bugün

bu uyarı bütün programların sonuncusuydu,yazı çıkmadan önce askerlerin rap rap diye yürüyüşü yayınlanır ve ardından istiklal marşımız yayınlanırdı, bu son olay heralde sıkıyönetim ile ilgiliydi ve ardından lütfen televizyonunuzu kapatmayı unutmayın yazısı çıkar ve artık yataklarınıza girin derdi.
bill gates in televizyon sektörüne el atmasıyla birlikte televizyonlarımızda çıkması beklenen yazı. kişi uykuya dalmadan hemen önce tv bunu anlıyor ve sizi uyarıyor. *
tek kanallı dönemlerde trt anlayışının bize yıllarca dayattığı saçma önerme. ya sanane belki ben video(80 li yıllar vhs videolar yeniş çıkmış piyasaya) izleyecem, belki karıncalanmadaki karıncaları izlemeyi seviyorum, belki de tv açık uyumak istiyorum yani sanane...
yıllar önce tek kanallı trt televizyonu devrinde yayın bitince ekrana gelen komik laf.

geri dönüşüm kutusunu boşaltmak istediğinizden emin misiniz gibi bir uyarı işte. bunlar insanları harbiden aptal yerine koyuyor. geri dönüşüm kutusu dediğin bildiğin çöp tenekesi. içindekileri boşaltmayıp ne yapayım? turşu mu kuracam onlardan?

televizyonunuzu kapatmayı unutmayınız dalgası da aynı işte. aptalmıyım lan ben? televizyon bitince elbet kapatacam. bir gün inadına kapatmadım ve saate baktım. o yazı tam 10 dakika ekranda kaldı. işe bakın, on dakika boyunca bizi televizyonu kapatın diye uyaran bir devlet televizyonu. yuh lan!
Vay gidi zamanlar hatırası.