bugün

belediye doğalgaz boru hattı döşüyor.
bence bu kadar "üstün bir belediyecilik" bu şehre fazla!

görsel
manisalı bir arkadaşım vardı ''biz manisalıyız yolun ortasından gideriz'' der yolun ortasından giderdi. umarım hala yaşıyordur.

bir şehir
Hiçbir şekilde gideri olmadığını düşündüğüm, bir an önce terk etmek istediğim şehir, şehrim.
Manisa kırkağaç'da akrabalarım oturduğundan gezmiş görmüş insanım. Gezerken bol bol korktum. Nedeni ise aşırı derecede köpek var. Akşamları dışarı çıkarken dikkatli olun.
çok sevmediğimi söyleyip de biraz uzaklaşınca özlediğim memleketim.
genel olarak zengin bir şehirdir. manisa'nın yerlileri iyice azalmiştır. çok göç aldığı için bol miktarda doğulu insan bulunur. küçük olmasına rağmen trafik sorunu çok büyüktür. park yeri ararken kanser olan çok kişi vardır. gezilecek görülecek çok yeri yoktur. cbü'ye gelip de memnun kalan pek görülmemiştir. en büyük şansı ve şanssızlığı izmire çok yakın olmasıdır. istediğiniz her an kolaylıkla izmire gidebiliyor olmanız güzeldir ama hep izmirin gölgesinde kalan bu küçük şehir fazla gelişememiştir. manisa insanının en sevdiği sahışlar tarzan ve şarapçı orhandır. son zamanlarda çıkan şarapçı orhan öldü haberleri ise yalandır. kendisi en son huzurevine götürülmüştü fakat şimdi nerededir ne yapıyordur bilemiyorum.
Dün gece rüyamda manisadayım elimde koca bir demet lale. Manisa lalesiymiş bayılıyorum. Sonra kebap yemek (manisa kebabı) için restoran arıyorum. Yine lale restoran diye bir yere oturuyorum. Bi laledir gitti ama Laleler müthişti.
bülent arınç'a tokatı patlatmıştır.

% 50.02 hayır.
spil dağından manzarası bir başka olan memleketim. o yükseklikten hem denizi görürsünüz hem manisayı.
edit: eksileyenin kıçına spilin zirvesi girsin emi.
sahibi sabancı olan şehir.

(bkz: sonunda sa olan her seyi sabancinin sanmak)
Gece şortla tenha sokaklarda yuruyebilirsiniz. Canim sehrim, nazar degmesin.
askeriyesinin yanında kerhaneye sahip olan şehir.
izmir e giderken mecburen içinden geçtiğimiz git git aynı yere geliyormuşun hissi uyandıran şehir.*
Bu şehrin en güzel yanı çevreyoludur. izmire giderken içinden geçmek zorunda kalmazsın.
Yazın çok sıcak oluyor.
kula deyû bir ilçesi var gitmek için can atılan yer.