bugün

ana ayran doldurur. asker dolu der buna rağmen ana doldurmaya devam eder böylece ülkemizin coğrafi adı anadolu olur. iyi kurgu aq bir de rengin kedi vardı.. tabi bunları bebeler bilmez.
edebiyat öğretmenimiz
böyle kibar adam görmedim.
Evet yakışıklıydı.
Halen dersimize giriyor :D
ve tabiki şinasi.
Sosyalist hoca ve enteresan şekilde akılda kalıcı dersler. işi biliyordu ibine. Onun sayesinde lys edebiyatta hiç çalışmadan 40 net yaptım.
Allah onun belasını versin.
Güzel siir okuduğunu sanan edebiyat öğretmeni.
Felatun beyle rakim efendi.
Halikarnas balikcisi.
tanzimat fermanı.

başka bir şey yok.
Beş hececiler
Yedi meşaleciler
ikinci yeniciler.
Beşir fuadın intihar esnasında hissedilenler araştırmasını yaparken intihar etmesidir.
hüseyin nihal atsız- geri gelen mektup adam bunu bir okudu o günden beri unutamıyorum.
Ahmet Hamdi Tanpınar çok güzel reçeller yaparmış ve tarifini de kimseye vermezmiş. Mahalle kadın ağzını müthiş gerçekçi yaptığı için çat diye gay etiketi de yapıştırmışlar adama.Bizim hoca o kadar yan komşusuymuş gibi anlatırdı ki hep inanmak isterdim. Keşke ygs'de edebiyat dedikodu kısmı da olsa.
Hiçbir şey. Sanırım çok uzun zaman olmuş ben liseden mezun olalı.
failatun failatun failatun failun.
Beydaba. Şimdi aklıma gelince dem ba ba diyorum.
Hocayla sınava hazırlık olsun diye özel çalışma yapıyorduk.
Bir arkadaş ayakta kaldı. hoca da "otur şuraya kızım. ayakta çalışma mı yapılır?" dedi.

Bir ibnetor da döndü: "hocam o ayakta seviyor. Di mi kız?" Dedi.

Çok güldük amk. Kızdık sonra ama önce çok güldük.
Ne karıydın be Fahriye aplaa.
Ne karıydın be Fahriye apla.
Edebiyat hocamızdan öğrendiğim şiirin sadece kelimelerle yazılmadığıdır. Belki de öğrendiğim en önemli ve anlamlı şey buydu.
Hocamız öyle cümleler kurardı ki 4 5 satır sürerdi. Ve cümlenin sonunun başıyla alakası olmazdı. Afilli olsun diye saçma sapan kelimeler bulurdu. Peltek tatlı bir adamdı ama hafif salaktı.
sürç-ü lisan ettiysek affola.
Mef ulü mefaulü. Mefalünü.
Nazım Hikmet'in aşk hayatı.
Adam hayatında gördüğü bütün kadınlara aşık olmuş teyze kızına dayı kızına Rusya'da yaşarken bi Türk manitasına(Rusya'da yaşayıp Türk'e aşık olmak nedir)ayran gönüllüymüş hoca öyle anlattı..
failattün
feülü
meftülü
müftülün

edit: yine bir gelişme yok o zamanda söyleyemezdim zaten.
Edebiyat dersini sikiyim adam asik olup kariya siir yaziyo biz oturmus uyak duzenine bakiyoz derdinizi sikiyim adam iclenmis bisey yazmis aq.
cahit sıtkı tarancı ve aruz.