bugün

Yine verdim eksini güzel kardeşim.
benim de çorbada tuzum olsun. al eksini çomar kardeşim.
bu enrty silinecek ama eksini verdim. katkım olsun maksat.
sana eksiler yaraşır güzel kardeşim.
islama göre;

Her kim gözü ile görmediği kişi için "bu müslüman değildir" derse; o ki islamdan çıkmış sayılacaktır.

O yüzden sen mercimek beynini yorma böyle şeylere. Al eksini geç.
(bkz: mustafa kemal atatürk)

ateist de olsa, hristiyan da olsa, budist de olsa sırf zamane orospu çocukları sevmiyor diye yine seveceğim insan, atam!

dine göre adam sevmek ancak çomara yakışır.
camiye imam mı olacaktı ?

müslüman olsa kime ne ? olmasa ?

dinciler gibi bir yolsuzluğunu belgeleyebilecek olan var mı ?

o rıza nur denen boş adamın, saçma salak iddialarını değil belgesini koyabilecek olan ?

şeyhül azamınız rıza nur hazretleri nalları diktiği ana kadar hiç bir belge çıkarmadı.

ya da bu dinciler gibi bizi rüşvet ve yolsuzluk da dünya 2.ci si yaptı mı ?

T: burası diyanet işleri değil, kimsenin dini kimseyi ilgilendirmez.
Bu din tacirlerinin başka uğraşı kalmadı zaar.
Olum gidin ensar vakfina falan. Pedofili, cinsel istismar lan sizin uzmanlık konunuz.
Uğraşmayın o dinsizdi bu dindardıyla.
Büyük bir önderin, milyonlarca insanın sevdiği değerli bir şahsiyetin adını yanlış yazınca kaçınılmaz olandır. Alışacaksın o eksilere.
E değilse değildir. Dua et sadece eksilemek ile kalıyorlarsa.
"M kamal kim mk?" Eksilemesidir. Adamın adını yazmaya bile korkuyorsunuz.
bu dincilerin din anlayışı beni daha çok hayret içinde bırakıyor

tek kılavuzları var, o rıza nur denen ; sayısı belirsiz belki de milyonlarca

asılsız iddia atıp, bir tekini bile kanıtlayamamış herifin saçma salak

iddialarını papağan gibi tekrarlamak. 15 senedir tek başına iktidardasın

devletin bütün kayıt kuyutu elinin altında, yıllarca arayıp bir tane

yolsuzluk bulamamışsın. kendin her türlü yolsuzlukla birlikte anılıyorsun

bunun verdiği aşağılık kompleksiyle bile bile, aynı yalanları tekrarlıyorsun.

T ; atatürk imam değildi. her hangi bir dine ait olma zorunluluğu da yoktu.
gerizekasızlıktır.

zekanın bile gerisi olur.

tarih bilimcilerin bir kısmı oğuz beyimiz için deist bir kısmı da müslüman diyor.
istersen krem peynire taptığı iddia edilsin.
onun üstünlüğü kanındadır. türk doğmaktır.
Bir bakıma allaha şirk koştuğun için eksilenmek.
ben müslüman değilim dediğimde aldığım eksiyle eş değerdir.

verilen eksilere bakarak din değiştirecek değilim. ayrıca hayatını ülkesine adamış bir insanı din vb şeylerle alçatmaya çalışan ayak takımı hiç umrumda değil.
Olum sizin meseleniz müslüman olup olmaması değilki. Atatürk dini bir kişilikmiydi de müslüman yada gayri müslim olarak tartışılıyor. Atatürk demek Türkiye demek, vatan toprağı demek, milli mücadelenin baş kahramanı demektir. isterse yahudi olsun isterse ateist olsun. Çok da sikimde. Hadi bizler kabul ediyoruz diyelim Atatürk'ün müslüman olmadığını. Peki siz kabul edebiliyor musunuz Atatürk'ün ulu önder olduğunu? Kahraman olduğunu? Türkiye'yi düşman işgalinden kurtardığını kabul edin ondan sonra gelip dini değerleri sorgulayın. Hem malum, günümüzdeki müslüman(!) yöneticileri de görüyoruz.
birden fazla eksi verememenin hüznünü yaşatan mevzudur..
Lan bizim alimlerimiz(!) Allah ın mülk edinme ayetlerini laikleştirirken; ticaretten, işçi hakkından, kenz edinmeden çıkarırken nerdeydiniz?

Bal gibi de dört halife sonrası ortaya konan "şeriat" te laiklik vardır.

Tarikat şeyhleri, ilmi ledun sahibi olduğuna inanan zartlar! Size bir teklifim var! Gelin Allah ın mülk ayetlerini, iktisat ve hukuk ayetlerini ve peygamberin bu konuda ki hadislerini kabul edin, gerisi sizin olsun.

Şeyhliğinize, ilmi ledun halinize karışan sizden beter olsun. Yeterki dalkavukluğunu yaptığınız zenginlere" haşr 7 ve nahl 71 " gibi ayetleri söyleyin. Bu kadar işsiz, fakir, yetim, batık insan varken her sektöre saldırıp, insanların mesleklerini tekeline almanın, işçiyi köleleştirmenin, malı yığmanın, köylünün ürettiğini 10 katına satmanın, milli gelirin fakir fukaradan toplanıp zengine " teşvik" adı altında peşkeş çekmenin haram olduğunu söyleyin. Başka birşey beklemiyoruz.
kimene müslüman oluşundan veya olmayışından. çok gerizekalı ve beyni otla doldurulmuş bir nesil yetişiyor ahali.
Aziz nesin sözlükte yazar olup entry girseydi onun da başına gelecek olan durum'du.
iyi ki de değildi. bu ülke kısa bir süre nefes aldı, insanlar insan olduğunu anladı. her boka günah deyip zaten fakir, cahil hayatları bir de bomboş geçirten, insanları şeyhlere köle eden, ömürlerini çalan dindoşlardan kısa bir süre kurtulduk. akılcı eğitime geçtik. asırlardır bu milleti içinde yaşattığınız cahillik döngüsünü biraz da kırabildik, ama doymadınız insanların hayatlarını yemeye vampirler. deli olanın siz olduğunuzu görmezsiniz.
Müslüman veya değil. Senin bu ülkede rahatça dinini yaşamanı sağlıyorsa gerisi boş.
(bkz: ağlayan yazar beyanı)
Öncelikle birinin dini inancinj tartişmak bize düşmez herkes istediği dine mensup olabilir. Ama sen yaptıgın inkilaplari halkın büyük çoğunlugunun değerlerine savaş açar gibi yaparsan işın rengi değişir. Şimdi mustafa kemal ve islamı iki aşamada ele almalıyız. 1924 öncesi taninan mustafa kemal müslümandı. Çanakkale harbinde askerlerini islam şuuruyla yönlendiriyor felan felan. Meşhur zanos paşa hutbesinde şeriat ı garray ı muhammediye hilafet aşkina diye başliyor. Şimdi gelelim 1924 sonrasına şeriat ilgadir, Arabınoğlunun yagveleri, dini ve namusu olanlar kazanamazlar, islam terakkiye manidir, gökten indirildiği sanılan kitaplar bizi yönetemez hepsini kitap ismi sayfa numarası vererek belirtebilirim. Müslümanlar atatürkü neden sevmiyor hiç soruldu mu? Dünya üzerinde yahudinin şapkası içın başka hiç bir yerde insan asılmamıştır. Atatürkün 1930larda bizzat kaleme aldığı tarih orta zamanlar kitabında islam dininin peygamberi hakkinda yazdiklarini okudunuz mu? Hakkinda ayet olmayan ebu cehil firavun gibi kimseler disinda kesinlikle kimseye kafir denilmez. Son nefeste atatürk ne üzere öldü Allah bilir ama yaşantisi ve yaptıkları müsĺumanın yapacaği şeyler değildir.
Atasına küfür eden bariz iyi aile çocuğudur. Diğer türlü söylemekten bıktım bunlar ne utanıyor ne bıkıyor. Doğurup doğurup salmışlar aq.
dini,soyu,sopu,dili hatta milleti bile umrumda değil icraatine bakarım ben.
Yahudi olsun Ermeni olsun başımın üzerinde yeri var, Allah razı olsun.