bugün

milli eğitimin bakanlığının ülkemde mezun ettiği ingilizce öğretmenine kadrolu iş vermediği gibi çok düşük meblağlarda ücretli olarak çalıştırarak benim ingilizce öğretmenine ihtiyacım var deyip dışarıdan ingilizce öğretmeni getirmesi olayıdır. (bkz: yuhh artık) (bkz: yok artık)

http://www.hurriyet.com.t...ndem/17312507.asp?gid=373

http://www.youtube.com/watch?v=tG5wkA7ni4k
http://www.hurriyet.com.t...ndem/17312507.asp?gid=373

hepsi fotoğraftaki hanım gibiyse lise yıllarıma geri dönmek istiyorum. nolur lan. allaana lan.
trajikomik olan olaydır.
Fulbright Bursuyla Amerika'ya Gelen Öğretmenler Amerikalılar'a Türkçe Öğretiyor, Şimdi de o Amerikalılar bizim öğrencilerimize sözde "ingilizce" öğretmeye geliyor!
meb'in 40 bin yabancı ingilizce öğretmeni getirme projesidir. ingilizce öğretmenliği okumuş ve okumakta olan insanlara ana avrat küfretmekten farksızdır. elin boş gezen ingilizini yüksek maaşlarla 50 kişilik sınıflarda istihdam edip de bir bok elde edeceğini zanneden zihniyetinize tüküreyim sizin. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17312507.asp
meb'e ana bacı küfretmekle sonuçlanabilecek eylem.

--spoiler--
boşuna mu okuyoruz lan biz?
--spoiler--
(bkz: 40000 ithal ingilizce öğretmeni geliyor)
ülkemizde hat safhada bulunan bencillikten ötürü, maalesef ki sadece yabancı dil öğretmenleri ve ailelerinin derdidir.
(bkz: angus)
(bkz: 40000 yerli malı ingilizce öğretmeni işsiz)
(bkz: trajikomik)
ingilizce dersinin saatlerini düşürdükten sonra çokta gereksizdir.
ayrıca mesela thebalkanboy un lisesinde dil sınıfından olmayan öğrenciler türk olan ingilizce öğretmeni ingilizce konuşmaya başlayınca canavar, hortlak, zombi vb. türevdeki birşey görmüş gibi kaçıyor herhalde derslerinede yabancı hocalar girse devamsızlıktan sınıfta kalırlar.
tüm eğitim sorunlarını çözmüş , 300bin atanamayan öğretmeni atamış , yabancı dil eğitimi verecek öğretmen açığı oluşmuş milli eğitim sisteminin mantık çerçevesinde yapamayı planladığı eylemdir. *
daha öğretmensiz köy okulları olan , 300binden fazla atanamayan öğretmeni olan , bu sorunları çözmekle hiç uğraşmayan aklı evvel milli eğitim bakanının planıdır.

milli eğitim bakanının eğitimle tek alakası çocuğunun okuyor olmasıdır.
o kadar öğretmen ne demeye işsiz geziyor ozaman. alay ediyorsunuz resmen insanlarla. ithal öğretmenlerinize de kpss zorunlu mu acaba.
bugün öğretmen getiren yarın doktor, mühendis getirir.eğitim şart sloganıyla yola çıkıp,eğitimli insanları mağdur eden zihniyettir.pardon zihni olan ama zihni yetmeyen zihniyettir.biz de meb'in başına yurt dışından bakan gelmesini talep edebiliriz bu yaklaşıma göre.
ulan kendi vatandaşın (öğretmenin) aç sen nasıl ne yüzle yabancı öğretmen getiriyorsun diye sorarlar adama.

içses: ''gerçi kimsenin bir halt sorduğu da yok anasını satayım.''
Artık meb'in adı da değişir. M harfi atılır yerine gavurun g'si getirilir. Yazık!
Ortalıkta bir ton boşta gezen öğretmenimiz var önüne barikat kurulan.

Bu mu lan devlet anlayışı bu mu düzen bu mu eğitim bu mu milli.
umarım yabancı sınırlaması da olur. 20.000+10.000+10.000 gibi bir formül düşünülebilir pekala.
bügüne kadar kadro alanların hiç bir bok yapmamasından kaynaklanan durum.

devlete sırtımı dayadım gerisini s... et dersen böyle kafana vurur devlet.
Bir bu eksikti. Milli eğitim hazretleri ülkedeki öğretmenlerin hepsini atadı hızını alamadı gözünü dışarıya dikti.
bir zamanlar orta doğu'ya en çok et ihraç eden türkiye'nin dışarıdan ithal et alması, kendi buğdayı ile kendi pamuğu ile tarımını ayakta tutan türkiye'nin pamuğu da buğdayı da yiyeceğini de içeceğini de dışarıdan ithal etmek zorunda kalan türkiye'nin içler acısı durumudur... yemediğiniz bir bu bok kalmıştı bunu da yaptınız...helal olsun!
kolej eğitimini 40 kişilik sınıflarda bir yabancı öğretmenle sağlayabileceklerini düşünüyorlar helal olsun.
ülkenin eğitimini de satmış olan bir iktidarla karşı karşıyayız. daha neler satacaklar göreceğiz. * *
eğitim sisteminin içine eden ardından sıvayan meb'in yeni marifeti.
pislettiklerini temizleyemeyince tamamen gözden çıkarmaya çalışıyorlar.

kpss sistemini içinden çıkılmaz hale getirdiler. artık öğretmen de atayamıyorlar.

baktılar yapacak bi halt yok, e para da çok "kime verelim bu parayı?" diye düşündüler veee ardından bu muhteşem fikri ortaya attılar.

bu zihniyetin düşünce yapısını çözen varsa beri gelsin.
meb in yurdum insanına yabancı dil öğretmek için planladığı yeni projelerinden biri. bunun bir benzerinide et balık kurumu yapmıştı. onlarda ülkedeki hayvan ihtiyacını gidermek için angus denilen inekleri getirmişlerdi. bakalım daha neler duyacağız.