bugün

muhteşem tarzı için buyrunuz;

--spoiler--
http://3.bp.blogspot.com/.../S259/macitflordunvd6.jpg
--spoiler--
sakar şakir filminde ''yanıyosun fuat abi'' ve ''bu yangın istanbulun yarısını götürür'' replikleriyle gönlümüzde taht kurmuş oyuncu.
bir rivayete göre ferrarisini satan bilgedir.
sakar şakir filmindeki alkolik adamdır.
1977 yapımlı sakar şakir filminde macit flordun'un canlandırdığı karakter.
benim mi gözlerim dumanlı yoksa gardrop fuat mı yanıyor diyerek hafızamızın en kıyak köşesinde yerini kapmıştır.
"şimdi hacı götümüze kazığın budaklısını sokacak" deyimi ile beni yarım yarım yarmış sanatçıdır.
sakar şakir filminde bakkaldan bedava içki kapmasını ada sahillerini söyleyerek kutlayan karakter.
şakir'in bakkalı ilk devraldığı gün tüm malları bedava dağıtması olayını ahaliye duyurma sahneleriyle akıllarda yer etmiştir.

(bkz: sakar şakir)
sakar şakir deki sarhoş. idoldür.
--spoiler--
- nasıl yırttım ama ?
- iyi yırttın şakiiirrr
--spoiler--
film karakteri değil de gerçek olsa hayatı senden benden daha iyi yaşayan adamdır.
sabahın köründe işine gidip gece geç saatlerde dönüp, trafikte daha da darma duman olup ancak yaşayabilecek kadar para kazanabilen bizlere onun gibi olmamamız gerektiği öğütlenmiş adamdır.
bir nevi başkaldırıdır, sistemin ve birçok şeyin yanlış gittiği, düzelmesi de pek mümkün görülmeyen ülkemde koy gitsin modunda yaşayan adamdır.
adamın dibidir ya. adaların sahilinde bekliyorum şarkısını harika söyler. he bi de duvarın üstüne çıkıp 'koşun laaaaaaan koşuuuun' diyip milleti dükkana yollaması beni benden alıyor.

dükkan önünde sıra varken hacıyı ve fatma anne yi sıraya koyması da efsanedir.

-yanıyorsun fuat abiiiiiiiiiii.
diğer sarhoş tiplemelerine bakılınca macit flordun adeta oyunculuğun kutsal kitabını yazmıştır, yazmakla kalmamış adeta marmara kazımı yaşamıştır.
"marmara" lakabı ona güzel marmara şarabından gelir halk arasında bu şaraba köpek öldüren şarabı da derler.
büyük adamdır. yanıyorsun fuat abi.
efsanedir.

anıyoruz ve arıyoruz.
efsane adamdır. unutulmaz.
- yav gardrop fuat duman mı çıkarıyor, yoksa benim gözlerim mi dumanlı görüyor ?

+ ne bakıyorsunuz ulan ?

- yanıyorsun fuat abi
sakar şakir ile aklımıza kazınmış muazzam tipleme.
(bkz: yanıyorsun fuat abi)
macit flardunun canlandırdigi usta karakter.adalar sahili ses performansıyla büyüler.
Ses tonuyla replikleri efsane haline gelen karakter. Evet.
Rol yapmamış da sanki mahallenin ayyaşına rol verilmiş gibi sakar şakir filminin efsane karakteri.
göbeği efsanedir. ulan adamsın be marmara kazım.
sesi, tavırları ve duruşuyla hayatı kendi kurallarıyla yaşadığını bildiğimiz abimizdir. rahattır.