bugün

insanların korkuları yüzünden önyargıyla baktığı derstir. özellikle küçük yaşlarda ailelerin, tv prograölarının, akrabaların vs söylediği ''matematik çok zor'' sözü yüzünden bilinçaltına kazınan düşünce yüzünden çoğu insanın matematik hayatı başlamadan nefretle bitiyo. çok şükür benim öyle bi sorunum yok.
edit: yıldız teknik matematik öğrencisiyim.
hey gözunu sevdiğim neden bir turlu çözemedim seni.
bir sayısının varlığının kabul edilmesiyle başlaması münasebetiyle, üzerine düşünülmesi gereken bilimdir.
(bkz: riyaziye)
pozitif bilimlerin anası, evrensel dil. medeniyetin ilerlemesini sağlamış buluş. buluştur çünkü ezelden beri vardır, sonradan uydurulmamıştır.
genelde öğrenciler tarafından nefret edilen dersdir. bu dersin öğretmenleri de genelde gıcıktır ama iyi olanlarına rastlamadım değil. zordur contaları yaktırabilir!
tıp matematik olmadığı için tıpı tercih eden fen lisesi öğrencileriyle doludur.
ayrı bir dünya, anladıkca icine ceken.
tanrının dünyaya bıraktığı ve bizlerin bulmasını arzu ettiği izler yada insanların işine yaramayacak bir saçmalık... birinci teze daha yakınım
problemlerinin çözüldüğünde beyindeki acı veren kısmı çalıştıran pozitif bilim dalı.
uzmanlık alanım.
Üniversite sınavını kazanacak kadar öğrendiğim sonrasında unuttuğum bilim.
diferansiyel denklemlere kadar CC geçtiğim dersler bütünüdür.
(bkz: mühendislik matematiği)
ygs, lys de fule yakın yaptığım alan.bana okulu sevdiren ders.ve hayatın,dünyanın sayılar üstüne kurulması ne kadar çok önemli olduğunu gösterir.Ayrıca Kuran-ı Kerimde de bir ayette ;

Biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık" (Kamer suresi, ayet 49)

ve bu ayete dünyanın sayılar üzerine kurulu olduğunu düşünüyorum. ayrıca pi sayısının içinde tüm hayattaki her şeyin şifresi gizlidir.eğer pi sayısı çözülürse her şey çözülür.
2+2=4'den ibarettir.
Çok abartılar yapılarak zorlandığına inandığım bir daldır. sınavlarında sorularıyla çok seviştik ama sonu yine hüsran ...
(bkz: 1 artı 1 1 eder mi)
Matematik eşittir intihar.
Arapların kasıp kavurduğu bilim dalı.
insan için bence en dost, en güzel, en güvenilir bilim dalı.

diğer bilim dallarının aksine ''doğru'' olanın çürütülmesi gibi bir durum söz konusu değildir. formel bir bilim olduğundan doğaya değil insanın zihnine bağlıdır, aksiyomlar üzerine kurulmuştur ve şüpheye yer bırakmaz. farklı yollar hep olduğu ve yeni yollar da bulunabileceği için tartışmaya açık da olsa sonuç tektir ve kesindir, insanı asla yanıltmaz. hayatın temeli dersek kimilerine haklı olarak abartı gelebilir, ''hani nerde bu denklemler günlük hayatta'' diye düşünebilirler. ama bunu herkes kabul eder ki, mırıldandığımız melodi bile matematikle var.
lisede 1 ve 2 olarak ayrılan ders. 1 i catır cutur yaparım 2 de okadar olmasada iyidir. (bkz: mat1) (bkz: mat2)
Evrenin dili.
tanrının şifresi.
yillar boyu uzerinde calisilan bilim dali.
matematik 4+4=9 kadar basit bir kavramdir.