman ve bateriya Nick Menza gelir ve Rust In Peace 1990 'da çıkarılır. Hem eleştirmenler hem de dinleyiciler albümü çok beğenir. Hangar 18 ve Holy Wars... The Punishment Due singlelarını barındıran bu albümden iki sene sonra Countdown To Extinction çıkar. Bu albüm de Billboard müzik listesinde 2.ciliğe kadar çıkar.

1994 tarihli Youthanasia albümü ile Megadeth müzikal anlamda biraz yavaşlar. Bir sene sonra cover parçalar ve yayınlanmamış şarkılardan oluşan Hidden Treasures yayınlanır. 1997 tarihli Cryptic Writings ile Megadeth yeni müzikal yolunda hem de Trust gibi bir hit çıkararak devam eder.

1998'de Nick Menza geçirdiği ameliyattan sonra gruptan ayılır ve Jimmy DeGrasso gruba katılır. 199 çıkan Risk albümü Megadeth'in pop müziğe yönelişi yüzünden dinleyiciler tarafından kabul görmez ve düşük satış rakamlarına ulaşır. Bu arada gitarist Marty Friedman da grubu bırakır ve yerine Al Pitrelli girer.

2001'de grubun eski trash metal günlerine döndüren The World Needs A Hero yayınlanır. Ancak albümün başarısına rağmen Mustaine elinde bulunan bir rahatsızlık yüzünden grubu dağıtır.

Ancak geçirdiği tedavilerden sonra Dave Mustaine müziğe devam etme kararı alır ve yeni grup arkadaşları ilk albümün gitaristi Chris Poland, davulcu Vinnie Colaiuta ve bas gitarda Jimmy Sloas ile The System Has Failed'i 2005'te çıkarır. Bu arada eski Megadeth üyesi Dave Ellefson'la da Megadeth yüzünden mahkemelik olurlar.
o ne sestir be. yıllardır solisti dave'in sarkılarda bazen çıkardığı o incecik uyuz goblin sesine alışamadığım, ne zaman dinlesem kendime gelmek için amon amarth dinlemek zorunda kaldığım grup. başıma bela da açmıştır. 3-4 kez bakırköy özgürlük meydanı ndaki polisler tarfından megadeth tişörtü ve kot kapri ile gezerken kimlik kontrolü bahanesiyle durduruldum, üstüm arandı. o polislerin kafaları, satanistliğin müzik dinlemek ve siyah penye tişört giymekle olmadığını basıncaya kadar aynı yerden aynı megadeth tişörtü ile geçeceğim.
Trash e ezeli bir uyuzluk güden kişilerin, grubun solistinin (bkz: Dave Mustain) sesini aşırı detone ve cırtlak bulduğu oysa ki grupta kesinlikle başka türlü bir vokal düşünülmemesi gereken, (bu şarkılara bir insanın sesi bu kadar mı uyar dedirten) öte yandan zaten dağıldığı için ezeli MEGADETH vs. METALLICA, yok magadeth tukaka gibi son kullanma tarihi geçmiş tartışmaların tükenmesi ve böyle güzel müziğin değerinin elbet bir gün anlaşılacağı ümidini gütmemize yol açan efsanevi grup.
yeni albümü her an gelebilecek olan baba grup.
megadeth hayranları, hiç dinlememiş birine grubu tavsiye ederken hangar 18 şarkısını önerirler. *
giyecek olarak kullanan abiden,pijama olaraka kullanan kardeşe geçen,ordan da cam silme amaçlı kullanılmak üzere annenin eline geçen tişörtlerin sahibi olan metal gruplardan bir tanesi.