bugün

bunu bilen bir zamanlar msnde karı soymaya çalışmıştır veya hala çalışıyordur.
(bkz: kimse kimseyi kandırmasın)
artik ust versiyonlari vardir:

lmao: laughing my ass off (kicimla guluyorum)

rofl: rolling on the floor (gulmekten yerlere yattim)

rotfl: rolling on the floor laughing (gulmekten yerlere yattim)

roflmao: rolling on the floor laughing my ass off (kicimla gulmekten yerlere yattim manasinda. kisaltmasi bile yazilamayacak kadar uzun bence)

pmsl: pissing myself laughing (gulmekten altima isedim)
sanki içinde bir alay varmış gibi düşünmeme sebep olan gülme efekti.
world of warcraft evreninde, yazıldığında karakterin gülmeye başladığı sözcük. undead hatunlarına yasaklanması gerekir.
insanı ayar eden bir gülme şekli. çok yabancıyı fırçalayıp kovduğumu bilirim sırf bu yüzden..
açılımı 'laughing out loud' olan ve delikanlı adamın kullanmayacağı yabancı kökenli smiley.
(bkz: lolercoaster)
iki kolunu havaya kaldırmış insan başına benzer. hatta meksika dalgası da olur bundan. ahanda şöyle;

ıoı ıoı ıoı ıoı lol lol lol lol |o| |o| |o| |o| lol lol lol lol ıoı ıoı ıoı ıoı

hafif uzaktan bakınca yavaşça yükselen ve tekrar inen taraftar kollarını görebilirsiniz. bu arada lol şeklini bir insanmış gibi düşününüz ve pi'yi de 3 alınız.
bazı kör cahillerin ezik anlamında algıladığı sözdür.*
online oyunlarda sen eziksin ben güçlüyüm anlamında kullanılan gülme şeysi.
(bkz: league of legends)
başka veriyonları için;
(bkz: lmao)
(bkz: lmfao)
(bkz: rofl)
görsel
(bkz: lawl) Lol'ün evrim geçirmiş hali, yada ağzda dolandırıp çıkardığımız halide denilebilir
''Lots Of Love'' anlamındaki gülücük kardeşimiz...
(bkz: lor)
bunu yazan gerçekten şuan gülüyormudur diye merak ettiğim bir ifadedir.
gerçekten gülüyosan ahahsahhhühu yazarsın lol ne - tabi bi yabancıyla konuşuyosan başka ammaaa
tekrar edildikçe adamı delirtebilir

fransızcası mdr dir (bkz: mort de rire)
tam karşılığı olmasa da onlar öyle kullanıyor *
özentilik belirtisi.
pek sevimli bulmadığım kısaltma. onun yerine löl kullanıyorum efenim.
sinsi * ve 32 dişini de bize gösteren * 'den ise,zaten günümüzde ingilizceyi kullandığımızı reddedemeyeceğimizden de biraz gaz alarak kullanabileceğimiz alternatif gülme efekti.
(bkz: lol diye gülenin ağzına vurma isteği)
icq da bi arkadaşın yazdığı iletide yarılmama neden olan gülme hede hödösüdür.Orjinal metin;
''My mum still thinks tht LOL means Lots Of Love. She sent me a message saying: Your grandad has just died, LOL. ''
(bkz: yabancı olmadığı halde lol diye gülen malak)
"laugh out loud" un kısaltılmışı, deli gibi, manyak gibi kendinden geçerek gülme hali....