bugün

büyük büyük babasından dolayı izmirli olan romanları pek çok dile çevrilen ve son romanı 4 milyon satan fransız yazardır. büyük büyük babası izmir'deki büyük pazarın sahibi nesim lebi bayraklı'dır ve büyük yangın sonucu izmir'den avrupa'ya göç etmişleridir.
romanlarindan ikisi icin :
(bkz: keske gercek olsa)
(bkz: gelecek sefere)
En muhteşem aşkları anlatır o canım romanlarında. Bunlar bilindik aşk hikayeleri değildir. Suya sabuna dokunur. Bu kitaplarda kahramanların aşktan başka dertleri de vardır. insan ilişkileri kurarlar. Entrika yoktur. Bunlar aşk romanı olmayan aşk romanlarıdır. * hiç birini birbirinden ayıramam ama en güzeli Neredesin'dir.
Kitapları kronolojik sırayla:

Keşke Gerçek Olsa
Neredesin
Sonsuzluk için Yedi Gün
Gelecek Sefere

hepsinin tadı ayrıdır, tekrar tekrar okunası kitaplardır, kurgularıyla dikkat çekicidirler.
sonsuzluk için yedi gün adlı kitabında popüler dan brown'culuk oynamaya çalışmış ama kanaatimce pek başarılı olamamış bir yazar. seçtiği konu takdir edilesi; ancak konuyu ele alışında aynı başarıyı gösterememiş olması kitabı "başladık, bari bitirelim" noktasına getirip düğümlüyor.
(bkz: dostlarım aşklarım)
son kitabı birbirimize söyleyemediğimiz onca şey*can yayınlarından çıkmıştır..
gelecek sefere adlı romanındaki peter karakterine insanı aşık edebilen bir yazardır.

--spoiler--
bir japon restaurantında jonathan ve clara ile otururlar. ve peter beni güldüren şu cümleyi kurar: şu çiğ balığı gerçekten seviyor musunuz yani? içindekilerin ben onlara bakmadan bir süre önce canlı olduğunu unutturan yemekleri severim.
--spoiler--
romanlarındakı farklı kurgu ile insanı şaşırtır ve sürükleyicidir.neredesin ve gölge hırsızı tavsiyedir.
geçmiş takıntılı yazardır. bana öyle geldi en azından. çoğu kitabının kurgusunda geçmişe dayalı olaylar vardır -ya yıllardır farklı bedenlerde birbirini seven arayan ruhlar ya reankarnosyon tarzı olaylar, ya da bir geri dönüş-.

en tavsiyeli kitabı: gelecek sefere.