bugün

Hala dönüp dönüp izlediğim dizidir. ilk sezondan sonra diğer sezonların, kadrodaki eksilme nedeniyle aynı tadı vermemesi var tabi.
Kadrodaki eksilmeye rağmen varlığını korumuş hatta kendine yeni izleyiciler bulabilmiş nadir dizilerden biridir. Hala izlemeyen yazar varsa acilen oturup izlemesi tavsiye edilir.
Bir kez bile izlemedim. Çok bir şey kaçırdığımı da düşünmüyorum.
(bkz: güldürmedi)
Özlenen dizi. Reyting kaygısı olmayan bir kanalın bu diziyi yeniden başlatmasını istiyorum ama o iş öyle kolay değil gibime geliyor. Dizi oyuncuları arasında soğukluk olduğu bilinen bir gerçek. Cengiz bozkurt'un konuyla alakalı geçen sene attığı bir twit.
https://mobile.twitter.co...s/746690412421713920?s=09
Leyla ile Mecnun'a çok büyük saygım var, severim de. Ama bu diziyi izleyen kişilerin kendini çok özel, elit hissetmesi irite ediyor insanı. "Tamam çok özelsiniz siz, çok farklısınız, izlemeyen bizler de gerizekalı mahlukatlarız tamam" diyesi geliyor insanın..
ülkede baya sevilen benim hiç sevmediğim dizi. daha çok mizahtan anlamayan ama iyi niyetli insanların komik bulduğu dizi gibi geliyor bana. çokca bulunur bu tipte insanlar aramızda. gençliğinde gerçekten kaliteli espri yapan bir topluluğun içinde bulunmadıkları için bu şekilde ucuz espriler bu insanlara komik geliyordu kanımca. mimiğim oynamadı hiç bir esprisine.
Kaliteli espri yapan bi topluluk esprisi yapta bi bakalım o kalitene kardeş be. Ben severdim hala da arada YouTube'dan parça parça canım sıkıldıkça izler hala gülerim. insanların zevklerini eleştirmeyi ne seviyorsunuz ulan.
kendi görüşüme göre onur ünlü ve burak aksak ın birleşip bir kararla internet dizisi yapıp yayına devam etmeleri gereken dizidir. ama yazdığım da şu anlık mümkün değil gibi duruyor.
başım kapalı ama mustafa ceceli sevmiyorum
dizisi
her zaman özleyeceğimdir.

--spoiler--

yaviz;

- en sevdiğin yönetmen reha erdem
- en sevdiğin şarkıcı bülent ortaçgil
- en sevdiğin roman kürk mantolu madonna

mecnun;

- sevdiğim şarkıcı serdar ortaçgil
- en sevdiğim at kara murat
- en sevdiğim kürt madonna

--spoiler--
TÜRK TELEViZYON TARiHiNin en güzel dizilerinden biriydi. her bir karakter cuk diye kişiye oturmuş ve izleyiciye çok güzel anlar yaşatmıştı. keşke devam etse.
görsel
imdb listesinde en yüksek puan almış türk dizisidir.
dizinin içerisinde ince ama etkili eleştiriler olması sebebi ile yayından kaldırılmış olan bir şaheserdir.
özlenilen, sevilen en iyi dizidir. gülmeyi özledik beee.
görsel
görsel
Ahh bee ne cok özledik sizi . Sacma sapan dizile yerinizi aldi yaa baska bisey demiyorum.
ismail abi!
Yaaviiz.
Erdal baggal.
iskender baba.
Çakma.
Gözlüklü çocuk.
Aksakallı.
Leyla'lar.
Mecnun pardon tenten.
Biz de özledik be hafız.
illa üzümemi düşelim ?
izleyenlerinin duygusal bağ kurduğu dizi. yakın arkadaşlarına ısrarla tavsiye edip izlesinler diye çırpınmalarının başka açıklaması olamaz.
bu diziyi izlerken bazen gözyaşları güzel süzülür yanaktan.
Bitmesin diye finale beş bölüm kala benim bitirdiğim dizi. Daha fazla açıklamama gerek yok sanırım.
Yeniden izlemek isteyenler. An itibarı ile trt 1 de izleyebilir.
görsel
on üzerinden onbir puanlık diziydi. hala arası sıra açıp izlerim.
an itibari ile trt avaz'da yayınlanan ve yüzümde bir tebessüm oluşmasını sağlayan dizidir.
paranın aslında ne kadar 'değersiz' olduğunu vurgulayan, dünyanın tartışmasız en ama en güzel dizisi. bu dizideki karakterlerin bana verdiği mutluluğu hiçbir kızın verebileceğini sanmıyorum.

bu dizide balya balya, çuval çuval paralar şuursuzca elden ele dolaşır. hiçbiri de tamah etmez o paralara. onlarınki gibi bir dostluğa sahip olsam para benim de pek umrumda olmazdı herhalde. ve tabii mecnunlarınki gibi bir eve *

dünya üzerindeki en içten, en bizden, en insandan olan bu dizide emeği geçenlere bin bir kere teşekkür ediyorum. keşke tekrar bir araya gelebilseniz. keşke leyla ile mecnun devam edebilse. göndermelerin dozunu bu kez daha iyi ayarlarsınız değil mi? ''siz hep hırsızın yanında olun zaten'' gibi bana bile oha dedirtmiş bu kadar bariz bir laf sokma gafletinde bulunmazsınız. yarası olan besbelli gocunacak işte. siz onların yarasını deştiniz onlar da sizi kapattı.