bugün

Türkiye'de her kesimin başvurduğu ve insanlar dünyada varolduğu sürece başvurmaya devam edeceği bir edebiyat türüdür kesinlikle şüphesiz.. Son yıllarda Kürtler ve siyasal islamcılar daha fazla bu edebiyatın ekmeğini yemişlerdir, yemektedirler..
ben denedim de bir işe yaramadı.

sebebini sonradan anladım, haklı olduğum içinmiş. evet.
Seçim kazandıran edebiyattır.
Çünkü Başarılar cezalandırılır, başarısızlıklar da ödüllendirilir.
Hdplilerin bolca yaptığı eylem.
akabe partisi.
sıktı, baydı ve kusturdu artık.
Türkiye'nin kaderin yön veren dandik bir edebiyat türü. Akape'liler, akape'li türbanlılar, kürdolar ve solcular bu edebiyat türüne çok sık başvururlar. Mağdur edebiyatı yapanlar büyük ihtimal yalan söylüyorlardır. Hiç şaşmaz bu.
hükümetin bazı yerel yönetimleri kaybedince hemen "muhalefet mod on" yapıp daha bir üst perdeden yapmaya başladığı söylemler.

(bkz: bazı chp li belediyelerdeki akraba atamaları/#41905138)
Ysk nın istanbul kararı sonrası akp'nin yapacağıdır. Bence bunlar hep danışıklı dövüş en başından seçim tekrarı olmayacağı biliniyor sırf mağdur edebiyatı yapmak için bu kadar ısrarcı oldular.
Bir süredir CHP ve avanesinin başarılı şekilde uyguladığı durumdur. Zamanında AKP nin işine yaramıştı CHP nin de işine yarayacaktır.
hırsları yüzünden, mantık dışı bir oluşuma (çiftlik bank) para yatırıp akabinde de dolandırıldıkları için ağlayanların son günlerde yaptığı edebiyattır. hayır daha da beteri var, istanbulda 3 kişi, bize bin lira yollayın, paranızı kurtaralım diyor, bu adamlara da 600 kişi kadar "mağdur" para gönderiyor. iki sefer dolandırdı bizi diye tekrar ağlıyorlar.
bir insan, banka faizinin 3 katı gelir taahüt eden birine neden tonla para gönderir? tamamen kısa yoldan ve kısa zamanda zengin olma hırsı yüzünden. gerçek olması mümkün olmayan ticari gelir peşinde giderken, hırstan gözü kör olmuşçasına, tonla parasını bu uğurda kaybedenlere müstehaktır.
inancı sağlam olanlar, bi oturup düşünsün, acaba ben nerede hata yaptım da allah beni cezalandırıyor...
inancı olmayanlar, siz de düşünün, hani amacınız "iyi insan" olmaktı ? o zaman bu para hırsı neden ?

buraya gelip "çiftlik bank mağdurları" diye edebiyat yapmayın lütfen, kimse keriz değil. Adam gibi piyasa araştırması yapıp, yatırım yapacağın adamın geçmişini kontrol etmezsen olacağı budur. O tombili, çiftlik bank olayından önce, eskort pazarlayan bir site yönetmiş. kısacası adamın bir önceki kariyer basamağı "pezevenklik" sen bu heriften nasıl bir medet umuyordun ki ?
kim ki ezildiğine ikna etmiş o kazanmış. kim ki duygularımıza dokunmuş o istediğini elde etmiş. sorgulamasını öğrenememiş kişileri bu şekilde yönetmek her zaman başarılı olmuştur.
cehape edebiyatıdır . öldük bittik yandık açlıktan sususzluktan geberiyoruz edebiyatıdır .

sandıkları yine kafalarına yiyecekler sıkıntı yok .
Bugünlerde sözlükte çok duyacağımız okuyacağımız edebiyat.

"qandırıldık"*
içimizdeki ak hainlerin de, diğer terörist sevicilerin de; hücrelerine, kromozomlarına, moleküllerine, atomlarına işlemiştir.
bıktık !
akp edabiyatı olarak tdk'nın değiştirmesi gerekir. kelime kendinden örnekli.
bir akp klasiğidir. eğer ülke içinden bu edebiyatı yapabilecekleri bir suni düşman bulamazlarsa, ab ülkelerine, rusya'ya, israil'e falan sataşarak yaparlar.
Çok iyi yaptığımdır. Tüm siyasi partilere taş çıkartabilirim bu konuda. Eh, annemin kızıyım sonuçta.
Kömüre makarnaya oy veren insanları manipüle etmek için bile fazla sofistike olan sanal "haklılık" iddiası.

Abicim zaten 2 tane konu var sömürmeniz gereken. Din ve Milliyetçilik.

Türk uçağına nasıl izin vermezler ?

Müslüman bir ülkenin temsil edilmesini hazmedemiyorar....

gibi bir yöntemle bu topraklarda yıllarca davanızı haklı gösterebilirsiniz. Öyle çok kasmaya gerek yok yani.
Bilinenin aksine negatif yönlü egoyu en çok besleyen durumdur. Acı bedeni der eckart tolle buna. Bilinçli veya bilinçsiz kişinin Davranışlarıyla veya yaptıklarıyla ilgiyi üzerine çekemediği ya da yeterli ilgiyi göremediğini düşündüğü durumlarda hastalık veya ajitasyon üreterek ilgi çekme çabasıdır. Bana neler yaptılar başıma neler geldi Yine de yıkılmadım ayaktayım vs. Çünkü zihin hep 1-0 mantığıyla çalışır. iyi kötü güzel çirkin vs. Sürekli düşman üretmek zorundadır. Üçüncü alternatifler zihnin bu dualist yapısına kısa devre yaptırır. (bkz: zihin oyunları) ortalama bir yetişkinin zihin yaşı 11 ila 13 arasında değişmektedir. Yani aslında En ham kişi 11 yaşındaki en olgun kişi 13 yaşındaki zihnine sahiptir.

Bir de toplumların zamanla kültürel olarak ürettikleri kollektif acı bedenleri vardır. Kişi ait olduğu veya ait hissettiği toplumda aynı acıları yaşamamış dahi olsa içine girdiği anda ortak kollektif bir acı geliştirebilir. Yahudiler romanlar göçmenler zenciler vs.

Şimdilerde pek moda Tevazüden olduğu zannedilen kişinin kendinden bahsederken kullandığı hitap kelimesi biz bilakis aslında bu kollektif acı bedenini işaret eder.

Velev Günümüzde tüm dünya Siyasetinde kitlesel hareketlere legal veya illegal erkler tarafından zihnin bu yapısı ve işleyişi manipüle edilerek yön verilir.
temeli eziklik olanların edebiyatıdır.

adam hayatında saygınlık, saygı, sevgi görmemiş. bunu salt iktidar ve para ile sağlamaya çalışıyor.

üstündekilere el pençe durup makam elde eden adamdan ne beklenir? 15 yıldır millet liyakat diye bağırıyor ama durum ortada.

kim iyi yalıyorsa kaymaklı ihaleler, koltuklar kapıyor.

dolayısı ile besleneceği başka kaynak yok. hep bi mağdur hep bi mağdur.
sıkmıştır artık.

malum bir kesim var bilmem kaç yıldır sürekli mağdurlar. daha bir defa başkasını mağdur ettikleri görülmemiş ve hep kendileri mağdur olmuştur.

keşke artık bıraksalar bu edebiyatı.
Kürtler, zenciler ve akpliler çok iyi yapıyor.
Türkiyede en çok işe yarayan edebiyat.bunu yapınca burs zengin de olsan burs alabilirsin. hele dini de alet ediyorsa değmeyin keyfine.
(bkz: Kürtler)

Aklıma başka birşey geldiyse şerefsizim.