bugün

Lys acımaz acıtır.
çok da şe yapmayın

görsel
Bunun 2016sına uykusuz girdim ben. 3bininciyim arkadaşlar sorularınızı alırım.
Ateşim 40 derecenin üstünde yutkunamiyorum,ve dizlerim titriyor üstüne dayakta yemis bir halde sınava giriyorum.
(bkz: kaderimin aq)
Ygsden sağ çıkanları öldürecek sınavdır.
2010 da girdiğim versiyonundan sonra tekrar deneyeceğim sınav o sinavda 10 k daydm hedef yine 10 k. bugün herkese başarılar.

edit: 17 bin oldum. becerememedim.
kopya, yanlış veya çalıntı sorunun olmadığı, bir dakika ile onlarca hayatın karartılmadığı ve zorluk düzeyinin dozunda olduğu bir sınav olur umarım.
görsel
Bizden de bunun girdiği sınav 1 buçuk saattir kendisinden haber alamıyorum :(
Bugün ösym ilk kez açık uçlu soru adında bir soru türü denedi.

Sorunun cevabı Metin şeklinde kodlanarak verilecekti.

Tarih testinde eniac'ın ne olduğunu sormuşlar, gördüğüm cevaplar şunlar:
Televizyon
Bilgisayar
Şahin
Karpuz
Telsiz.
Eevet.. ilginç tabi..
sallayıp çıkacaklar için 2 yıllık yüksek okullar garanti.

korkmayın herkes üniversite mezunu olacak, yeter ki adınızı yazmayı bilin.
"koyucan mangalı bunların önüne yicen öfff" tarzı soruların olduğu sınavdı. tarih de kolaydı bence. eniac bilgisayar bu arada.
9 45 mağdurları inşallah bu sınavda olmaz. Haberlerde görüp üzülüyordum pıtırcıklara. Hepsinin Allah gönlüne göre versin.
o değil de coğrafyanın cevabı Kiel miydi, yoksa Kiel kanalı mıydı?
coğrafyanın açık uçlu sorusuna ilk başta kiel yazıp bırakmıştım. tam sınavın bitişine 5 dk kala aklıma geldi dur lan ne olur ne olmaz sonuna kanalı ekleyelim diye. bende merak içerisindeyim acaba cevap ne?? hayır yani kiel yazıp bırakanların cevabı yanlış mı sayılacak??
görsel
sınava 19 mayıs üniversitesinde girebilmek için ölüm kalım mücadelesi verdim.
koca üniversitede resmen mahşer kalabalığı vardı.

fen edebiyat fakültesine 500 metre kala araba hareket edemez hale geldi. millet arabasını yolun ortasında bırakıp sınava gitmiş. baktım öğrenciler yetişebilmek için arabalardan çıkıp koşuyor.
ben de indim koşmaya başladım, adamlar bağırıyor "yürümeyin gençler koşun!"
biz koşuyoruz, bir teyzenin bize bakarak ettiği dua kulağıma geliyor, "inşallah yetişirsiniz çocuklar".
eğitim fakültesinin yanından geçiyorum, kızlar telaşla bağırıyorlar "ya burası fen edebiyat mı?" bir adam da onlara bağırıyor "yok yavrum orası hemen ileride acele edin", kızlar telaşla başlıyor koşmaya. ben bir yandan gülüyorum, ygs deki 15 dakika felaketinden sonra öğrenci veli herkeste büyük bir korku oluşmuş.

bu ana baba gününde, kornalar ve feryatlar arasında onlarca sınavzedeyle bitmek bilmeyen depar atımından sonra fen edebiyata geliyorum, oradaki bir aileye soruyorum "fen edebiyat burası mı?" diye. "burası," diyorlar. "hangi blok?" Allah'ın cezası yer, kocaman fakülte bir de 2 blokmuş. kağıdı açıp bakıyorum. "çabuk ol yavrum, kapanacak şimdi" diyorlar. ben telaştan kağıdı zor açıyorum. gülerek bakıyorlar kağıda, "tam şurası hadi koş!" diyorlar, başlıyorum koşmaya.

beni gören veliler "hadi çocuğum hala alıyorlar acele et," "çabuk ol yetiş," gibi şeyler söylüyor. kapıya yaklaşıyorum, görevliler bağırıyor "son dakika, gecikeni almıyoruz acele edin!"
kendimi içeri zor attım amk.

üniversitelerde girmek çok zor. sınavdan sonra çıkmak ayrı zor.
bugün baktım diğer sınavım da üniversitede.

bu sınavlar yüzünden daha üniversiteye başlamadan dert sahibi olduk.
bunun daha mezun olması var.
iş hayatına atılması var.
daha kötüsü, iş hayatına atılamaması var.
ne sikimsonik dünya lan bu.
edit: yazıyı ekşi'den aldığımı söyleyenler oldu.
o hesap da bana ait. orada yazdıktan sonra burada da paylaştım sadece, sakin olun arkadaşlar.

evet iyi seyirler.
Sosyali kolaydı, matematiğin tadına 2 3 saatten bakcam, sonrada edebiyat geliyor hayırlısı bakalım.
matematikte 3 geometride 2 net yaptığım sınavdır maksat eşit ağırlık puanının hesaplanması matematikten gram anlamam.açık uçlu soruların hepsine 24 birtanesine 31 yazarak eğlendiğim loto tipi sınav.
Tünelden önce son çıkış.
girdi mi len.
Kolay değildi zor kesinlikle değildi. söylendiği gibi o an düşünme ve fikir üretme üzerine sorular vardı geometri matematikten biraz daha zor gibi geldi bana bilemiyorum belki geo özürlüsü olduğumdandır. Sıralama olarak 2014 e yakın bi şeyler olur muhtemelen.
Tmciyim 17 tane işaretledim normalde 5 tane işaretlerdim . Baştaki sorular güzeldi keşke sadece onlar için sevsem seni ösym.
Kesinlikle zor değildi çalışan yapabilirdi

Hele 2017 ygsden daha kolaydı.
biliyorum beni de taşlayacaksınız ama gerçekten kolaydı. 4 net üstünü görmemiş ben bile 15 soru işaretledim 10-12'sinden eminim. çalışan adam büyük fark yaratırdı bu sınavda.

not: ygs'de barajı geçemeyen arkadaşlara gerçekten geçmiş olsun adamlar resmen ygs'de duman ettik gençleri bari lys'de rahat etsinler diyorlar.

edit: bu entry istediğini yapamamış arkadaşlara nispet olsun diye yazılmamıştır. sınav halidir panik, heyecan, stres her şey olabilir. sağlıklı kafayla çözüldüğünde çok zor olmayan sınavdı diyelim kimsenin kalbi kırılmasın..

tekrar edit: baya taşlanmışım, ulan çalışmadığım sınavdan 15 net yaptım denemelerde 3 netten fazlasını yapamamış ben. çalışıp başarısız olan adam gerizekalıdır. götü boklu karekök denemeleri bile bu sınavdan 3-4 kat daha zor oradan hesap edin. sözüm fulle yakın çıkarmaya çalışan doktor adaylarına değil, ilkokul seviyesindeki temel kavramlar sorularını yapamayan gerizekalılara.
çok basitti full çektim. hatta baktım yarım saat var, birkaç soruda kendim yazıp çözdüm. zekalıyım ama amele olmak istiyorum.