bugün

Dünyanın en güzel karbonhidratı değil de nedir?
Makarna hastasıyım.
Karidesli ve ton balıklı makarnalar favorim bu sene.
Ama bana makarna olsun yeter tavuklu mantarlıya da okeyim.
Harika bir yemek.
Pizzayı hamburgeri her türlü tokatlar.
Aşırı tüketilmesinin beyni küçülttüğünü ve zeka katsayısını üç kat azalttığını ugandalı bilim insanları 45 yıldır süren araştırma sonucu ortaya koymuştur şüphesiz..
kırmızı et sevmediğim için bugün yenilebilecek en güzel şey olsa gerek. haşlıyorum çok açım.
kedim olmasa aklıma bile gelmez peynirli beraber yiyoruz.
kilo aldırır.
baya kilo yapar galiba un ürünü olduğu için.
Yapması kolay ve pratik olan doyurucu yemek.
dün neapolitan bir kızla tanıştım. italyanların yeme alışkanlığı konusunda zevk sahibi olduğunu ama bunu sağlıklı bulmadığımı söyledim. yani her gün makarna, pizza falan yiyemezsin ti dedim. cevaben, abartı var mıydı bilmiyorum ama, kız her gün - evet her gün - makarna yediğini söyledi.
Her çeşidini yaparım.

Ağzınız açık kalır.

Uzun, yuvarlak, delikli, papyon gibi.. alayını.
olmadık çeşitleriyle sofralarımızın baş köşesindedir.
bekar-fakir yemeği. birazdan gündeme gelecektir.
1154 yılında Sicilya dolaylarında ortaya çıkan, italyanların hafif çiğ yemeyi tercihi ettiği, en sevdiğim yiyeceklerden biri. Geleneksel soslar ile tadı harika olur.
(bkz: olsa da yesek)
görsel
yüzyılın icadı.
penne arabiata makarnadaki zirvedir.
Yengem çok güzel salçalı makarna yapardı . Darüşşafaka da okurken evci çıkardım rahmetli amcama.
üniversitede müptelası olduğum ve gerek fiyat gerek tarifin kolaylığı gerekse lezzetinden dolayı kolay kolay bırakmayacağım yoğun karbonhidrat içeren besin.
yapılması en kolay ve en lezzetli yemeklerden biridir.
yapılması en kolay ve en lezzetli yemeklerden biridir.
bizim ülkemiz için altın kadar değerli bir gıdadır. adamlar bunu dağıtarak seçim kazandılar lan defalarca. bugün makarnanın pakedi atıyorum 50 lira olsun o hiçbir şeye sesini çıkartmayan kesim başta olmak üzere ülkede iç savaş çıkar o derece önemli yani.
daha verimli bir yiyecek var mı? sanmam.
görsel
Görselde iddalı degilim ama lezzette iddalıyım.
kemalistlerin en çok sevdiği besin kaynaklarından biridir.
yaz domatesi, doğranmış acı biber ve birkaç diş sarmısakla yapın, nefis oluyor.
Ergenken " 1 hafta makarna yesem bıkmam öylesine çok seviyorum"

Yetişkin olunca " makarna mı? Ya yanına yemek yapaydınız bu yemek mı Şimdi? Dışardan söyleyelim bari"