bugün

tüm renklerimiz tamamdı bir tek çimen yeşilimiz eksikti o da bu projeyle tamamlanacak. bence kpssye çalışmasın millet biz okumayı sökmeden hatim indiririz.
hükümetin eğitim politikalarının ne kadar sağlıksız olduğunun göstergesidir. Atanamayan onbinlerce öğretmen varken, yurtdışından öğretmen getirme projesidir.
KPSS de kazanması gerekenler, kopya çekilmesi ve çeşitli hileler yüzünden atamazken, Türk öğretmenleri açken, bir de yabancı ülkeden öğretmen getirin, bu eksikti...
Kendi memeleketinin ğretmen adayından utanır insan...
1 değil 2 değil, 40000 yabancı öğretmen...
Bizim çocuklar aç yaşasın, parayı yabancıya verin...
Ayıp, çok ayıp...
yazar olduğumdan beri kendimi kaybedip küfür etmek istediğim konu bu.
allah allah lık bir olaydır.

lan hani bütçe yeterli değildi de ondan kadrolu öğretmen yeterli sayıda alınamıyordu. kaldıki öğretmenlerimizin büyük bir çoğunluğunda sorun yoktur. sorun eğitim sistemindedir. artık öğrenciler test yöntemiyle sınava tabii tutuluyor, biz öğretmenler bu durumun karşısındayız fakat iyileştirme yapılması için bize fırsat verilmiyor. bugün sınavlar bilgi ölçmek amacıyla yapılmıyor ne yazıkki, not vermek için yapılıyor, inanın ki bu sistemin dayatması. öğretmenler mağdur durumdalar.

ayrıca türk öğretmenler 'vatiz yor neym' den başka birşey öğretmiyor yavşaklığı da nedir?! yabancı uyruklu öğretmeni daha güvenilir kılan nedir sorarım size?

nimet çubukçu ihracatı fena olmaz aslında! bi bakınsınlar meb açığı olan ülke varmı.

edit: canım kardeşim niye eksiledin? sen gelecek öğretmenlerin süpersonik güzel genç bayanlar olacağını sanıyorsun ama yaşlı, şişko, çirkin olanlardan da gelecek, erkek de gelecek, bil yani.
ülkesinde 4000 dolara çalışanı burda 1500 liraya doğuda nasıl çalıştıracağını merak ettiğimdir.
gelecek nesilleri nasıl bir yozlaşmanın beklediği düşüncesi ile tüylerimi ürperten gelişmedir. Açıktaki bu kadar öğretmenin hakkının yenmesi dışında türk kültüründen günden güne uzaklaşan halkımın yakında john , alexsander , poul gibi isimler koymaya başlaması ile sonuçlanacak hadisedir. ana avrat sövmek vaciptir.
isyan misyan çıkarmayacak hadisedir. babalar gibi gelir isterse hükümet. bu millet te ne tepki verir ne de karşı çıkar. daha önce de bir şey değişmedi. ha bu arada bazı yazarcanlar mary, katerina falan diyolar. unutmayın arapların da bir çoğu biliyor ingilizceyi. yani karşına bir yalelli gelir eline de kobrayı verirse o zaman gör. yani mary, katerina hayali kurma bebeğim.
bu haberleri okudukça insanın iltica edesi geliyo şerefsizim.
atanmayı bekleyen yüzbinlercesi işsiz dururken yabancı öğretmen ithal etmeye kalkan meb'in yeni icraati.

sanırım kesecek hayvan bulamayıp angus ithal etmeye kalkan başka bir bakanlıkla aralarında bir evrak karışıklığı oldu. öğretmen meb'e, angus tarım ve orman bakanlığı'na ha! bak, aman karışıklık olmasın.

benzetmeden içerü ekleme: kimse alınmasın canlar, kızacaksanız bakanlığa kızınız. milleti -neyse ya- yemesinler diyelim.
kendi hayvancısına destek sağlamayıp yurtdışından kurbanlık angus mangus getirmesiyle birebir aynıdır.
bu bakandan da ancak bu kadarı beklenir. dışarıda 250 bin öğretmen aç bekliyor. hay ben size oy veripte sizi oraya oturtanın .
türk öğretmenlerin işsiz kalmasını sağlamayacak olsa daha iyi olacak, şimdilik iyi harekettir. öğretmenlik ciddi bir iştir. hele mevcut şartlarda ingilizce çok daha önemli bir boyut kazanmıştır. ve bu iş artık şansa bırakılmamalı. ingilizce bilmeyen yazar arkadaşlara soruyorum; "ortaokulda ya da lisede ingilizce dersiniz yok muydu?" eminim ki vardır. ve yine eminim ki boşbeleş bir ingilizce öğretmenine sahiptiniz. arada sırada "ulan keşke ingilizce bilseydim" dediğiniz her an, bu yabancı öğretmen transferinin doğruluğunu anlayabilirsiniz.
nataşa hoca hanımların gelme durumlarıdır.
kendilerince daha iyi eğiimi sağlayacakları sistem. bana kalırsa o kadar insan açıktayken bu sistem doğru değildir. bunu yapacaklarına eğitim sistemi değiştirilmelidir.
biz bu kafayla gittikçe birilerinin 40 bin öğretmeni değil, 40 bin misyoneri kafamıza geçirebileceği olaydır. insan kendine arada bir "biz bu kadar acizleştik mi?" diye sorası geliyor.
(bkz: işsiz yetiştirme eğitimi)
(bkz: halimiz duman)
sakın devletimizin parası kendi halkımıza gitsin. onca öğretmen atanmayı beklerken yabancılar gelsin öğretsin. bizim öğretmenlerimiz onları izlesin. atanmayı beklesin.milli eğitim bakanı =avukat (bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
sözün bittiği yerdir. sen mevcut ihtiyacını ücretli öğretmenlik (500-600 lira arası maaş) denen utanç vesikası bir uygulamayla karşıla, sonra da kamyon şoförü mü misyoner mi olduğu belli olmayan yabancıları fahiş ücretlerle ülkeye getir. bu rezil projeyi hazırlayanlar tarihin utanç verici sayfalarından birini yazmaktadırlar.
yabancı düşmanlığını tavana zıplatan karardır.
gelen o ithal öğretmenler kpss sınavı nah verir..

türk öğretmen adaylarımıza da bir çağrım var..

verin anam oylarınızı hükümete..

aha bulursunuz atanmayı.
sözde milli eğitim tarafından gerçekleştirilmek istenen eylemdir. 40 bin sözleşmeli öğretmen gelecek çocuklarımız şakır şakır ingilizce konusacak. bu arada açıkta bekleyen ingilizce öğretmenleri dershanelerde orda burda alakasız işler yapmaya devam edecek. allahınızdan bulun beyinsizlik olurda bu kadar olmaz.
(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse oha be)

tek kelimeyle saçmalıktır.