bugün

görsel
görsel
şımarık bir ergen çocuğunun hayvanlarla birlikte okyanusa açılıp triplere girdiği komedi filmi.
meraklıları için an itibariyle beyaz tv'de yayınlanıyor.
Bu film mi tüm ödülleri toplamış?
Kusucam arkdşlr bu ne?

Tüm film Gerzek pi ve nuh'un gemisinden hallice hayvanlarla dolu küçük bir teknede geçiyor.
Çok ibret aldım ve kendime dersler çıkarıp paylar biçtim sormayın gitsin.
Diyarbakır'da da hep gemi yolculuğu yaparım zaten. iyi oldu güzel aydınlandım filmle. Eyv pi.

Zaman kaybı arkadaşlar. Gemi kazası geçirmeniz binde bir. Nuhculuk oynamanız trilyonda bir. Haydi yallah.
sırf hikayesiyle izleyeni sorgulamaya teşvik ettiği için bile övgüyü hak eden bir film. elbette görselliği ve verdiği bazı mesajlar da yabana atılamaz. hakkında yapılan olumsuz yorumlara aldanmadan şans verilmesi gereken filmlerden biri...
kışın bu filmi gece izlemeye kalkıştım. fırtına sahnesini izlerken gerildim nedense.
ayrıca filmin başrol oyuncusu bazılarına sıradan bir tip olarak gelse de çağatay akman denen at hırsızı kılıklı apaçiye göre yakışıklı sayılır.
(bkz: suraj sharma)
sübhanallah.
Efsane.. izlemeden önce hiç araştırmadım, sadece bir kaplanla çocuktan haberim vardı, bitince araştırdım, neler neler anlatmış bana 2 saatte de haberim yokmuş, şimdi tek tek sahneleri düşündükçe anlayabiliyorum, anladıkça bi ürperti geliyor, helal olsun ne diyim,mutlaka izleyin ve sonra bir saatinizi sembolleri çözmeye ayırın.
halamla izlemek gibi bir salaklık yaptığım film.

"ya film güzeldi de tekneye bindikten sonra saçmaladı biraz"

o günden beri konuşmuyorum halamla.
insana hayatı nefsi ve yaşama içgüdüsünü sorgulatan baş yapıtlardan bir tanesi. Filmi izlerken filmin görsel şölenine dalıp asıl mesajı kaçırmamakta fayda var yoksa ne izledim lan ben olabilirsiniz.

(bkz: Lotus çiçeği)
kitabını ingilizce asılından okuduğum kitaplardan sadece biri. filmini çok sonra izledim. kitabı daha zevkli ama
Görsel anlamda zirve tabir edilecek bir film. masalsı bir yönü olan konusu da öyle ama vermek istediği mesajı verememiş, bunda diyalogların yetersiz kaldığını düşünüyorum. Belki sonu daha iyi hazırlansaymış defalarca izlenecek bir film olacakmış ama film bittiğinde oturduğunuz yerde devam etsin de tam bir sonuca varalım diye bekliyorsunuz.