bugün

Birayı tadına bayıldığımdan içmiyorum ki kafa yapıyor diye içiyorum. Domuz eti kafa yapsa onu da yiyebilirdim.
çünkü yaşadığım kentteki hiçbir market ve kasapta domuz eti satılmıyor. yoksa benim için yenilmesinde hiçbir sakınca yok. bir kere tadına bakmışlığım var; özellikle aranılacak bir et türü gibi de gelmedi. olursa yerim, olmazsa derdine düşmem.
Madem yalıyorsun neden bokunu da yemiyorsun diye uzar gider bu konuşma.
saçma bir önerme....
madem Müslümanım diyorsun, neden böyle şeylerle uğraşıyorsun?

şeklinde karşılık verilebilir. çünkü Müslüman, allah ile kul arasına girilmeyeceğini bilir, çünkü Müslüman başkalarının ne yaptığıyla değil, kendi ne yaptığıyla ilgilenir.
dana daşşağını çiğ yediği halde, ağzına içki sürmeyen, esrarkeş beyanıdır.

örneklemek gerekirse, bu durumda dindar olanların hiçbir günaha girmemesi gerekir.
adam domuz eti “haşa” yemez. ama faiz almak konusunda üstüne yoktur. orucunu hiç sektirmez ancak yetim ve savunmasızın malına çöker.

soru şöyle de sorulabilir, madem faiz yiyorsun, neden oruç tutuyorsun.

domuz beyni ye, belki sende de beyin gelişir.
günlerdir sözlüklerde bu başlıkla karşılaşıyorum.
yok rakı içiyorsun neden domuz eti yemiyorsun vb..

çok dahiyane bir soru gibi bir de bunu yüzlerce kişi cevaplıyor.
bu kadar basit bir soru karşısında kekremsi cevapları okumaya tenezzül bile etmedim.

ben şahsen sevmiyorum domuz eti. bunu din ile bağdaştırarak cin-ali tarzı bir kurnazlıkla sorduğunu sanan ve gündemde tutan hin-alilere de burdan selam olsun.
yemeyin kardeşim domuz eti yemeyin sağlıklı değil, hatta mümkünse kitle üretim hiç bir eti yemeyin.
Bunu düşünene neden salak diyorsunuz ki ? Alkol alıp günah diyip domuzdan uzak durmak bir çelişki değil mi ? Bence düşünülen şey bu. Gerçi domuz yiyince dinden çıkılıyor ondan mı salak dediniz acaba? Peki yine de bu bir çelişki değil midir ?
Milletin damak zevkinden sana ne.
Bunu düşünenlerin IQ su kaç acaba. Ne kadar salak salak fikriniz var ama olsun en azından fikriniz var.
Bulamıyoruz, bulsak yeriz. Ha ben pek sevmiyorum, çünkü yiyen bilir, domuz etinin dokusu pek sıkıdır, yerken yorar insanı. Ama köftesi öyle değil tabii, onun yemesi kolay ve güzeldir.

Siz de yiyin biraz da vücut protein görsün, kafanız çalışsın. Tahıl geri zekalıları sizi.
sana mı sorucaz lan deyip terslenmesi gereken, hatta ölse yüzüne bakılmaması gereken insanımsı hümanoid ve maalesef ki yazarımsı beyanıdır.

ulan; hangi günahı işleyip işlemeyeceğimizi sizlere mi soracağız? biz sizin sevaplarınıza karışıyor muyuz?
bira veya diğer alkollü içkiler sarhoş olup kafa dağıtmak için içiliyor. Domuz etinin böyle bir etkisi olmadığı için müslümanlar pek rağbet göstermiyor.
Biri 10 cp (cezapoint) diğeri 100.
Madem senede göt var niye vurdurmuyorsun.
Bira sevmem ama domuz yerim. Teorin boylece curumus olur. Tamamen damak tadi.
Dinde çoğu şey zaten zararlı olduğu için haram kılınmış bu yüzden Allah seni düşünüp haram kıldıysa sende bi zahmet yeme.
Bira sevmem. Rakı olur yanınada şalgam lütfen.
madem bira içiyorsun götünü niye siktirmiyorsun?
Madem kadınların avret bölgelerine bakıyorsun, neden fiili zinada bulunmuyorsun ?
adam tiksiniyor olabilir, sevmiyor olabilir, canı çekmiyor olabilir çok saçma bir yorum olmuş bence. bir yasağı çiğniyor diye diğerini de çiğnemek zorunda değil. o zaman namaz kılmıyoruz diye yılda bir ay ya da bir gün oruç da tutmayalım öyle mi? günah işleri ne kadar az yaparsan o kadar iyi.
herkesin kendine göre bir din ve ahlak anlayışı vardır. kişi bir günahı işliyor diye benzer günahları da işlemek zorunda değildir. örneğin ramazan ayında oruç tutup da namaz kılmayan milyonlarca insan var. oysa ikisi de farz değil mi? iyi ya da kötü yöne doğru ne kadar uç noktalarda yaşarsa yaşasın her insanın iyi - kötü ayrımında mutlaka bir kırmızı çizgisi vardır. ama bu çizginin nerede durduğu her insana göre farklılık gösterir. kimisi de hem alkol kullanıp hem de domuz eti yiyebilir. ama o insanın da kırmızı çizgisi leş yememek olabilir. senin mantığına göre o insan madem ikisini de tüketiyor o zaman o leşi de yemesi gerekir. ya da bir günahı işlemekten çekinen bir insan onun bir adım gerisindeki günahtan da çekinmesi gerekir. peki bu silsile nereye kadar gidecek? yani duruş yeri neresi olacak? en sonunda bütün insanların iki uç nokta da toplanması gerekir ki bu da saçmalıktır.
Ülkemizdeki müslümanlık algısının ilginçliğini gösterir. ikisi de aynı şekilde haram olan şeylerden birini yapmamakta hassasken digerini övünerek yapmak ilginctir. Ne kafası karışık milletiz lan. Eminim avrupaya giden Türklere gülüyordur elin gavuru bi tarafıyla. Hayır bunu sorunca da gelen cevaplar sanane amkk şeklinde oluyor çünkü sorgulamadan başkaları da yapıyor diye yapan bi milletiz.

Edit: öyle saçma savunmalar var ki utanmasalar (bkz: mademki öleceğiz o halde neden yaşıyoruz) yazacaklar. Bu milleti en iyi tanıyanlardan biri ne de doğru demiş

görsel
Bunun bir level üstü, Madem üretiyoruz neden tüketmiyoruz deyip döte vibrator sokmaktır.aman diyim.