bugün

seninle aynı havayı solumak istemiyorum.
atatürk soyadını tbmm verdi. saygılar.
Atatürk olmasaydı ondan önceki Türk hakanları anılmazdı. Mustafa Kemal tüm Türkler' in atasıdır. Bu milletin babasıdır.
bütün dünyanın kabul ettiği deha mustafa kemal atatürk ü ,bir kümes tavuğa sahip olamayacak ergenlerin eleştirmeye çalışması durumu.
evladım sen bunları hangi şeyhten öğrendin?gerizekalı değilsen ya tarikat cemaat şeyh şıh müridisin ya da pkk lı terörist. aksi takdirde bir Türkün atatürk ü sevmemek için neden bulması imkansız.
yendiği denize döktüğü adamlar bile deli gibi saygı duyuyor. dehasını zekasını kabul ediyor. bizim yobazlar yarrrrak yarrrak konuşuyor ya delirmemek elde değil.
adamın öngörüsünün farkında değil misiniz? yüz sene önceden bugünleri görmüş. nerden farkında olacak amına kodumun yobazları açıp iki satır okumuşluğu mu var?
hele atatürk düşmanı kadınlar? avrupadan önce seçme ve seçilme hakkını almış. dördüncü kadın olmaktan kurtulmuş. atatürk sayesinde insan yerine konmuş ama atatürk düşmanı. gidin bereket çeşmesi diye şeyhlerin sikini öpün kocanızla beraber siz böyle yaşamayı hakediyorsunuz. erkekler sizde cin çıkarıyor diye şıhlara karınızı siktirin. çocuğunuz olmayınca hoca efendiye götürün hoca efendi bizi yalnız bırak desin sen yokken karını çatır çatır siksin sen dönünce üstüne beraber zevk hurması yiyin sende okunmuş hurmadan çocuğum oldu san. böyle yaşamak istiyor bizim insanımız. hak hukuk demokrasi haketmiyor. akıl bilim zeka hak getire...
senin de kendini adam zannetmen bence buna dair bir başlık açmalıydın.
bugunde iyi "mal donuz" yapti heee diye gulumseten soylemdir. listenin kapasitesi kac acaba 200 u buldu benim comar listem..
lan enayi, ata dediğine senin şuanki baban da dahildir. yani baban, deden, dedenin dedesi atandır. atatürk'te atamız, kanuni de atamız, attilla da, bilge kağan da...

ha kürtsen, onu bilemem. git mağarada falan ara atalarını.

salak ya.

olayın püf noktası şu; atalar eleştirilemez değildir, bir kısmın bunu kabul etmesi gerek. ama diğer kısmın da öyle ya da böyle atalarını reddetmesinin mantığı yok.

edit: imla.
edit2: imla. sikicem otomatik düzeltmesini.
Atatürk'e o soyadı halkın verdiğini bilmeyen cahil beyanı.