bugün

dünyanın en çok nüfuslu şehirleri sıralamasında yüzüncü olup, üç milyondan fazla nüfusu bulunan kolombiya şehridir. 1616'da Francisco Herrera y Campuzano tarafından kurulmuştur. tropikal iklime sahip kısımda yer alır, sıcaklık genelde 15 dereceden aşşağıya düşmez.
dünyanın en kalabalık, en tehlikeli şehirlerinden biri. uyuşturucu ticaretin, özellikle de kokain trafinin hiç bitmediği, sokaklarında güvenlik adına bir şey olmadığı, mafyaın parkta dolaşır gibi adam öldürüp haraç aldığı yer. ayrıca;

Pablo Escobar'ın ve Andres Escobar'ın memleketleri.
kolombiya 1. liginde mücadele veren bir fitbol ekibi.
kolombiya birinci liginde mücadele veren bir fitbol ekibine sahip şehir. takımın adı ind. medellin olarak geçiyor ama bulamadım vallahi ind ne diye.

bu sezon çok şanslılar. bütün takımlar eksi puanla başladıklarından, işi götürdüler. -40 puanla başlayanlar falan var, bu düdükler -11'le başladı. beylece vasat bir futbolla liderliğe yükseldiler. gerçi buna rağmen kaybedecek gibi duruyorlar. bakalım.
meksika'nın güneydoğusundaki veracruz eyaletinde bir yerleşim birimi.

eyaletin ve ülkenin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: veracruz/#8699003)
(bkz: meksika/#8698162)

(e-local)
(inegi.mèxico)
kolombiya'nın en yaşanılır şehri. şehirde dolaştığınız zaman narcomanto denen uyuşturucu kartellerinin reklam panlartlarını görmeniz sizi belli bir süreden sonra hiç şaşırtmayacak. ayrıca kadınları çok ama çok güzeldir. estetiksiz tek bir hatun bile göremezsiniz.
yiğidin harman olduğu yer, pablo escobar reis'in memleketi. kokaini ile meşhurdur.
Eskiden problemli olan şimdilerde eskiye göre daha sakin olduğu söylenen kolombiya şehri.
Kolombiyalı Uyuşturucu Baronlarının Şehri.Bir efsane doğmuştur.
(bkz: Pablo escobar)
--spoiler--
Medellin'i diyorum, avucumun içi gibi bilirim.
--spoiler--

görsel
Ölmeden bir kere gidip görmek istediğim kolombiyanın kuzeybatı şehri.
dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biriymiş burası.narcos dizisinin anlatıldığı ve uyuşturucu baronu escobar'ın yaşadığı şehir. uyuşturucu merkezi oluyorsa eğer dünyanın neler çektiğini düşünün buradan.
insanlarının ve bu şehrin güzel bir ruhu olduğunu düşünüyorum. narcos dizisinden ve ordaki görüntülerden etkilenerek gezilecek yerler listeme eklediğim bir şehir. cha cha cha

https://www.youtube.com/watch?v=4eSe7GFeX58
Madonna nın güzel bir parçası.
Sokaklarında adamın götünü keserler.