bugün

Görsel anlamda zirve tabir edilecek bir film. masalsı bir yönü olan konusu da öyle ama vermek istediği mesajı verememiş, bunda diyalogların yetersiz kaldığını düşünüyorum. Belki sonu daha iyi hazırlansaymış defalarca izlenecek bir film olacakmış ama film bittiğinde oturduğunuz yerde devam etsin de tam bir sonuca varalım diye bekliyorsunuz.
kitabını ingilizce asılından okuduğum kitaplardan sadece biri. filmini çok sonra izledim. kitabı daha zevkli ama
insana hayatı nefsi ve yaşama içgüdüsünü sorgulatan baş yapıtlardan bir tanesi. Filmi izlerken filmin görsel şölenine dalıp asıl mesajı kaçırmamakta fayda var yoksa ne izledim lan ben olabilirsiniz.

(bkz: Lotus çiçeği)
halamla izlemek gibi bir salaklık yaptığım film.

"ya film güzeldi de tekneye bindikten sonra saçmaladı biraz"

o günden beri konuşmuyorum halamla.
Efsane.. izlemeden önce hiç araştırmadım, sadece bir kaplanla çocuktan haberim vardı, bitince araştırdım, neler neler anlatmış bana 2 saatte de haberim yokmuş, şimdi tek tek sahneleri düşündükçe anlayabiliyorum, anladıkça bi ürperti geliyor, helal olsun ne diyim,mutlaka izleyin ve sonra bir saatinizi sembolleri çözmeye ayırın.
sübhanallah.
kışın bu filmi gece izlemeye kalkıştım. fırtına sahnesini izlerken gerildim nedense.
ayrıca filmin başrol oyuncusu bazılarına sıradan bir tip olarak gelse de çağatay akman denen at hırsızı kılıklı apaçiye göre yakışıklı sayılır.
(bkz: suraj sharma)
sırf hikayesiyle izleyeni sorgulamaya teşvik ettiği için bile övgüyü hak eden bir film. elbette görselliği ve verdiği bazı mesajlar da yabana atılamaz. hakkında yapılan olumsuz yorumlara aldanmadan şans verilmesi gereken filmlerden biri...
Bu film mi tüm ödülleri toplamış?
Kusucam arkdşlr bu ne?

Tüm film Gerzek pi ve nuh'un gemisinden hallice hayvanlarla dolu küçük bir teknede geçiyor.
Çok ibret aldım ve kendime dersler çıkarıp paylar biçtim sormayın gitsin.
Diyarbakır'da da hep gemi yolculuğu yaparım zaten. iyi oldu güzel aydınlandım filmle. Eyv pi.

Zaman kaybı arkadaşlar. Gemi kazası geçirmeniz binde bir. Nuhculuk oynamanız trilyonda bir. Haydi yallah.
meraklıları için an itibariyle beyaz tv'de yayınlanıyor.
şımarık bir ergen çocuğunun hayvanlarla birlikte okyanusa açılıp triplere girdiği komedi filmi.
görsel
görsel
1. avatar
2. Life of pi
boş beleş balon filmler .
hayatımda izlediğim en anlamlı ve beni gerçekten ruhen doyuran 3 filmden bir tanesidir.
kaliteli ve güzel bir film.
amma velakin şahsen etkilenmedim.
Ciddi ciddi hayatı anlatan bi film.
Etkilendiğim sayılı filmlerden.
izlediğim en güzel filmlerdendir. Fırsatı olan izlemeli
bu alanda bir rekora sahip mi bilmiyorum ama bir film için bu kadar çok insandan oluşan başka bir ekip olmayabilir. çoğu da çin ve hindistan'dan üstelik...

http://www.imdb.com/title...lcredits?ref_=tt_ov_st_sm

ebenin...
(bkz: cgi)
bu akşam yine fox'da yayınlanan sinema filmi. müziği, kurgusu, hikayesiyle etkileyici bir film. ancak kamera arkası çok daha farklı yani siz o çocuğu gerçekte bir kaplanla büyük bir okyanusun ortasında mı sanıyorsunuz bilmiyorum ama kamera arkasını şu linkten görebilirsiniz.

http://www.izlesene.com/v...inemaskop-kanal35/6912835

mükemmel bir film olmuş.
(bkz: eh işte)
Derin anlamlar ihtiva eden film.
inançlar , seçimler , başımıza gelen her şeyin bi sebebi olduğu gerçeği , hayatımıza yön veren anlar ve en önemlisi nasıl durumlarda kalırsan kal asla umudunu kaybetme ve inanmaktan vazgeçme : hepsi dahil hatta fazlasını bulacağınız filmdir .

metaforik unsurlarıyla da düşündüren ve de bazılarının görüşünün aksine kesinlikle sıkıcı gelmeyen muazzam görselliktedir . klasikler arasında yerini alacaktır .
mükemmel bir film, seyrettiğim en güzel yabancı filmlerden biri. özellikle denizde filika üzerindeki kaplan sırtlan savaşı zebra ve orangutanın sırtlan tarafından saldırıya uğraması pinin kaplanla olan mücadelesi, richard parker'in mirket adasında mirketleri yemesi vs vs özetle harika bir filmdi. ancak son sahnesinde daha güzel bir final olabilirdi.