bugün

Lg g2 ile kendinden söz ettiren lg'in bir ara çıkacak telefonudur.
Bi ulefone degildir.
Eğer 4 gb ram'i olacaksa uçacak olan telefondur.
bir lg g2 olamayacaktir.
21 şubatta tanıtımı yapılacak söylentileri dönen telefon.
G4 ün borcunu bitiremeden ortaya atılmış yeni olta.

Bir sabır amk bu ne acele.
elci gebeş diye okunur.
Lg g3'te bile 3000 mah batarya varken bunda 2800 olması anlasilamayandir.
g2'den sonra mükemmel bir tasarım yakalamışken, g5 (her ne kadar güzellik göreceli olsa bile) felaket bir tasarımla geliyor. arka tarafta bulunan ses tuşları tekrar yan tarafa geçmiş, kamera kısmı ne kadar fonksiyonel olsa da pek hoş olmayan bir şekilde gözüküyor. ne bileyim yani en azından parmak izi sensörünü apple gibi açma kapama tuşu yaparak aynı tasarımı devam ettirebilirlerdi diye düşünmedim değil.
metal kapağa geçilmesi soğutma yönünden avantaj sağlayabilir ancak ben g4'te bulunan deri kapağı daha cazip buluyordum ne yalan söyleyeyim. batarya konusunda da, işlemci-ekran gibi özellikleri göz önünde bulundurursak sıkıntı olacağı kesin gibi. işletmeler kesinlikle her masaya priz çekmeli, yoksa müşteriler için sağda solda boş priz arayacak birde.
ee, nesi güzel bu telefonun derseniz; felaket ama fonksiyonel bir tasarım sahibi olmuş kendisi. magic slot gibi bir teknoloji ile alt kısımdan batarya vs çıkabiliyor, bunun yerine kamera veya ses amaçlı aksesuarlar takılabiliyormuş. ilerleyen zamanlarda aksesuarlar artacakmış. bence güzel sonuçlar çıkarabilir bu noktada.
benim aklıma lg v10 geldi ilk noktada ve v10 un bu tasarımla gelmesi öne sürülmüş olabilir diye düşündüm. ancak v10 yeni bir cihaz olacağı için tasarım yüzünden bir felaketle karşılaşmak yerine g serisi gibi f/p bir seriyle yenilik getirmeyi düşünmüş olabilirler. yani iki sene önce reddot tasarım ödülünü kazanmış g3 varken böyle bir tasarımla g5 çıkarmak ilginç bir fikir olmuş. almayı düşünenlere şimdiden hayırlı olsun.

görsel

görsel

görsel
Bugün tanıtılmış olan telefondur. Gerçekten vasat bir tasarımı var. içindeki android ara yüzü bile gerçekten çok kötü. Anlaşılan lg bu işi bozmuş. Para vermeye değmeyecek telefondur.
fiyatı merak edilen telefondur.
şarjör değiştirir gibi batarya değiştirebileceğiniz telefon.2.700 tele den ülkeye giriş yapacakmış öyle diyolla.
600 dolar gibi bir fiyattan satışa sunulacağı söyleniyor. bu ne lan zik gibi tasarım amk. meizu yada xiaomi alınır daha karizma.
Bir iPhone değil bunu bilir bunu söylerim.
bir iphone değil diyen fanboylar yavaştan ortaya çıkmaya başladılar.

siz gidin 1800 mah pili olan cihazlara hala 3000 lira para ödeyin.

ha pülüs dersin o zaman olur.
iphone gibi gerizekalı magneti tuğlalarla karşılaştırılmaması gereken muhteşem telefon. eğer nexus alamıyorsanız lg g5 alın. kişisel görüş değil, saf mantık ve matematik.
satmayacak telefondur. isterse snapdragon 888 koysunlar bu tasarımla göz ucuyla bile bakmam.
lg, g2 ile sağlam bir çıkış yaptı. özellikle tuş takımının arkada olması, benim için en güzel olaylardan biri idi.
lakin g5'de tüm bu olayı bozmaları beni rahatsız etti. gerçi bunu efsanevi bi tasarım ile yani modüler, tak çıkar olayı ile epey bi kapamışlar. bence telefon dünyası için müthiş bi devrim.
lakin böylesi bi telefona 2800 mah batarya koymakla resmen intihar etmişler.
eğer batarya 3000 ve üzeri olsaydı büyük ihtimal alırdım. gerçi tasarımı yani görsel görünümü pek içaçıcı değil ama devrimsel tak-çıkar tasarımı ile ilgi çekici bi telefon.

şuan g2 kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. eğer bu 2800 mah batarya olayı, cazip bi şekilde artmazsa yani modüler 4000 batarya tak kardeşim gibi, alacağımı sanmıyorum. ama ileride g4'e geçebilirim.
artık g6'yı bekleyeceğiz.

not: apple asla almam. gerçek fiyatının yüzde 30-40'ı kadar fazla bi fiyat politikası ise insanı siken telefon benden uzak dursun.
samsung desen ayağa düştü artık. edge serisi hariç, diğerleri tatmin edici değil. bi sony var. onlarda telefon üretimini sonlardıracaz deyip duruyor. alıp elinde patlaması tehlikesi var. yani şuan bi lg kalıyor akıllı bi yatırım olarak.

gerçi meizu ve xiaomi'yi de es geçmemek lazım.
gerçi
Almayın 6 çıkacak.
felaket felaket bir telefon, 2800 mah pil, muhtemelen dalga geçiyorlar. xiaomi redmi note 3'ümde bile 4000 mah batarya var amk. yazılımı desen sikko zaten. kapitalist düzenin kapitalist telefonu işte. hala g2 kullananlar varsa devam etsinler. ne g3, ne g4, ne g5 hepsi sikim gibi. kusura bakma lg sıçtın. meizu, xiaomi falan geçti seni. böyle firmalara artık para kaptırmayın gençler çin malı diye ayırt etmeyin. xiaomi, meizu, le tv gibi markaları araştırın emin olun çok seveceksiniz.
fiyatını, bataryasını filan siktir edin de ismi yine el-ci ci-beş diye okunacak telefon.
şarjör değiştirme hissi veren bataryaya sahip telefon.
görsel
görsel
Şuan g2 kullanıyorum. Ve bana göre g3, g4 modelleri çok başarısızdı. G5 ise direk çöp.

-metal-alüminyum karışımı sikik bir kapak
-2800 mah batarya
-dışarı çıkık kamere lensi
-ses tuşlarının yanda olması (g2 den beri g serisinin olayı bu zaten amk)
-Fiyat
dış görünüş olarak diğer lg lerden farklı olan telefom.
20 nisan'da türkiye'de satışı başlayacak telefon.