bugün

Ülkenin toprağını, emperyalist sayılan ülkelerin vatandaşlarına satan adamın beyanı.
lozan zafer ya da bir kayıp değil bir uzlaşmadır. Konuyu saçma sapan yerlere çekmeyin.
ekşi de alıp başını gitmiş ama buradaki avanak serseriler yüzünden yalnızca üç entry ile yayın hayatına son verilmiş başlık.

lozan bir yandan hezimet, diğer yandan başarıdır. tabi o günün şartlarını ele aldığımız sürece başarı demek daha doğru olur.
akdenizin ingilizcesini white sea olarak bilenlerle oturulup tartışılmayacak durumdur. öyle işte.
ikinci ohal ilan edilince yüzünü gösterdi bi rte. seçmenlerine ben burdayım mesajını yolladı, bi 2.5 ay daha kaybolur sonradan.
kendi topraklarını ve kendi imkanlarında olan şirketlerini özelleştirme adı altında emperyalist güçlere peşkeş çeken bir liderden beklenecek bir cümle.

çünkü adam cahil gerçekten bilmiyor ki.

yazık ya!
O zamanlarda savaştan kaçıp ingiliz Amerikan mandaciligini isteyenler; ülke kurtulduktan sonra lozan a laf atıyorlar.
Lozan'a nasıl geldik biliyor musunuz ?

Vahdettin koca vatanın tapusunu teslim etti.Hiçbir şeyimiz kalmadı.Padişahcı kitle pes etti.

Sonra Atatürk çıktı.Kendi devleti Atatürk için " vur emri" verdi.Gizli saklı kongreler ile vatandaşa ulaştı.Bir kurtuluş savaşı başlattı.

Ulan azıcık utanın be !

Alayını kaybettiğiniz toprakların büyük bir bölümünü kurtaran adamlara laf edecek kadar da hain olunmaz !
Zaferden öte neredeyse bir mucizedir. Ülkenin ne imkansızlıklarla türkiye cumhuriyetine dönüştüğünü bağımsız kaynaklar okuyanlar bilir.

Ancak bugün Tarih bilmeyenlere aksini yuttururlar.
(bkz: bir türbeye bile sahip çıkamayan kifayetsiz)in hezeyanıdır.
Gerçek olan hededir. Bir de üzerine isman inönü'nün "bu şans bir daha ele geçmez, devletteki bütün hacı-hocayı asalım" demesi de cabasıdır. Evet lozan bir zaferdir, ama avrupanın zaferidir, kafirliğin zaferidir, bozguncuların, zulümkarların, islam düşmanlarının zaferidir.
Ben bu tayyibin saçma çıkışlarının sırrını çözdüm.CNN de falan tartışçak mevzu tükeninde Aydın Doğanın damadı buna mail atıyor.Tayyip de ortaya saçma bi mevzu atıyor.Al sana en az 5 programlık tartışma mevzusu.
ahahahahahah, sevr zaferdi zaten, lozan yenilgi değil mi? seni çomar seni.
Şamda namaz kılacakken süleyman şahtan olan gerzeklerin söz söylememesi gereken mevzu.
Lozanı zafer olarak göstemeye çalışan yok lozan zaten zaferdir. Zaten darbe girisimini bize 2. kurtuluş savaşı olarak gören zihniyet ne anlar zaferden .
Açık ve net atatürkün yerini almak istiyor bu adam.
lozan türkiye devleti sınırlarının teminatıydı, savaş bitti, ülke düzlüğe çıktı. başarıdır tabii.
Bunu beğenen bunu da beğendi
(bkz: 15 temmuz ikinci kurtuluş savaşıdır)
sevr gerçekleşseydi adımız yorgo olcaktı.
K. Iraka gitmeyeceğini garanti altına almak için amerikadan para alan hükümet açıklaması.
ilber baba nın dediği gibi askeri ile girdiği tüm toprakları bir şekilde elinde tutmayı başarmış ama dağılmış durumdaki donanma ile pazarlık yapma gücü olmadığı için adaları kaybetmiş bir ulusun dönemin şartlarında bir şekilde ulusal egemenliğini kazandığı bir anlaşmaya
B.k atma çabasından başka bir şey değildir.
tükürüğünü yalama üstadının son zurnası.
askerliğini tost satarak geçirmiş bir adamın, ömrünü orduya ve vatana feda etmiş atatürk'ü ve milletin ona sevgisini çekememesi olayıdır.

Bir an kadir mısıroğlu konuşuyor sandım ama veliahtıymış neyse ki. önemsiz açıklama. kendisine 15 temmuz'dan tarih yaratmaya çalışıyor.

edit. şehitlere sözüm yok kardeşim. olamaz da. şimdilik bu kadar düzeltiyorum.
Tebrikler Tebrikler Tebrikler altin dildo kazandiniz.
15 temmuz gibi osuruktan bir günden tarih yaratıyor, diyen zavallı o 15 temmuz da 240 insan şehit oldu. insanların üzerine tank atışı yapıldı, helikopterden ateş açıldı, g3 ile üzerlerine ateş açıldı, tankın altında insanlar paramparça oldu ulan şerefsiz...

sizin gibi itler varken rte ne derse hak veresim, izinden gidesim geliyor ama allaha şükür ben sizin gibi izindeyizcilerden değilim. doğru neyse hak neyse onu söylemesini bilirim.

lozan bir uzlaşmadır. hezimet de değildir, zafer de değildir...

yenikapı ruhundan bahsedilecek ise bu ülkede, cumhurbaşkanımız da siyasi saiklerini bir tarafa bırakıp kuşatmacı, kucaklayıcı olmalı, tepki çekecek açıklamalarda bulunmamalıdır.