bugün

nedeni bilinmeyen ama doğru olan tespittir.
istemeyerek de olsa yapılması zorunlu olan eylem. Genellikle spor kanallarından biri açık olur. adını bile bilmediğiniz iki takımın karşılaşmasını 5-10 saniyeliğine izlersiniz. (bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
izlenen kanalın izdivaç programı olduğunu farkederseniz bir an için dumur olursunuz.
televizyon da gizli kamera görüntüsü varsa dahi bakılır.
seyrettiğiniz televizyon yayını lig tv, d-smart vb. ise para üstü beklediğinizden eksik gelebilir.
ardından kasiyerin/esnafın parayı uzattığını fark etmeyip, isterik bir şekilde söylenen hanımefendi/beyefendi buyrun cümlesine maruz kalmaktır.
yapmacık yaşandığının delillerindendir.
herkesin yaptığını düşündüğüm eylemdir. o an televizyonda ne olduğu da önemli değildir. hayatımızda izlemekten nefret ettiğimiz diziler , programlar bile olsa marketcinin para çıkarmasını izlemek yerine 5-10 saniye de olsa izleriz. akasya durağı bile izlediğimi hatırlıyorum sözlük.. ayrıca ben marketcinin yerinde olsam aşağılık kompleksine girerdim. neden allah'ın bir kulu yüzüme bakmıyor lan? diye saatlerce aynanın karşısından ayrılmazdım ve sorunun ne olduğunu düşünürdüm.