bugün

sözlükte malatyalı da varsa lütfen kızmasın. ama ne kadar malatyalı kıza denk geldiysem böyle kara kaşlı, kara gözlü, süper tatlı bir yüze sahipler. Allah hepsini kayısı ile güzelleştirmiş maşallah!

not: troll tespiti falan değildir. hakkaten güzeller.
doğru tespittir.
"kayısı güzeli" denildiğini bildiğim; ama bu dahil tüm genellemelerin de yanlış olduğunu belirtmek istediğim; "keşke doğru olsa" diye içimin içini yediği önermedir.
ama çok sağlam delillerim var; hepsi güzel değil.*
bir yaşıma daha girdim dedirten başlıktır.
bu yaz memeleketim olan malatyaya gittim aga. devlet hastanesinin ordan merkeze doğru yürümeye başladım yolda da bakiyim malatyanın karı kız potansiyeli ne durumda diye sağı solu kesiyodum.

kışla caddesi var malatyanın en işlek caddesi ordan aşağı vurduruyorum. amk yolda en az 500 kişi gördüm, 18-40 yaş arası sadece 2 tane karşı cins vardı. la bu malatya ne çorak yermiş dedim kendime.

buda böyle bi anımdır işte.
Safsatadır.Yalanın biri bin paradır.
kayısı guzellıgıdır efendım o.
sevdigi kizin malatyali olmasiyla acilan basliktir.
doğru bir tespittir. bu tespiti dış güzelliğe ek iç güzellik olarak da genişletebiliriz.
onay veremeyeceğim bir başlıktır..
yalandır.
tebrik edilesi ispat . dogrudur.
külliyen yalandır. şu an balkondan bakıyorum en merkezi yerlerden biri, bir tane güzel kız geçti. o da güzel yani ben malatya' da çok güzel bir kız hiçbir zaman görmedim.
kara kas kara goz severler icin dogru bi tespit.
kayısı güzelleri..
" malatyanın gızları kirpitsiz lamba yakar " güzellik göreceli tabiki ama bir malatyalı olarak ( hiç gitmedim orası ayrı ) pek katılmıyorum. eli maşalı derler ya o malatyalı kızları tam anlatır.
sarışın ve mavi gözlü olanını yakinen tanıyorum. Ancak bu hepsi için söylenemiyor maalesef.
malatya malatya bulunmaz eşin türküsünü sebebidir.
Tecrübe edip onaylamış bulunuyorum, kimsenin gücüne gitmesin ama ne içi güzel nede dışı.
bizim iş yerinde var. kara kaşlı esmer kvırcık saçlı. vallahi çok güzel.
tek çiçekle bahar gelmez.
bize sadece kayısısı güzel diye ezberletmişlerdi. bunu duymak iyi oldu.