bugün

Trabzonspor'un 43. yıl kutlamaları için geçtiğimiz 2.agustos günü trabzon'a teşrif etmiş kişi. kendisini biraz gözlemleme fırsatı buldum. türkiye futbolla yatıp kalkıyor diyoruz, bu adam futbolun patronu. yıllardır tarih kitaplarına okurdum, şimdi birebir şahit oldum. padişahlık akıllara zarar bir merci!
size adaletsizliğini iki örnekle anlatayım:

1-fenerbahçe yunanistan'a paok ile maç oynamaya gider. dönüşte fenerbahçe'nin trabzonspor maçı vardır. Maç pazartesi gününe alınır.

2-beşiktaş avusturya'ya rapid ile maç oynamaya gider. dönüşte trabzonspor maçı vardır. Beşiktaş maçı pazar oynar. pazartesi oynama talebi reddedilir.

bu kural hatası ya da hakemin çözemediği penaltı değildir. sadece çifte standart örneğidir. burada fenerbahçe pazar oynansın diye bir yargımız olduğu anlaşılmasın. tek isteğimiz adalet.
Her hafta fenerbahçe yalakalığı yapan futbol adamı(!). Uşağı olan hakemlerde ağızlarında kemiği hakettiklerine inanıyorlardır eminim.
(bkz: 63 tff yönetimi)
adnan polat tarafından aralarındaki konuşmaları basına servis ettiği iddia edilen adam.
ben bu adamı federasyon başkanı olarak performansı üzerinden değerlendirmeyeceğim. o konuda herkesin iyi kötü fikri var nasılsa. geçen gün bay özgener'in bir görüntüsünü izledim habertürk tv'de. spor muhabiri devrim zengi yanına mikrofonla yaklaşıp konuşmak istedi. mahmut bey belli ki cevap vermeyi arzu etmedi. olabilir, her muhabire ayak üstü demeç vermesini bekleyemezsiniz. ancak bunu lisan-ı münasiple,kabalaşmadan yapmasını beklemek hakkınızdır. ne yaptı bay özgener? devrim zengi'nin yüzüne bile bakmadan,başını ondan yana çevirmeden,elini omuzunun üstünden sallayıp ( naş naş hareketi ) '' hadi,canım,hadiii! '' deyiverdi. haddi zatında bu kabalıktan öte küstah ve kibirli bir davranıştı. nazarımda, küstah ve kibirli adamların ağızlarıyla kuş tutsalar, toz zerresi kadar kıymetleri yoktur. kendisi böyle bir adamdır.( adam mıdır gerçekten?)
haluk ulusoy dönemini, o dönemdeki hakem hatalarını, o dönemlerin şaibelerini yaşamış bir sporsever olarak; kendisini çok cesur ve idealist bulduğum, desteklediğim federasyon başkanıdır.
haluk ulusoy döneminde, o şaibelerde, kesinlikle bir anadolu takımı şampiyon olamazdı.
eğri oturup doğru konuşalım.
ki bunu, son maçta şampiyonluğu bir anadolu külübüne kaybetmiş bir fener'li olarak yazıyorum.
her hafta maç erteleyip siz uefa kupasını düşünün ligi ben hallederim demediği için, türkiye kupası'nın bir kulpundan tutup babasına götürmediği için haksız başkan.
bursada yaşanan olayları '30 yıldır böylesini görmedim' diyerek yorumlamış aciz ve basiretsiz insan. adama sorarlar beşiktaş stadında 'ölüm' yaşanırken, istanbulda bursa taraftarı bıçaklanırken ya da diyarbakırda bursa oyuncuları taşlanırken ve futbolcular stada kasklarla girerken neredeydin? bursada yaşanan olaylar polis ile taraftar arasında ve en önemlisi saha dışında yaşanan olaylardır. bursaspora ceza verilmesi saçmadır. taraftar hırsızlık yapsa cezası yine kulübe mi kesilir? bir kurban gerekiyordu demek ki bazıları için ve o da bursa oldu. yine bir şey değişmeyecek çünkü yavşak istanbul medyası olayı kısa zamanda kapatacak hatta bursasporun daha fazlasını hakettiğini ileri sürecek. ne kadar küfür edilse az işte...
eski altay başkanı olmasına rağmen altay bugün 2. lige düşmüştür.
sanırım daha tarafsız bir federasyon başkanı bulamayız.
altay'lıdır. altay eski başkanıdır.
ama ne ironiktir ki, onun federasyon başkanlığı döneminde altay tarihinde ilk kez, hem de son maçta 2. lige düşmüştür.
belki de bu, onun tarafsızlığının bir kanıtıdır. biz altay'lılar pek kabul edemeksek te bu durumu.
öte yandan federasyon'u haluk ulusoy'dan yüzlerce kat iyi yönetmektedir, o ayrı.
türk futbolunu,bu bağlamda futbola gönül vermiş milyonlarca insanı saçma sapan hiddink takıntısı yüzünden maskaraya çevirmiş federasyon başkanı. adam federasyonu ve bağlı kurulları ile ilgili eleştirilere fevkalade tahammülsüz,söylenen hiç bir lafın ardını bırakmıyor. iş hiddink'e gelince sus pus. işin başlangıcı bir garipti zaten, herif geldi,bir yandan rus federasyonuyla sözleşmesi sürüyor,bir yandan bizim takımın başında,ama sahaya çıkamıyor. o dönemler geçti, beyfendi türkiye'de kalmaya tenezzül etmiyor, maçları evinden lig tv bağlantısıyla izliyor,ne o,bizim milli takım hocası. şimdi de bir chelsea hikayesi çıktı. guus'tan bir fayda gördüğümüz yoktu,bu saatten sonra hiç olmaz, eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşmüş bir kere. ama ,ettiğini de yanına bırakmazsın, edersin fifa'ya şikayet,ağzını,yüzünü sıvarsın bir güzelce.
özgener kendini istediği kadar şebek edebilir, hiç itirazım yok, lakin bizleri de bu rezilliğe ortak etmeye hakkı yok. hasan doğan'ı bir kez daha rahmetle anıyorum.
gider ayak dört büyüklere güzel bir ayar vermistir bugünkü basin toplantisinda.
Son konuşmasıyla beni çok duygulandırmıştır kendisi.
mehmet ali aydınlar'ın önünü açmıştır kendisi. bilindiği gibi mehmet ali aydınlar da aziz yıldırım'dan sonra fenerbahçe başkanlığına en yakın kişidir. yine kıyamet kopacak gibi.
eski tff başkanı.
kurnaz adammış evvela kendisi.
sen fenerbahçe'yi şampiyon yap, baktın ki durum kritikleşiyor soruşturma kokusu aldın tekrardan adaylığını koyma harbiden kıyak kurnazmışsın.
içinde bulunduğu pis futbol dünyasından kurtulmayı başarmış, lakin başkan olduğu zamanlarda pek de temiz davranamamış insan kişisidir.
emniyetteki kayıtlara göre aziz yıldırım'ın paralı uşaklarından biriymiş meğer. bir diğeri için (bkz: oğuz sarvan)
şike ve teşvik olayları için ifadeye çağrılmıştır.
en az levet kızıl kadar şerefli, aziz yıldırım kadar temiz, mecnun odyakmaz kadar dürüst, bülent uygun kadar yardımsever futbol federasyonu eski başkanıdır.
eski fenerasyon başkanı.
şike davası kapsamında gözaltına alınmıştır. kirli ilişkiler bir bir ortaya çıkıyor.
gözaltına alınmıştır.
türk futboluna gel hele sen.
(bkz: yarra yering)

noluyor amk.
işlemleri tamamlanan ve yarın adliyeye sevk edilecek olan TFF eski başkanı.