bugün

ekim ayında dil kursu için gitmeyi planladığım adacık. malta da gidilebilecek iyi ve uygun dil kursu hangisidir, gidenler yorumları burada paylaşırsa parayı çöpe atmak veya atmamak. gitmeyi düşünen yazarlar için yararlı olabilir.
maltadaki dil kurslarini bilmem ama maltaya gitmisligim vardir, gidilecek yer degil. Onun yerine londraya gitmek cok daha mantikli.
(bkz: Malta)

(bkz: ec)
Geçen yaz ayında gittiğim adadır ya da adacıktır. O kadar küçüktür ki uzun süreli gelen arkadaşların sıkılıp şafak kaç diye birbirine sordukları ve bir an evvel dönmek istedikleri yerdir. Dil okulu olarak Sprachcaffe yi tercih edecekseniz en başta güzel bir eğitim beklemeyin. Hocanın bize bizzat buraya bende ingiltere'den eğlenmek için geldim sizinde amacınız o biliyorum dediği, içinde gayet pis bir havuzu olan (orada çalışan biri bana bu havuza girenlerin aklına şaşırıyorum demişti) ve genellikle 14-17 yaş grubu çoğunlukta olan yerdir. Ayrıca okulun yurduna gittiğim ilk gün ibrahim Tatlıses şarkısı duyup üst kata çıkmam ve beni orada 15-20 kişilik bir Türk grubun hoşgeldin kardeş diye karşılamasıyla başlayan, aralarına aldıkları koreli bir çocuğun Selamın Aleyküm abi demesiyle beni şaşırtan, mutfaktan banyoya temizlik konusunda günlerce iğrendiren bir yer olarak hafızamda yerini almıştır.
Özetle şunu söylemek isterim, dil okulları açısından ingiltere kesin tavsiyemdir. Malta'ya eğitim için verilen paraya acırım...
Genellikle ingilizce öğrenmek için türklerin tercih ettiği okullardır. Giden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Türklerin gidip diğer Türklerle, Türkçelerini geliştirdikleri yerdir.
ingilizce öğrenmek için bir çok öğrencinin yazları çalışıp biriktirdiği parayla giderek dil öğrendiği okullardır.
https://maltastart.com/
ingilizceyi paşalar gibi öğreten dil okullarıdır, harbi güzel bir şey bu arada hem malta gibi bir güzellikte okuyup üstüne dünyanın en iyi dil eğitimlerini almak.

(bkz: bir taşta iki kuş vurmak)