bugün

titanic'e sponsor olan futbol takımı ~~http://www.google.com.tr/...d=0CDEQ9QEwAw&dur=110
o klasik kırmızı formalarını kızların giydiğinde çok çekici hale geldiklerini düşündüğüm futbol kulübü.
8 gollü bir maç sonucunda uefa grubunda lider olmuş ingiliz ekibi.
2 yıldır kalecisiz olarak maçlara çıkan ingiliz devi.
tarihin en büyük futbol klübüdür.

kaynak: kalp
Yoğun bir "futbol romantiği" kitlesi vardır bu takımın taraftarları arasında, bu sene onları bile canlarından bezdiriyorlar.
kabak tadı veren takım.

gerard bile ''norwich deplasmanında puan alırsak iyi'' falan diye açıklama yapıyor. bu takımdan fazla bir şey beklememek lazım. zira bu sezon 2 beraberlik ve 3 mağlubiyetle 2 puanla 18.sıradalar. üstelik eksi 6 averaj...

durum vahim sevgili liverpool sempatizanları...
Nuri Şahin'in takımı .
Sterling , suso , allen , shelvey , borini , coates , widsom , wilson , kelly , flanagan , robinson , coady , samed yeşil , yusuf mersin , sama gibi en büyüğü 22 yaşında olan genç ve kaliteli bir ekibe sahip ingiltere nin mazisi başarılarla dolu futbol takımı. Ve bunların başında 39 yaşındaki genç hoca brendan rodgers. Bu gençler Gerrard , Suarez , nuri , lucas , glen johnson , skrtel ve agger gibi oyuncularla takım ruhunu yakaladığı zaman - ki yavaş yavaş olacak - eski günlerine geri dönecek efsane.
Stadyumunda kapasite artırma kararı almış dünya futbol devi. Kapasite 45 bin den 60 bine yükselecek ve stadyum çevresi yeniden düzenlenecek. Böylece hem anfield gibi 120 yıllık tarihini terk etmeyecek , hem de yaşlı anfield ı modern bir görünüme kavuşturacak.
aynı, zamanında nottingham forest'ın yaşadıklarını yaşayan, küçülerek sıradanlaşmaya yolunda emin adımlarla ilerleyen kulüp.
ne kadar eski havasından çok uzak da olsa efsane kulüp. benim için ingiliz futbolu liverpool'dur, anfield'dır.
fowlerlardan, dalglishlerden, gerrardlardan tee nerelere gelen nam-ı diğer the reds. bu takımın bu halde olmasının nedeni, yıllarca crouch, kuyt vb. gibi vasat futbolculara bel bağlamasıdır. hele ki son 2-3 yılda yapılan transferler tam bir fiyasko. suarez dışında yıldız yok tabi efsane gerrardı saymıyorum.
görsel
8 tane atmasına rağmen sempati duyduğum futbol takımıdır.
parasıyla rezil olan takım, takımım. kulüp satıldığında şöyle zenginiz, böyle zenginiz. Bi suarez bombası patladı (torres satıldığında elimin ayağımın titrediğini bilirim) o kadar. Yok abicim, böyle büyük mazisi olan, ekonomik olarak çok da sıkıntısı olmayan kulüp böyle bi konumda olamaz ya, olmamalı. Downing ne, joe cole ne, henderson ne, charlie adam ne, joe allen ne, andy carroll ne, brendan rodgers ne. Eşşşşek yüküyle parayı böyle ortalama adamlara, hocalara veriyoruz ya. Getiremiyo musun dünya çapında hoca, dünya çapında oyuncu? Andy carroll'a 40, downing'e 20, henderson'a 20, charlie adam'a 20 milyon pound verecek kadar cömert bi takımdan ben daha ne oyuncular beklerim, ne yıldızlar beklerim be. Bu benim hakkım hatta o kadar söyleyim. Gül gibi takımın anasını siktiniz amk anasını.
eski günlerini özleten kulüp.

insan özlüyor liverpool' un avrupa' da en az yarı final oynadığı zamanları.

(bkz: üşüyoruz reis)
Liverpool'lu olmak başkadır başka .Adamlar ölene kadar takımını tutuyo bizde olunca bi kere kaybedince bırakıyorlar .
Uefa kupası 3.Turunda zenith ile eşleşmiş ingiliz futbol devi. ilk maç rusya da , ikinci maç anfield da oynanacak. Taraftarının beklentilerini bu sene karşılayamayan iki takımdan gülen tarafın liverpool fc olması dileğiyle...
hayatımda gördüğüm en kötü transfer politikasına sahip takım. son bombaları ise daniel sturridge'i 12 m pound vererek transfer etmeleri oldu. sturridge'i liverpool'a satan chelsea ise, premier lig'in yükselen yıldızı demba ba'yı kadrosuna katacak gibi duruyor. hem de daha düşük bir meblağa.

sonra bu kulüp neden eski günlerine dönemiyor vay efendim turizm neden patlamıyor. lan bi gidin.
(bkz: O eski halimdem eser yok şimdi)
galatasaray ın son hazırlık karşılaşmasında 3-0 koyduğu takım. adam değillerdir. gene gelse gene koyar cimbom. *
Bendeki yeri her zaman farklı olacak ingiliz futbol takımı. 2.Takımım sayılır.
(bkz: you ll never walk alone)
google translate'te diğer dillerden beşiktaş ve fenerbançe'nin adını çevirdiğinizde karşımıza çıkan takım. hadi bizi anladım google'ın ibneliği de fener ne alaka amk.
ama 2004'le 2006 arasında çok sıkı takipçileriydim. özellikle 2005'te gruplardan itibaren tüm ŞL maçlarını büyük heyecanla izledim. ucu da kupaya uzandı ama ibneleri yenince, bize fena hırs yaptılar. sonrası malum.