bugün

lgbt'ye interseksin eklenmiş hali.
Türkiye'de hoş karşılanmayan ama kabullenilmesi gerekilen, heteroseksüellerden hiç bir farkı olmayan topluluğa verilen isim.
lgbt ye ibnenin eklendiği kısaltma.
yıllardır unutulan interseks kavramının eklenmesi ile doğan kısaltma.
tunceli de gay lezbiyen eylemi yapmak konusunda uzman olan kişilerdir. rabbim ıslah etsin inşallah.
(bkz: interseks)
açılımının, lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks olarak bilindiği en son istanbul chp milletvekili sayın mahmut tanal'ın meclise 22 maddelik bir yasa tyasarısı hazırlayıp sunmasıyla gündeme gelen hareketli ve canlı topluluktur.

(bkz: chp nin lgbti hakları için yasa teklifi vermesi)
cnn turk ekranlarinda an itibari ile bogazici universitesinden bir hatun lgbti aktivisti olarak konusmaktadir ama konu siyaset cok baglantili bulamadim 15 dakika oldu izleyeli.
(bkz: lezbiyen götveren Boynuzlu travesti ibine)
Dikatlice bakın şip şak. sözlükteki cahillere laf anlattığımız başlıklar arasındadır. Hayır neden sorumlu hissediyorsak, çünkü lgbti nin içindeki intersex kadar bu cahilinde savunulması gerektiğinden. neyse uzatmadan, okumuyor sonra pezevenkler.

intersex: sadece bu uluslararası tıbbi tanımlamanın bile içeriği binlerce sayfalık yazı barındırır ki sizi sikseler okumazsınız öyle şeyleri. o yüzden sikmeden basitçe;

ünite 1- :

intersex (interseks diye okunur) bireyler: insan ve hayvanların çeşitli cinsiyet karakteristiklere sahip olması durumu ki ne gadın ne de erkek olarak tanımlanamamaktadırlar. Bunlar çift cinsel organlıktan, cinsel organ farklılıkları ve, kromozom çeşitliliklerinden oluşur. Bu şekilde dunya ya gelen ve hem penisi hem vajinası olan, veya çeşitli kadın kromozomlarına sahipken erkek görünümünde olan ve/veya buna benzer daha çeşitli farklılıklara sahip bireylerdir. Biliyorum uzadı ve siz zaten dikkatlice bakın şipşak tan sonrasını okumadınız.

Dikkatlice bakın şipşak a kadar okuyanlar:
Eksiyi basınız ve içerisinde cinsiyetçilik, faşizm ve cahilliğinizi gösteren yorumlar giriniz.

Sözlükteki cahillere laf anlattığımız başlıklar arasındadır a kadar okuyanlar:
Eksiyi basınız ve küfür ediniz.

ilk paragrafa kadar gelebilenler:
eksi ve küfür

ikinci paragrafa gelebilmiş babayiğitler:
Hoşgeldiniz tebrikler hayatınızın en büyük başarısına hoşgeldiniz.
eksiyi basınız, küfürlü yorum, özelden küfür içeren mesajlar.

üçüncü paragrafı bitirebilmiş kültürlü cahiller:
evet uzun bir yoldan geldiniz. biliyorum kafanız karışık, aklınızda cinsel organlar, kromozomlar gadın erkek kavramları uçuşuyor. sakin olun ve derin bir nefes alın. şimdi sadece cahil ve penis (siz sik diye biliyorsunuz) e sahip olduğunuz için, çevrenizdeki büyük bir çoğunluk tarafından (yani benim gibi yaklaşık 74 milyon kişi daha düşünün) her gün bu entry e benzer ithamlar, aşağılamalar, horgörmeler, tahrik etmelere maruz kaldığınızı ve bu sebepten bakkala ekmek almaya dahi adımınızı atmaya korktuğunuzu tasavvur edin. Edebilmenize sevindim. (edemediğinizi biliyoruz da işte öyle davranıyoruz çünkü siz cahil ve penis (yani sik) sahibisiniz.

Tebrikler uzun ve meşakatli bir yolun sonunda mezuniyetinize ulaşabildiniz. evet biliyorum gadın gadına oral sex evet, götten vurduran erkekler evet evet biliyorum, sakin olun. bu sizin yeni yaşamınızdaki ilk gününüz ve sadece senede bir gün cahilliğiniz ve sikinizle övüne bilirsiniz.

Not: Bu metin boyunca hiç bir cahil zarar görmemiştir.
Bu milletin sevgili cahillerinden yaptığımız ironiyi (bkz: ironi) anlayışla karşıladıkları için teşekkür ederiz.
sonundaki i nedense kimse tarafından iplenmemektedir.
halbuki tüm sırrı oradadır.
Bence en büyük saygısızlığı onlar yapıyorlar. Kısaltma isimlerinde dahi kuruluş veya derneklerinde hiç bir şekilde heteroseksüellikle alakalı birim yok. O da bir cinsel tercih sonuçta. Ben hiç bunların arasında ben heteroseksüelim diyen görmedim duymadım ve heteroseksüelliği de arasına katan bir kuruluş dernek görmedim. Eğer doğru şekilde bir hak talep etmek veya toplumda bir yer edinmek istiyorsan bunu kendini o toplumdan ayrı tutarak, soyutlayarak yapamazsın ve her zaman göze batar dikkat çeker yanlış anlaşılırsın.

Neyse sen oraya bi h ekle de dışlama artık heteroseksüelleri.
Karşıyım. Sokakta çevirilip köşede sikilmek istemiyorum.
aslında uzatılacak olursa lgbttqia oluyor... fazla uzatmadan lgbt tercih ediliyor. lgbti de olabiliyor nadiren.
gezegenimizin nüfusunu kontrol altına almak ve doğayla barışık bir noktaya çekmek için geliştirilmiş başarılı algı operasyonlarından biri lgbti markasıdır.
First world problem haline getirilmeye çalışılan mevzu. Yeter kaç haftadır her yerde. Birde bu haftada lgbti haftası ilan edilmiş artık iyice patlayacağım.

Farkındalık yaratmaya çalışılmasını anlıyorum, ama farkındalık değil bildiğiniz göze sokuyorsunuz iyice. Dünyadaki en büyük derdiniz cidden bu mu? Başka bir lgbti bireyle aşk yaşayamamak ya da birlikte olamamak sizin için bu kadar mühim mi? Dünyada kimse aylardır seks yapmadığı için ya da sevgilisiyle beraber yaşayamadığı için ölmüyor, istediği kıyafetleri giyip dolanamadığı için de ölmüyor. Ya da bunun olması neyi değiştirecek bu kadar? Hayatın anlamını mı çözeceğiz? Birisi ölümlerin çaresini buldu da hemcinsi ile ilişkiye giremediği için mi çözümü söylemiyor?

Demek istediğim şu, farkındalık yaratın ama bokunu çıkarmayın. Dünya kimsenin seks arzuları etrafında dolanmıyor.
açılımı lezbiyen gey biseksüel transseksüel interseksüel dir.
ayrıca...

görsel
en son lgbt değil miydi bu? i eklemişler. her geçen gün bir harf daha ekleyecekler anlaşılan.
Bir de zorluk yaşamasalar ne olurdu kim bilir.
açılımı tam olarak "lezbiyen gay biseksüel transeksüel interseks" olan kavramdır.
Pis salyalarınızı ve fikirlerinizi çocuklardan uzak tutun, kiminle sevişiyorsanız sevişin umurumuzda değilsiniz ama o sapkın düşünceler ile çocukları zehirlemeye çalışmayın pislik herifler. 23 nisanda yapılacak bir şey mi karaktersiz herifler ?
Dincilerden daha iyi sapık yoktur, pedofili de yoktur.
Götverenliğin yüksek bir meziyet, onur ve gurur vesilesi olduğunu savunan ibine hareketi.

Her azgın azınlık gibi bunların da tek sermayesi arsızlıklarıdır.

Yoksa, vurduruyor musun, kestiriyor musun, öyle mi hissediyorsun, neyse ne...

bana ne!

Ama bu sikkolar bunun değil, arsızlık ve hayasızlığın, her türlü azgınlığın normalleşmesi için yırtınıyorlar.
https://twitter.com/duygu...tatus/1382981210415235072

şunun aynısını hetero bir erkek yapsa bide üstüne gelip böyle tweet atsa ülkenin 1 haftalık gündemi o erkeği tutuklatmak, ceza aldırmak, erkeklere sövmek falan olur kaldı ki hetero erkeklerin tek bir mesajı bile taciz boyutuna taşınabiliyor bunlar böyle yapa yapa soğutuyor kendilerinden hepsi de birbirini haklı görüyor ondan sonra millet niye önyargılı bu bireylere diye yine toplumu suçluyorlar. ha tabii profilinde dolu şu hakkı bu hakkı, şu sözleşmesi bu sözleşmesi... hiç şaşmıyor abi tipler ben ne yapayım.