bugün

Richey sonrası Richey'siz çıkardıkları This is My Truth Tell me Yours grubun satış olarak gelmiş geçmiş en başarılı ve en medyatik albümü olmuştur. ilginç.

Ama tabi albümün yarısı Motorcycle Emptiness bile etmiyor o ayrı konu.
(bkz: richey edwards) in kaybolmasiyla(ya da kendini kendini kaybetmesiyle) cokuse gecmis gruptur. bu richey ki belki istemeden de olsa grubun canli kalmasini saglayan,gruba asil ruhu yasattirandir. ama tabiki boyle diyerek grubun gerikalanlarini cope atmak olmaz, hepsi ayri ayri alanlarinda harikalar yaratmaktadir.

(bkz: postcards from a young man) http://youtube.com/watch?v=988ndLhOtu4
Bildiğim tek şarkıları your love alone is not enough olan gruptur. Ama o da güzel şarkı hani.
Patrick Bateman isimli şarkılarına bayıldığım gruptur.
En iyi beş şarkısı:

1. Motorcycle business
2. Everyting must go
3. Design for Life
4. Tsunami
5. If you tolerate this, your children will be next.
' if you tolerate this' diye bir sarkilari var ki, turkiye icin mars olabilir su zamanlarda.
kısaltılmışı yine kendisi olan kısaltılmış güzide grup..

lan gece gece kör mü oldum, yoksa eksik bir şey mi var..
güzide grup manic street preachers'in kısaltılmışı.
http://www.manicstreetpreachers.com/
Hala Motorcycle Emptiness gibisini yapamadılar. Richey Edwards da dönmediği veya reenkernasyonla tekrar vücut bulmadığı sürece de yapamayacaklar. Adam grubun ruhunu da aldı götürdü...

Yaylı çalgılar iyi hoş, If You Tolerate This... de harika ama nerede eskinin enerjisi, başkaldırısı?

http://www.youtube.com/wa...HjwSo&feature=related
2 temmuzda tekrar istanbulu ziyaret edecek olan son derece başarılı brit alternative rock grubu. dört gözle bekliyoruz kendilerini.

edit: one love dahilindeymiş. yani 24 yaş sınırı var. artık 24 yaş üzeri hayranlarına iyi eğlenceler demek düştü bana da.
90'larda bayağı tavan yapmı$, günümüzde underrate kalmı$ rock grubu.
tüm zamanlarımın gelmişimin geçmişimin en başarılı brit rock grubu. tüm şarkıları harikadır fakat australia diğerlerinden biraz daha harikadir.
her şarkısının tınısı aklıma kazınmış, tam da içimden geçen cümleleri yaratıp, onları huzurlu bir birleşime dönüştüren galler çıkışlı grup.önce ingiliz listelerini sarsmış, sonrada tüm dünyada kült haline gelmiş "lifeblood, journel for plague lovers, everything must go" gibi albümleriyle ciddi bir kitle edinmiş ve 2007 rockn coke da milleti kendinden geçirmiştir.yeni başlayanlar için: ocean spray, tsunami,the everlasting tavisye edilebilir.şarkıları radyo eksen'in biriciklerindendir.kısca çok baba gruptur çok.
(bkz: the everlasting)
(bkz: your love alone is not enough)
motorcycle emptiness'dan beri pesine dustugum, a design for life ile resmen tapma noktasina geldigim, if you tolerate this ile tribunlere oynarken 'aman bana uzak ol da' dedigim, the love of richard nixon ile yeniden baristigim grup otesi grup.

nazarimda farklidirlar. dramatik ve karanlik bir yonleri vardir. grubun gitaristi richey edwards 1995 yilinda resmen sirra kadem basip ortadan kaybolmustur. tam 13 yil sonra ne olusu ne de dirisi bulanamadigindan resmi makamlarca kendisi 'olu' olarak zapta gecmistir. kurt cobain'in olumunden sonra muzik dunyasindaki en sok edici olay budur. fan'lar yetkilileri mektup bombardimanina tutmus, yuzlerce site acarak ilgiyi hep canli tutmaya calismislardir. grup da vefalidir; 2009 tarihli journal for plague lovers albumundeki tum sarki sozleri edwards'dan kalanlardir. ayni yil icinde Rob Janovic de edwards hakkinda A Version of Reason adinda bir kitap yayinlamistir. ayrica grupla yapilan bir roportajda, manic street preachers'in filmi yapilacagi ve edwards rolunu de christian bale'in oynayacagi duyurulmustur.

herseye ragmen hala ayaktalar, hala kaliteli muzik yapiyorlar. bos zamanlarinda da 'cover'la ugrasiyorlar. ve ozellikle umbrella sarkisini yorumlayarak basta vanilla sky olmak uzere tum diger cover kardesliginin eline tek tek itinayla veriyorlar. http://www.youtube.com/watch?v=RFU5RmXqCI8&NR=1
türkiye'de tekrar konser vermesini dört gözle beklediğim galli grup.

(bkz: if you tolerate this your children will be next)
(bkz: sleepflower)
(bkz: so why so sad)
(bkz: my little empire)
(bkz: you stole the sun from my heart)
(bkz: ready for drowning)
(bkz: manics)
miss europa disco dancer isimli sarkilari yaptiklari ve yapacaklari tum albumlere referans olabilecek gruptur.
çok temiz müzik yapan alternatif rock grubu. yeni albümleri send away the tigers'a "iyi grupların son albümlerinin kötü olması" korkusuyla yaklaştım ama küfür yemiş gibi oldum. baş ağrısına birebir.
yıla hızlı giren, fakat sonralarda ortalarda görünmeyen grup.
son albumlerinde mevsimlerle haşır neşir olmus grup.
(bkz: autumnsong)
(bkz: indian summer)
(bkz: winterlovers)
kendi zihnimde yillar yili biriktirdiklerimi kendilerinin goru$leriyle pek ortu$turemesem de grungedan alternatife katettikleri yolu hayranlikla takip etmi$imdir. efsane diyorum ve kimi zaman kült olabildiklerini de farkediyorum. endi$e duymami saglayan konu ise rock'n coke organizasyonunda yer alacak olmalari. evet, o gun sahne kar$isinda bir ko$ede izliyor olacagim ama $arkilardan evvel aklimi kurcalayan bazi konular olacak. "neden bu s.kik organizasyonda varsiniz?" diye ic gecirtecek bunlar bana ve kuvvetle muhtemel pek bi can sikintisi cekecegim. zira küba nere rock'n coke nere?
belki tek af imkani saglayabilirim, if you tolerate this your children will be next'i soyleyip ve akabinde sahneyi ate$e verirlerse.

(bkz: burn motherfucker burn)*

edit: adamlar geldi caldi gitti. sahne yanmasa bile affettim kendilerini hu$uuuuu ve a$k ile.
2 eylül günü rock'n coke ana sahnede çıkacak olan gruptur.