bugün

kaloriferden akan suyu alıp hocanın oturacağı yere dökmüştük.
tarih dersinde atatürk portresinin arkasına telefon saklayıp derste o telefonu çaldırıp çaldırıp hocayı delirtip paranoya yapmamızdı.
küçük bir rehberlik odasına hocanın benim ve arkadaşımı beraber çagırmasından sonra arkadaşın sessizce osurup muhtemelen ceset yemişti pezevenk odanın yarım saat kokması ve suçun psikolojik anlamda bana kalması ile sonuçlandı sebebi ise diğer arkadaşımın beyaz tenli baby face surat ve karizmatik olmasından dolayı hocanın o osurugun ondan çıkacagını düşünmemesi ve kokuyu aldıktan sonra çocuklar sanki oda biraz havasız oldu diyip pencereyi açmasıyla sonuçlandı.
Öğretmenler odasına torpil atmak.
bi kız arkadaşla su şişesine absolut doldurup derste tokuşturarak içmek.
ben akıllı uslu çocuktum. daha doğrusu farklı şekillerde eğlenirdim ama arkadaşlarımdan bahsedersek öğretmen masasının altına girip tarih hocası tam otururken sandalyeyi ittirmek, matematik hocasının kolasına bi boklar atmak tam hatırlayamadım şimdi, müdür sınıfa girip arama yapacakken camdan dışarı atlamak ( normal derslerde de canları sıkıldıkça atlıyorlardı ), bir de bir kız müdür yardımcısını evire çevire dövmüştü. kız okula devam etti, adamın tayini çıktı.

lisedeyken böyle çılgın hallerimiz vardı işte. silahlı kavgaları, hamile bırakma olaylarını falan saymadım sayın.
Pek fazla hatırlanacak bir anımın olmadığı yıllardır.
yaşadığım getto semtte, getto bir lisede kızların soyunma odasında kollarını kesmiş keçiörenli bir kızı becermek. .(

soru ; yokluk nedir ?
9.sınıf kimya dersinde tam 4 kez kağıt değiştirerek kopya vermek.
Matematik hocasina kafa atmak.
Lise son muyduk neydik, okuldan dört feminist erkekler tuvaletinin pisuvarına sıçtık. Sonra biz ceza yedik tabi. Yazılı savunma kısmına dövüş horozu çizdim.
hiç çalışmadan 90 almak.
hiç çalışmadan girdiğim edebiyat sınavında sınav bitiminde kağıdımı sakladım. Sonra eve götürüp bir güzel doldurdum. Ertesi gün sınava girecek olan bir alt devreye verdim. Onlar da sağolsun araya sıkıştırmışlar. Tabi benden sonra en yüksek not 70 olunca hoca baya kıllandı.
Sınıf artık büyük baş hayvan pazarına dönmüştü. Koca koca liseliler daha ortaokuldan yeni çıkmış ergenleri birinin kamçılamasi gerekmektedir. Bu işi ben deniz çıkarak 20 tanesini dilekçe ile Müdüriyete bildirdim sonra hepsi müdür odasına sauna da yarım saat kaldılar.
Derse geç girmek.
Ah çılgın ben.
kimya dersinde hocanın gözü önünde arka dörtlü olarak batak oynamak. hoca bişey dememişti.
sınıf balkonunda kantinde tuvalette koridorda ve bahçede sigara içmek. sınıf geçtikçe level atlar gibi zorlaşıyor işler.
--spoiler--
ohoo o da bişey mi biz orospu cocuguyduk.
--spoiler--
Son sınıfta edebiyatçının gözetmenliğinde uzay geometri sınavında kağıtları değiştirmiştik. Farklı iki grup yapmıştı hoca. Ve gözucuyla baktım diğer grubun sorularını biliyorum. Hemen değiş tokuş yaptık tabi. Bir de baktık ki ikimizde aynı notu almışız. Allah razı olsun tabi. Matematiği 5 olan ben az daha uzay geometri dersini 1 getiriyordum nerdeyse.
dersi dinlemek.
-Okuldan kaçarken pencereden attığım çantanın nöbetçi hocanın üstüne düşmesi.

-müdürün odasına gizlice girip babamı arayıp telefonu aramada yakalattim çıkışta gel demem.

-hocanın sandalyesine tek tek iğne batırıp hocayı delik deşik etmek.
iki cam vardı birbirine dik biri koridordaydı ve diğerinden sınıfı çok rahat görebiliyordun daha lisenin ilk senesiydi camın dibinde arkadaşım oturuyodu derste manyak ruhastası bir edebiyatcının ben biraz taşak yapayım dedim ahh diye inlemeye başladım sınıftaki herkes bana bakıyodu ben yanımda gülen arkadaşların verdiği coşkuyla kendimi kaybetmiş inliyorum sonra kaçtık tabi tipiniiktiğim bi öğrenci geldi dedi işte hoca çağırıyor kalleş sınıf adımı vermiş gidince hoca kızdı işte rezil etti numaramı aldı velini çağırıyosun dedi bende tamam dedim çağırmadım hiç bir bok olmadı Amk.
edit:evet başıma gelen en atraksiyonlu olay bu asosyal bi salaktım amk ben napıyım.
lise ikinci sınıfta, müdürün odasında tuttuğu fotokopi makinasından fen sınavı sorularını çoğaltıp, çıkışta lise son sınıflara satmak. yakalandık mı? :-)
gece 11-12 gibi banyo yaptıktan sonra arkadaşın odasına girip muhabbet yaparken arkadaşın hadi şu şehre gidelim demesinden dolayi izin dahi almamış biz iki kat parmaklikli olduğu için 3. kattan 1 kata çarşaf şarkıtip geriye kalan 4 metreden atlayarak gece 3 e bilet alıp kalacak yerimizin dahi olmadığı o yerse doğaçlama ikimizinde memleketi rahat 500 km oraya akraba falan yok iki gün geçirip sonra gelince yoklama listesini çalıp artıları basmisizdir varmi daha iddialisi.
O etekle basamakları iki iki çıkmak falan. (bkz: seni çılgın seni)
bizim beden eğitimi dersimiz cuma günleri ilk iki dersti ve bu sırada çöpçüler gelip okulun çöpünü alırlardı. Biz gel zaman git zaman bu çöpçülerle kanki olduk ve çöpçü arabasının arkasında çöpçünün yanında dinelip okuldan kaçtık.