bugün

bi yokluğunda adlı şarkısını sevdiğim başarılı müzik grubu.

fakat anlayamadığım bir şey var. abi bu adamların şarkıları her ne kadar da güzel ve duygusal olsa da insanın gözlerini yaşartamıyor veya insanı derin duygulara sürükleyemiyor mesela bir yeni türkü gibi.
13 ağustos antalya jolly joker konserinde ilk kez dinleme fırsatı bulduğum müzik grubudur.

yöneltilen eleştirilerin kimisine katılmakla beraber çoğunu da yersiz bulmaktayım. her şeyden önce adamlar zaten müzisyen değil ve leyla ile mecnun'un o absürd mantalitesi ile bir şeyler yapıyorlar. yani aslında inceden popüler kültürle de dalga geçen bir havaları var. tamam oraya müzik dinlemeye gidiyoruz eyvallah ama karşınızda bir freddie mercury, pink floyd falan bekliyorsanız zaten baştan gitmek hata. bence müzikler hoş ve samimi. fakat toplumumuzda yeni ve güzel olmaya aday her şeyin içine ettiğimizden sanırım bu güzel adamları da en sonunda bu işten bezdireceğiz. konserde ''ismail abi'' ''mecnun'' diye bağırmak nedir onu anlayabilmiş değilim. hayır, ben bu kadar hastasıyım dizinin ama gerçek hayatla oyunculuğu hala ayırt edemeyen milyonlarca insanımız var ona yanıyorum. sırf gitmiş olmak için konsere giden ergenler yüzünden adamlar da sahnede neye uğradıklarını şaşırdılar. ''ay ben de gittim o akşam harikaydılar'' demek için gelmiş bazı insanlar konsere, 1 tane şarkısını belki biliyor o kadar, ne topluluk iyi birer seyirci ne de grup tam bir müzik grubu olmayınca arada saçma sapan durumlar cereyan etti.

gerek yeniden yorumladıkları, gerek kendi yaptıkları şarkılar öyle efsane şeyler olmasa da orada bir sanat icra ediliyor ve gayet hoş tınılara da sahipler. zaten öyle türkiye'nin en iyi grubu olma gibi bir istekleri olduğunu da sanmıyorum. bunu biraz ah muhsin ünlü okuyanlar zaten bileceklerdir, çünkü ''insan acizdir, muhtaçtır, çok fazla artistlik yapmamalıdır''. yani adamlar aslında o mekanda taş çatlasa 150-250 kişi arası bir kemik kitleye hitap edecekken, sırf gelmiş olmak için gelmiş ''boş'' seyirci yüzünden bir anda 400 kişi oldu ve küçük çapta bir izdiham yaşandı. harika bir tüketim toplumu olarak elimize geçen her güzel şeyi çabucak eskittiğimizden, maalesef bu güzel adamların da bu popüler kültüre kurban gideceğini düşünmekteyim. keza türkiye'de farklı bir şeyler yapmaya çalıştığınızda ya sevginin biraz boku çıkıyor ya da direk eleştiri oklarıyla karşılaşıyorsunuz. son olarak onur ünlü şiire geri dönse keşke, grup başka bir davulcu bulur zaten kendine.
jolly joker bi daha getirirse ankaraya, bağrıma bascağım gruptur. belki ağlarım da onur abiye kızarım.
çok iyiler dinlenmeye doyamadığım gruptur . bu adamları izlemeyede doyamıyordum o ayrı bir acı böğrümde , hala kabullenmis değilim leyla mecnunun zorla bitirilmesini , bak yine geldiler bana sağdan sağdan inan çok sinirliyim .. hepimiz atız diyorum başka bişey demiyorum anlayan anladı .
16 Eylül'de Küçükçiftlik Park'ta son kez tüm ekip orada olucakmış. Oradakiler için bu veda ritüeli çok zor olucağa benziyor, hazırlıklı olmak da fayda var.

kaynak ; https://twitter.com/LeylaTheBand
Eksik bir sey mi var hayatimda
Gozlerim sık sık daliyor
Eksik bir sey mi var hayatimda
Gokyuzu bazen cigerime doluyor.
Ezginin Gunlugu'nden iyi olmasada Ali Atay da basarili yorumlamisti.
eğlenceli bir mizaha sahip grup. sahneleri bile komik. evet.
küçükçiftlik park konserinde ali atay çayı fazla kaçırmış olsa gerek zira önüne kim gelse yanağından öptü. hayatımda en çok eğlendiğim konserlerden biriydi.
leyla ile mecnun adlı dizi oyuncularının kurduğu grup şarkıları güzeldir çay ile iyi gider.
yokluğunda şarkısındaki elektro gitar solosu bir harika.
türkiye'de grup müziğinden kimlerin prim yaptığını gösteren gitarlı pop topluluğu.
güzel şarkılar söyleyip ve dizi müzikleri en uygun yerde istenilen duyguları veren müzik grubudur .
bir öncüdür benüm gözümde.
kendi kafalarına göre takılıp "sanatı" sırf kendileri için icra eden ender gruplardan biridir. tarz sahibi olmalarının yanı sıra "cool olmak" kavramının içini doldurmaları da takdire şayandır.
ya ağlarsın hüngür hüngür ya da kahkahalarla, karnn ağrıyarak gülersin. budur.
Leyla The Band - L&M Veda Ben de Özledim Merhaba Konseri:

https://www.facebook.com/...87213211351447&type=1
biraz duman çakması gibi dursa da liseden eski arkadaşların kurduğu bir grup gibi şehvetle müzik yapan insanların grubu ( toparlayamadım ) * *
(bkz: of)

güzel grup olma yolunda vesselam.
henüz grup değildir ama çoğu gruptan kalitelidir. göt kılları buna da laf atmaya başlamış.
ali atayın maestrosu olduğunu düşündüğüm harikalar grubu..
bazı geceler ağzına eder. sesini çıkartamassın.
yeni şarkılar beklediğimiz grup.
gun itibariyle yeni yapimlariyla gundeme gelen guruptur.
omer hayyamin zaman adli siirini besteleyerek gayet hos bi sekilde seslendiren ve dinlendirici ve anlamli sozlerle kendini begendirmistir.

http://www.youtube.com/watch?v=_zlnKr4hEzU
tesekkurler makina.
bu adamlar güzel de şarkı yapıyor arkadaş. son yaptıkları zaman şarkısı da on numara olmuş. ulan ali atay'ın kafasında hayatı yaşamak ne çok isterdim .mına koyim ya.

http://www.youtube.com/watch?v=_zlnKr4hEzU
zaman şarkıları gayet başarılı olmuştur. devamını bekliyoruz.
son şarkıları "zaman" ile beni benden almış grup. çok dinlendirici ve rahatlatıcı olmuş.