bugün

nerden yemeli acaba diye düşündüğüzde bilmediğiniz bir ülkedeyken size yakın gelebilecek, ama türkiyedeyken kapısının önünden gecmiyeceğim restauratlar zinciri.
bünyesinde tam anlamıyla sözlük malzemesi şeklinde diyaloglar barındıran fast food dükkanları.
(bkz: mc donalds bünyesinde yaşanan yaran olaylar)
yeni shrek filminin promosyonu için sattığı bardakları, üzerindeki resimler zehirli kadmiyum içerdiği için toplatmaya başlayan firma.
patateslerinin verdiği lezzet başka hiç bir yerde bulunmayan yer. kolaları da sprite'la karıştırıyorlar ve daha güzel bir tat bırakıyor damakta. ama o maskotu mu nedir palyaçosu yok mu o... var evet lanet olsun ki var, bir gün ağız tadıyla yemek yiyemedim küçüklükten beri orada. o palyaço sinsi sırıtışıyla her lokmamı sayardı ibne.
burger king varken gidilmeyecek yerdir .
denizli'de 10 yıl önce kapattığı yerini tekrar hizmete sokmuş bizi de nostalji yapmaya zorlamıştır.
continental ve good year'ın en büyük rakibi.
bundan 15 sene öncesinde bir özenti merakından dolayı ülkemizde rağbet gören kuruluş.
kalori bombası menülere sahip olan fast food zinciri.bir adet big mac menü yiyen bayanın o gün baska bir şey yememesi lazımdır. (bkz: 1024 kalori)gerçekten mc donalds gibisi yok.
amerika'nın, başta kendi halkı olmak üzere tüm insanlığın beynini yağ tabakasıyla kaplayıp düşünme yetisini elinden alan, bedenini yağ ile kaplayıp hareket yetisini elinden alan fastfood silahlanmasının en baba markası...Kapitalizm fit beyinler, fit bedenler istemez! yaşasın obezite...
küçükken palyaçosundan tiksindiğim büyüdükçe arkadaş olduğum yemek yeri. en büyük menüsünün bile burger kingteki kadar büyük olamadığı ve her yediğimde fazla yüklemekten midemi bozduğum dükkan.
george ritzer'in toplumun mcdonaldlaştırılması adlı kitabı muhakkak okunmalıdır.
ondan sonra mcdonald'sın önünden bile geçilmez zaten, yüzüne bile bakılmaz.

ayrıca mcdonald's, hamburger gibi keyifle tüketilebilecek bir gıda maddesini, iğrenç bir hale getirebilen yegane kuruluştur. bide üzerine para almaktadır.
Annemin evden çıkarken beni tıkabasa doyurmasına rağmen önünden geçerken acıktım dediğim tek yer.
babamın küççüken hamburger yememi istemediği için 3 gün ağladıktan sonra götürdüğü küçüklüğümün şatosu.

-baba mcdonald s gideeeliiim oyuncaaak alalımm
-lahmacun ye
-ğaaaaühühühü
(bkz: i m lovin it)
(#8829526)
kendi çalışanlarının kötülediği fast food zinciri. sultanahmet'teki şubelerine beş kişi girerken çalışanlarından biri gelin gelin de 50-60 lira ödeyip gidin diyerek bizi kovmaya çalışmışlığı var. hatta gidin dominos'ta yiyin daha karlıdır diye öneri bile yapmışlığı vardır.
avrupa'nın en iyi ve bir numaralı fast food'çusudur. nedense avrupa'da burger king göremezsiniz kolay kolay, olsa da pek tercih etmezler, ama her köşede mcdonald's bulunabilir. ha bu arada avrupa'daki mcdonald'sların türkiye'den iyi olduğunu da vurgulayalım.
yaptıkları kampanya sayesinde, burger king'in iğrenç tavukburgeri ve patates kızartmasından kurtaran, takdir edilesi fast food zinciri. personelleri de, burger king'in aksine, pek bir güleryüzlü.
hamburger ve patateslerin plastik bir şişe gibi yıllarca küflenmeden ,kokmadan , bozulmadan saklanabileceği
söyleniyor. amerikada sally davies adında ki kadın fotoğrafçı mc donalds dan aldığı hamburger menüsünün küflendindikten
sonra fotoğrafını çekmek ister aylarca beklemesine rağmen hamburger ve patates ilk alındığı halinde kalır.
http://www.flickr.com/pho...s/sets/72157624739645253/
180 günlük hamburgerin macerası.
servis tabakları, ağır plastik kokan bitik hamburger lokantası.
samsun'daki için söylüyorum, öyle her zaman gitmiyorum artık buraya. hani ilk açıldığı zamanlarda, burger da kapanalı oldukça uzun bir zaman olduğu için gerçek bir fast food'a ihtiyacımız vardı, o yüzden sürekli gidiyordum, paket yaptırıyordum falan. dediğim gibi, şimdi pek havası kalmadı bunun.

öyle bok gibi param olmadıkça falan buraya gitmiyorum artık. verdiğim paraya acıyorum çünkü. mc turco yiyorsam farklı tabi, pek acımıyorum o zaman, ama yine de öyle her zaman gitmiyorum, işin ucunda mc turco bile olsa.

ayrıca bi; (bkz: (#9881346)
http://www.facebook.com/mcdonaldsturkiye Resmi Facebook sayfasını açmıştır. Aynı zamanda bu sayfada şu anda Fırsat Habercisi kampanyası yer almakta. Sadece sayfa hayranlarına özel bu kampanya ile McDonald's ın fırsatlarından haberdar oluyorsunuz. Şu anda Big Mac menü alana Çıtır Dürüm hediye hatta.
bedava dağıtılıyormuş gibi birde kapısında uzun kuyrukların oluşması var.
kızılay'da büfe tarzı yeriyle oldukça ilginc bir fikre imza atmış kuruluş. bünyesinde büfeciliği fast food ile birleştirecek kadar zeki insanlar barındıran yer.
"şu iki menü kampanyası hep devam etse de biz fakirler de sevinsek" diye düşündüren şirket.