bugün

lost adlı dizide görülen durumdur. dizide bir ırak' lının* bile olması sonucu göze çok batan durumdur.

not: facebook' u türkleştirmeyi başaran türkler lost' ta türk sokmayı başarabilirler belki. haydi kampanyaya. sivil toplum örgütlerine duyurulur. beşinci sezonda türk istiyoruz.
ben dikkat ettim hiç yunan da yok hatta israilli de oysa avrupalıların medeniyet beşiği olarak gördükleri yunanistan ve abd nin kankisi israilden birer karakter olmalıydı. mesela yunan olarak olarak survivor nadia adaya acayip güzel uyum sağlar ve adadaki verişken hatun potansiyelini artırırdı. israilden de benoyun yer alabilir ve ilk bölümlerde black smoke tarafından öldürülebilirdi.

(bkz: hayat ne garip vapurlar filan)
adada bir turkun olması halinde; adadaki tum sırları 2 gunde cozup diziyi bitirecegi dusunuldugu için adaya alınmamıstır.

sırları çözmek için ; http://www.lostturkiye.com/atmas_on/joneca%_7
takasıyla yolunu bayağı bir kaybetmiş karadenizli bir türk karakter olabilirdi. mantık dahilinde bir tek bu seçenek var.
(bkz: preson break da türk karakterinin olması)
losta bir nihat doğan az, iki nihat doğan fazladır.
sakıncalı olabileceği için normal karşılanmalıdır. olsaydı adadaki tüm hatunları düdükler, hatta orada kebapçı bile açardık.*
(bkz: bir şahin k tüm losta bedeldir)
-kate denizin soğuk suları...
(bkz: burhan altıntop losta katılsın)
lost bitti, gitti; nedir bu uğraş anlamadım.
adada türk yoktu belki ama içimizden biri olarak gördüğümüz benjamin reis vardı.

-türkçe biliyorrrmussunuzzz
lostmu türk mü türk ne arar la lostta cümlesini zihinlere yerleştiren durumdur.
(bkz: o şimdi survivorda)